Курченко зайшов у "Реал Банк" разом із "Сім'єю"

У структурі власників "Реал Банку" відбулися зміни. Акції викупили компанії, що пов'язані з Сергієм Курченком і "Сім'єю" президента
6 декабря 201317:40

На кінець 2012 року у банку з четвертої групи і власним капіталом в 1,94 млрд гривень було 1414 акціонерів. Згідно з даними Агентства розвитку фондового ринку, у "Реал Банку" не було акціонерів, яким належало більше 10% його акцій.

Консолідація акцій

В кінці листопада структура власників "Реал Банку" змінилась. Зокрема, компанія "Всеукраїнський промисловий союз" сконцентрувало 15% акцій банку, а компанія "Консалтинг Системз" – 11%.

"Реал Банк" створено в 1991 році. На кінець третього кварталу 2013 року, за даними НБУ, цей банк займає перше місце в четвертій групі банків. Банк кредитує бізнес: майже весь кредитний портфель в 4,3 млрд гривень – борги юридичних осіб.

При цьому більше половини депозитів банку також сформували юридичні особи. Депозитний портфель склав 1,19 млрд гривень. За три квартали 2013 року банк отримав 2,4 млн гривень прибутку.

"Реал Банк" входить в сферу інтересів засновника групи ВЕТЕК Сергія Курченка. В інтерв’ю Forbes голова фінансового напрямку групи ВЕТЕК Борис Тімонькин сказав, що група Курченка  володіє міноритарним пакетом акцій банку – до 10%, і є його ключовим клієнтом.

Зв'язок фінустанови з активами Курченка простежується і через "Українську міжнародну фондову біржу". В біржовому списку цієї організації знаходяться акції "Реал Банку" вкупі з акціями іншх активів олігарха - Одеського нафтопереробного заводу, футбольного клубу "Металіст" та "Харківської Арени".

Раніше бізнесмен спростовував інформацію про свій зв'язок з банком. Однак зараз цей зв'язок оформлений через нові компанії.

Перевірена схема

Київська фірма "Всеукраїнський промисловий союз", що сконцентрувала 15% акцій банку, належить групі "ВЕТЕК". Як повідомляв INSIDER,  Курченко нещодавно купив цю компанію, як власника Херсонського нафтоперевалочного комплексу.

ТОВ "Консалтинг Системз", яка сконцентрувала 11% "Реал Банку", зареєстрована в Києві в кінці 2011 року зі статутним капіталом 140 млн гривень.

Її власники: ТОВ "Металлистактів", що має мажоритарну частку та панамська Adform Experts, яка тримає міноритарну частку в статутному капіталі.

ТОВ "Металлистактів" заснована в Сімферополі на початку 2012 року харків’янином Євгеном Прилуцьким. Він також – директор компанії.

"Металлистактів" створена по схемі реєстрації компаній Сергія Курченка:  більшість його фірм були засновані в Сімферополі їхніми ж директорами, які до цього шукали роботу в інтернеті.

Фото: Сергей Бобок/ukrаfoto.com

Ланцюг до "Сім'ї"

"Консалтинг системз" фігурує в історії з будівництвом лікувального корпусу на території Київської міської клінічної лікарні №10, що на проспекті 40-річчя Жовтня у Голосіївському районі Києва.

Вона, зокрема, виступила інвестором будівництва корпусу. Як повідомляла "Економічна правда", цю угоду підписував екс-директор "Консалтинг системз" Андрій Дудніков. Раніше він очолював компанію "Рiелтi iстейт групп". Це непрямий власник Укрбізнесбанку. Головою правління цього банку з 2004 по 2010 роки був перший віце-прем'єр Сергій Арбузов.

Частку у статутному капіталі нового акціонера "Реал Банку" компанія "Металлистактів" (співзвучна назва з ФК "Металіст" Курченка) викупила у ТОВ "Агнел-2008" в період між серединою 2012 року та кінцем 2013 року.

ТОВ "Агнел-2008" зареєстроване у донецькому бізнес-центрі "Акула", який пов'язують зі старшим сином президента Віктора Януковича - Олександром.

"Агнел-2008" належить "Граммел енерджи лтд." з Британських Віргінських островів та донецькій ТОВ "КУА "УБ Фінанс". Вона теж зареєстрована в "Акулі". За даними ЕП ця структура, фігурувала в історії відчуження військового містечка у центрі Донецька.

 

Власники КУА "УБ Фінанс" - ТОВ "Бєллучі" і ТОВ "Інвестиційна будівельна група" - ведуть до президентської "Сім'ї".

Зокрема, ТОВ "Інвестиційна будівельна група" - співзасновник фірми "Столичний стиль" Олександра Януковича. Вона експлуатує будівлю донецького бізнес-центру "Столичний".

Друга компанія - ТОВ "Бєллучі" у 2010 році було основним власником торгівельно-житлового комплексу "Київський" у Донецьку, засновником якого виступав Павло Литовченко. На Литовченка свого часу записали основну частину території резиденції "Межигір'я" президента Віктора Януковича.

Раніше INSIDER писав  про зв'язок Курченка з президентською "Сім'єю" через Антона Клименка - брата міністрів доходів і зборів Олександра.

"Латвійські бомжі" з Панами

Інший власник "Консалтинг Системз" – панамська Adform Experts, - зареєстрована в листопаді 2011 року. Це реєстраційна компанія, яка представляє інтереси багатьох власників бізнесів по всьому світу.

Її директорами є три інші панамські компанії: Cascado AG, та Systemo AG. та Integri S.A, які відомі в Україні як учасники декількох корупційних скандалів.

Cascado AG, та Systemo AG. фігурували в скандалі з торговим судном "Фаїна", яке в 2008 році було захоплене піратами біля берегів Сомалі. На борту "Фаїни" виявилось 32 танки Т-72, які прямували в Судан. "Фаїна" належала панамській Waterlux AG, яка управлялася Systemo AG і Cascado AG.

Обидві фірми управлялися відомими "латвійськими бомжами" Еріком Ванагельсом та Стеном Горіним. Через них в 2012 році НАК "Нафтогаз" оформляв угоду про купівлю двох бурових платформ.

В іншому випадку - Cascado AG, Systemo AG. та Integri S.A були директорами компанії Navitron Projects Corp., на яку записані структури корпорації АІС регіонала Дмитра Святаша.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 12:31
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus