Як пов'язані Курченко і брати Клименки?

Структура бізнесу нового олігарха та його зв'язок із міністром Клименком
21 ноября 201320:40

Найбагатший українець Рінат Ахметов – акціонер бізнес-групи СКМ. Про це повідомляє корпоративний сайт СКМ. Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов - власники найбільшого банку країни – "Приватбанку". Про це теж зазначено на сайті фінустанови.

Дмитрові Фірташу належить Group DF – компанія управляє хімічними та титановими активами.

Ми вирішили з’ясувати, що ж офіційно належить найактивнішому олігархові Сергію Курченку, який чи не щотижня приростає новим активом.

Хто володіє групою СЄПЕК?

Річ у тім, що Курченка жодного разу не згадано в повідомленнях його групи як власника будь-чого. Спочатку його називали засновником СЄПЕК, згодом - головою наглядової ради групи та  президентом ФК "Металіст".

5 листопада 2013року Східноєвропейська паливно-енергетична компанія (або ВЕТЭК - російською) вперше назвала Сергія Курченка власником. На сайті групи з’явилося повідомлення: "Сергей Курченко стал собственником UMH group".

 

Звернувшись до Держреєстру юросіб, ми знайшли сім компаній, пов’язаних назвою "ВЕТЭК". П’ять ыз них належать офшорам. Іще одну створено нещодавно однією з компаній групи. Остання належить гонконгівській компанії.

Зокрема, до групи СЄПЕК входять: "Торговий дім СЄПЕК Газ", "Торговий дім СЄПЕК", "СЄПЕК Нафтопродукт", які належать кіпрській Vetek Trading Limited. "СЄПЕК Україна", яка нещодавно створила "Дослідницьку групу СЄПЕК", належить Erwin Capital Limited. Це енергетичне крило.

Компанія "СЄПЕК Медіа", що управлятиме медіа-активами групи, заснована кіпрською Vetek Management Limited. Управляюча структура "СЄПЕК Медіа Інвест" належить гонконгівськійBentley Overseas Limited.

INSIDER звернувся до кіпрського реєстру компаній. Із куплених нами виписок стало відомо, що обидві кіпрські компанії мають уставний капітал в тисячу євро. 999 євро капіталу Vetek Trading належить офшору з Британських Віргінських островів (БВО) Violanex Group. А ще один євро – уже згаданій Vetek Management.

Раніше Vetek Management називалася Erwin Capital. 99% компанії належить тій самій Violanex Group із БВО, а ще один відсоток - кіпрській Braswell Capital. Так раніше називався Vetek Trading.

Простими словами: дві офшорні компанії, на які записаний бізнес Курченка, володіють одна одною.

Віргінську Violanex Group прослідкувати неможливо. Юрисдикція БВО зручна тим, що не надає інформації про бенефіціарів компаній, які реєструються на її території.

Власників гонконгівської Bentley Overseas Limited теж не вдалося з'ясувати.

Чим володіє особисто Курченко?

Єдиним виробничим активом групи Сергія Курченка є Одеський нафтопереробний завод. Як повідомляв INSIDER, ним володіє кіпрська Empson Limited, яка записана на S.I. Cylaw Services Limited - компанію, що володіє великою кількістю активів в інтересах різних клієнтів. Отже, і тут Курченка ми не знайшли.

Ми звернулися з запитом до Сергія Курченка та попросили відповісти на такі запитання:

Кінцевим бенефіціаром яких компаній Ви є сьогодні?
Який Ваш статус у СЄПЕК?
Чому Вашого прізвища немає серед юридичних власників компаній із Вашої групи?
Чи визнаєте себе власником групи СЄПЕК та її структур?

Відповіді група Курченка не надала.

 

 

Свого часу Кучренко був засновником лише двох компаній. На середину 2012 року він був власником фірми "Каскад "КСВ". Як повідомлявForbes, ця компанія спеціалізувалася на операціях у сфері нерухомості.

Вона зареєстрована в Харкові за адресою: проспект Гагаріна, 43/1. У цьому будинку та сусідніх свого часу були приписані компанії з групи "ГазУкраїна-2009". Через цю структуру скуповували зріджений газ на державних спецаукціонах і реалізовували на АЗС.

До вересня 2013 року Курченко був засновником іще однієї компанії - "КМК Ойл". Вона займалася скуповуванням нерухомості в Харківській області.

Улітку, після оголошення про покупку "Українського медіа-холдингу", в інтерв’ю Forbes Курченко заявив, що продав засновані ним компанії.

Зв'язок Курченка і Клименка

За даними Держреєстру юросіб, власником "КМК Ойл" тепер є Владислав Лебедіч, а "Каскад КСВ" належить харків'янину Максимові Снурнікову.

Ще в серпні 2012 року він був засновником київської компанії "Голдвейн". Основний вид її діяльності – мисливство і відловлювання тварин.

Згодом власник "Голдвейна" змінився. Ним стала компанія з управління активами (КУА) "Юнісон Фінанс". Тепер обидві фірми зареєстровані за однією адресою в столиці: площа Спортивна, 1-а. Це базове місце реєстрації компаній з умовної групи "Юнісон".

"Юнісон" пов’язана з Антоном Клименком, який є братом міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Зокрема, КУА "Юнісон Фінанс" володіє часткою статутного капіталу в компанії "Юнісон Груп", мажоритарний власник якої - Антон Клименко.

До групи також входять "Юнісон Сінема",  "Юнісон Апартментс", Страхова компанія "Юнісон-Гарант" та банк "Юнісон". У різних варіаціях вони належать кіпрським компаніям IDP Capital, Mchl Finance та компанії Eugene Capital Foundation з Ліхтенштейну.

 

 

Антон Клименко не відповів на запит INSIDER про те, чи є збігом володіння однією особою компаніями і в групі "Юнісон" і в групі СЄПЕК?

Улітку українські журналісти писали в соцмережах, що неодноразово бачили Курченка в Кабміні поруч із міністром Клименком. В інтерв’ю Forbes Курченко зізнався, що дійсно з ним знайомий.

Чим займається "Юнісон" Клименків?

"Юнісон Груп" займається девелопментом. Зокрема, за даними Forbes, компанія до осені 2014 року планує побудувати в Донецьку великий логістичний центр "Анталекс". Так називалася типографічна компанія братів Клименків у 2000-х. У портфелі групи ще близько 10 девелоперських проектів.

Окрім того, братам Клименкам небайдужий транспортний бізнес. За даними INSIDER, "Юнісон Груп" належать вантажні вагони.

"Згідно з даними ДП "Головний інформаційно-обчислювальний центр", ТОВ "Юнісон Груп" з 2012 року зареєстроване в "Автоматизованому банку даних парку вантажних вагонів країн СНД і Балтії" як власник вантажних вагонів", - повідомили авторові в прес-службі "Укрзалізниці".

"Юнісон Сінема" намагається заробити на кінематографі. Компанія – головний інвестор українського фільму "Тіні незабутих предків".

У банку "Юнісон" 100% кредитного портфеля – кошти, позичені Українській залізниці.

"Юнісон Апартментс" здає квартири в оренду подобово та займається придбанням-продажем житлової і комерційної нерухомості.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 18:13
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus