Жадан, классики и книги ветеранов: что делать на Книжном Арсенале

21 мая 201913:54

З 22 по 26 травня у Києві відбудеться IX Міжнародний фестиваль "Книжковий Арсенал". Цього року провідною темою фестивалю стане тема співжиття, спільного буття на підставі цінностей і домовленостей.

Що дивитись

У день відкриття фестивалю на музичній сцені відбудеться перформанс "розділові. Поезія / Музика / Візуалізація — знаки взаємодії" за участі Сергія Жадана, Олі Михайлюк, Олексія Ворсоба, Томаша Сікора та Сергія Пілявця.

Однією із центральних подій перформансу стане осучаснена версія повісті "Кайдашева сім’я" Івана Нечуя-Левицького. Класичний сюжет переосмислено режисером Максимом Голенком і драматургинею Наталкою Ворожбит.

Проект-виставка "РОЛІТ/СУСІДИ" присвячена легендарному будинку "Робітників літератури" — широко відомому як “київський Роліт". Будівництво і заселення Роліту збіглося з початком репресій і докорінної зміни в організації літературного життя. На виставці ілюструють історії і творчість видатних митців, зокрема Остапа Вишні, Максима Рильського, Олеся Гончара, тощо.

На гостей фестивалю очікує показ фільму "Дніпро в бетоні" (1930) у живому музичному супроводі Антона Дегтярьова, R. Seiliog (Великобританія), за участі Володимира Бабушкіна відбудеться ввечері 22 травня.

Канадський мультидисциплінарний перформанс від Мо Кларк під назвою poetic transformation також чекатиме небайдужих до мистецтва у другий день фестивалю.

Арт-проект InkBox покликаний розповісти про внутрішній і зовнішній простір, який ми часто не можемо перетнути. Простір між розумінням своїх і чужих кордонів. Простір між митцем у момент творення і глядачем у момент споглядання. Простір між аркушем паперу і кінчиком пензля.

Ветеранський намет

В перший же день фестивалю відбудеться презентація "Ветеранського намету". У ньому презентуватимуть близько 50 видань від авторів-ветеранів. На цій локації буде література про сьогоденну російсько-українську війну, написана учасниками бойових дій і волонтерами.

У внутрішньому дворику Книжкового Арсеналу буде встановлено справжній армійський намет із елементами армійського устаткування.

У цьому творчому просторі  відвідувачі фестивалю зможуть не лише обрати книжку, а й поговорити з авторами.

Що читати

"Справа Стуса. Бібліотека "Історичної правди"

 

Книга про видатного українського дисидента Василя Стуса покликана розкрити усі життєві обставини письменника, розказати про його нелегку долю.

"Василю Стусу назавжди буде 47", - написав у Facebook автор книги Вахтанг Кіпіані.

Збірка Юрка Космини "Котлети з ведмедя"

Юрко Космина

Збірка дотепника та поета Космини складається із дописів у фейсбук, віршів, які назбирали купу лайків в мережі, а також із злободенних й веселих реакцій на різноманітні новини.

Ірина Виртосу, "Кримський альбом: історії правозахисників"

 

Ця книга – це два десятки особистих історій про минуле, теперішнє і майбутнє людей, які, навіть втративши дім, продовжують боротьбу на захист прав людини в Криму, а також тих, хто протистоїть репресіям, залишаючись в окупації.

Український переклад "Шерлока Голмса" Артура Конан Дойла

Не одне покоління читачів усього світу зацікавлено стежить за дивовижними пригодами самітника із Бейкер-стрит, спостережливого, кмітливого, здатного розплутати якнайхимернішу детективну загадку. Тепер про пригоди невловимого Голмса можна буде читати українською.

"Жизня" Олега Сенцова

 

Збірка автобіографічних оповідань ув’язненого за сфабрикованою справою у Росії кінорежисера має на меті відповісти на численні запитання. Зокрема про те, чому він (Олег Сенцов) допомагав українським військовим у Криму, чому відкрито говорив про розв’язану Росією війну в Україні, чому розпочав голодування і не просив про помилування..

Збірка "Кримський інжир"

 

Різні за жанром і стилем перекладені поезії українською і кримськотатарською мовами об’єднані в одну збірку. Проте Крим — це та спільна тема, що їх об’єднує. У кожному творі - своя емоційна тональність.

"Меланхолії" Юрка Іздрика

Юрко Іздрик

Нова поетична збірка Іздрика про найпотаємніші сенси, про бурхливі емоції та почуття, про саме життя як таке.

Катерина Бабкіна, "Мій дід танцював краще за всіх"

 

Збірка оповідань для поціновувачів романів Фредріка Бакмана та для тих, хто прагне емоційної й живої мови текстів. У творах відображені життєві парадокси та морально-етичні дилеми, неприховані почуття та справжні й щирі емоції.

Володимир Рафєєнко "Мондеґрін. Пісні про смерть і любов"

 

Мондеґрін - невірно почуте або невірно інтерпретоване внаслідок неповної гомофонії слово чи вислів, яке трансформується у вислів або слово із новим значенням. Найчастіше мондеґріни створюються людиною під час прослуховування поезій або пісень: слухач, не маючи можливості чітко почути текст, замінює слово іншим, що звучить подібно і надає почутому сенс.

Девід Райх / "Хто ми такі?"

 

Книжка професора генетики розповідає про походження людини крізь призму ДНК. У своїй книжці дослідник описує сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК. Він показує зміни, які відбувалися з популяціями людей у далекому минулому, доводячи, що ДНК може розповісти про історію людства значно більше, ніж традиційний арсенал археології.]

Фото книг із сайтів видавництв, автори - з відкритих джерел та Facebook.

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

21.05.2019, 14:00
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus