Прийти, не можна пропустити: 20 найкращих подій тижня

Лекція "Адольфича", концерт "Другої ріки" і ще 18 найкращих подій тижня
Фото: Facebook/DrugaRika
7 мая 201516:48

Якщо ви збираєтесь на найближчі вихідні лишитися в Києві, то це зовсім не означає, що вам не буде чим зайнятися.

Весна ще не закінчилась, отже і культурне життя вирує перед своєрідною "літньою відпусткою", коли більшість активностей перемістяться на майданчики всеукраїнських фестивалів.

Цей тиждень насичений неймовірними лекціями - тут вам і про техніку письма Кундери, і про модернізм, і про метафізику сну. Ба навіть сам "Адольфич" (Володимир Нестеренко) "в люди вийде" з своєю лекцією. Ця певна мода лекції не може не тішити - нарешті є можливість цікаво вчитись.

Окрім "навчання" буде декілька цікавих концертів. Особливо варто звернути увагу на концерт "Другої ріки" з оркестром народних інструментів. І зовсім не "шароварщина" вийшла.

Подій багато, тому INSIDER зібрав для вас 20 найцікавіших подій, аби ви не загубилися в культурному житті столиці.  

 ________________________________________

 

МУЗИКА:

В середу, 13 травня, в київському клубі SENTRUM виступить луцький гурт "Фіолет".  За п'ять років творчої діяльності хлопці випустили три повноцінні альбоми, декілька EP і синглів.

Власне, на цьому концерті музиканти обіцяють презентувати ще одну нову пісню.

"Фіолет" - одні з останніх романтиків української гітарної музики, як вони говорять самі про себе. Проте це дійсно правда. Змістовні тексти, що для української сцени, на жаль, рідкість, самобутня мелодика, щира енергетика - все це луцький гурт "Фіолет".

Де, коли: 20:00, 13 травня, клуб SENTRUM (вул.. Шота Руставелі, 11)

Докладніше тут. 

Читайте також: Луцький гурт "Фіолет": Хибне бажання подобатися всім – це вада нашого мозку 

 ________________________________________

 

МУЗИКА:

13 і 14 травня в Національній опері відбудеться довгоочікуваний концерт "Другої ріки" в супроводі Національного академічного оркестру народних інструментів.

90% програми буде складати новий альбом SUPERNATION.

- Це не "шароварщина", ні в якому разі. Це не ура-патріотизм і не "вишиватнічество". Назва альбому SUPERNATION було придумана ще до революції. Пісню SUPERNATION ми написали в 2012 році, - розповів INSIDER Валерій Харчишин.  

Нам вдалося одним вухом підслухати репетицію концерту. Наш вердикт - це справді неймовірно. Старі-добрі пісні "Другої ріки" в супроводі не просто оркестру, а оркестру народних інструментів - явно нетривіально.

Де, коли: 13 і 14 травня, Національна опера України (Володимирська, 50)

Докладніше тут.   

Читайте також: Валерий Харчишин: Все войны начинают "гопники" 

 ________________________________________

 

МУЗИКА:

14 травня в рамках проекту Jazz Time виступить "Септет Дениса Аду"

Нестримна творча енергія деяких музикантів сприяє створенню музичних колективів, бендів і навіть оркестрів. Так і з черговим проектом відомого українського трубача Дениса Аду.

В репертуарі колективу музичні течії хард-боп і мейнстрім джазу. Це музика бурхливих  60-их.

Септет виконає різні джазові стандарти. Але унікальність програми в тому, що всі джазові стандарти будуть представлені в оригінальному аранжуванні Дениса Аду.

Де, коли: 14 травня, 19:00, Caribbean Club

Докладніше тут.

________________________________________

 

МУЗИКА:

15 і 16 травня один з найперспективніших молодих українських гуртів The HARDKISS відіграє два масштабних концерти.

Команда, яка працювала на одній сцені з Prodigy, Deftones, Skillet, Hurts, Solange Knowles, обіцяє не просто концерт, а свого роду космічну подорож.

У 2014 році гурт записав студійний альбом Stones and Honey і на сьогоднішній день має більше десяти синглів.

Де, коли: 15 і 16 травня, клуб Sentrum (Шота Руставелі, 11)

Докладніше тут.  

 ________________________________________

 

КІНО:

7 травня у кінотеатрі "Київ" відбудеться захід для поціновувачів кіномистецтва – "Каннський вечір".

Напередодні найважливішої світової кіноподії, українські глядачі зможуть відвідати прем’єрний показ вітчизняних короткометражних стрічок, що увійшли до програми Short Film Corner 68-го Каннського фестивалю.

В програмі стрічки  "У всьому винен сценарист" Олега Філіпенко, "Тримай удар" Анни Дем’яненко, "Напрокат" Сергія Сторожева, "Давай не сьогодні" Христини Сиволап, "Ніжність" Анастасії Максимчук та "Острів" – анімаційний фільм 14-річного Нікіти Тимощука.

Де, коли: 19:00, 7 травня, кінотеатр "Київ" (Велика Васильківська, 19)

Докладніше тут. 

 ________________________________________

 

КІНО:

7 травня о 19:00 в рамках кінотеатру "Врятуй Жовтень" відбудеться показ стрічки "Джентльмен-Грабіжник" режисера Трістана Паттерсона.

"Джентльмен-Грабіжник" - заснована на реальних подіях історія харизматичного негідника, за 8 місяців пограбував 64 банки.

Едді Додсон - власник меблевого магазину на Мелроуз Авеню в Лос-Анджелесі. Він був знайомий з багатьма знаменитостями, веселився і влаштовував вечірки. Але одного разу він закохався, і щоб справити враження на дівчину, вирішив пограбувати банк. Дія фільму відбувається в 80-х роках.

Кошти, зібрані з продажу квитків, ідуть на реконструкцію київського кінотеатру "Жовтень", що постраждав від пожежі восени 2014 року. 

Де, коли: 7 травня, 19:00, кінотеатр Cinema City, ТРЦ "Оушен Плаза", 3-й поверх

Докладніше тут. 

 ________________________________________

 

КІНО:

З 12 по 23 травня відбуватиметься Міжнародний фестиваль документального авторського кіно Ukraine: International Documentary Festival 2015.

International Documentary Festival  - це майстер-класи та покази документальних фільмів про місце культури та мистецтва у нашому житті та досвід змін: особистих та суспільних.

У програмі фестивалю кінопокази та майстер-класи Поліни Кельм.

15 фільмів програми відібрані серед стрічок фестивалю IDFA (Amsterdam). 13 фільмів — прем’єри 2014 року. У фестивалі беруть участь фільми з Нідерландів, Естонії, Канади, Фінляндії, Данії, Швейцарії, Франції, Мадагаскару, Нової Зеландії.

Де, коли: з 12 по 23 травня, Дім освіти "Майстер клас" (Лаврська, 16 а)

Докладніше тут. 

________________________________________

 

КІНО:

14 травня о 19:00 в рамках кінотеатру "Врятуй Жовтень" відбудеться показ колекції короткометражок Oscar Shorts 2015.

Oscar Shorts - добірка короткометражних стрічок, номінованих на премію Оскар.

Фільми різних країн, жанрів і тем об'єднує лише одне - висока художня цінність, адже вони свого часу пройшли один з найбільш прискіпливих відборів.

Кошти, зібрані з продажу квитків, ідуть на реконструкцію київського кінотеатру "Жовтень", що постраждав від пожежі восени 2014 року. 

Де, коли: 14 травня, 19:00, кінотеатр Cinema City, ТРЦ "Оушен Плаза", 3-й поверх

Докладніше тут. 

 ________________________________________

 

ЛЕКЦІЯ:

12 травня психіатр, невролог Володимир Харитонов прочитає лекцію "Метафізика сну".

Сон – це паралельне життя. Життя повне емоцій, переживань, звершень та падінь, радості та відчаю. Що ми знаємо про сон? Що ми знаємо про себе сплячих? І що ж ми все-таки бачимо уві сні? Чому ми не запам'ятовуємо сни? І, певне, найболючіше питання: як нам виспатись?

На всі ці питання і не тільки відповість завідувач відділенням дитячої психіатрії та неврології Володимир Харитонов.

Де, коли: 12 травня, 19:00, креативний простір "Часопис" (Льва Толстого, 3)

Докладніше тут. 

 ________________________________________

 

ЛЕКЦІЯ:

12 травня Діана Клочко в рамках циклу лекцій "Від дольменів до інсталяцій. Загальна історія європейського мистецтва" розповість про "Модернізм як останній великий стиль довоєнної Європи".

Лектор допоможе слухачам познайомитись із основними етапами, іменами, пам`ятками Європи, здебільшого – Західної. Цього разу - чітко і зрозуміло для всіх про модернізм.

Лекція також включає можливість дискусій, обміну думками, відвертих запитань лектору, побажань у виборі окремих акцентів та естетичних ліній.

Де, коли: 19:30, 12 травня, Дім освіти "Майстер Клас" (Лаврська, 16А)

Докладніше тут. 

 ________________________________________

 

ЛЕКЦІЯ:

13 травня письменник, журналіст, кінодраматург Володимир "Адольфич" Нестеренко читатиме лекцію.

Насправді, мати можливість послухати не публічного "Адольфича" - велика удача.

Принципова й агресивна російськомовність Нестеренка багатьох збиває з пантелику та примушує підозрювати його у радикальному русофільстві. Сам Нестеренко рішуче заперечує такі висновки, оскільки вважає себе палким українолюбом і патріотом незалежної України. Утім, головним переконанням Нестеренка залишається принцип "нічого святого", і його іронії не уникає і такий засадничний для автора патріотизм.

Де, коли: 19:00, 13 травня, Спілка письменників України (вул.. Банкова, 2)

Докладніше тут. 

 ________________________________________

 

ЛЕКЦІЯ:

У п’ятницю, 15 травня, відбудеться лекція "Як писали класики: Мілан Кундера", яка буде присвячена правилам письма та письменницькій майстерності одного з найвідоміших романістів XX ст.

Лектор – видавець, критик і літературознавець – Ростислав Семків.

Слухачі дізнаються про літературні техніки і прийоми, письменницький інструментарій, котрим користується Мілан Кундера. Також лектор розповість про погляди на літературу і мистецтво, які активно висловлює Кундера у своїх працях, статтях, книжках.

Для участі необхідна попередня реєстрація. 

Де, коли: 19:00, 15 травня

Докладніше тут

________________________________________

 

ТЕАТР:

8 травня відбудеться прем'єра документальної вистави "АТО: інтерв'ю військового психолога". Режисер - помічник художнього керівника Національного театру ім.Івана Франка Андрій Маяй.

"Секретна" презентація проекту пройшла 23 березня цього року у московському незалежному Театрі.doc. Вистава  створена у рамках Центру імені Вс.Мейерхольда (Херсон).

"АТО" — документальний текст на основі інтерв'ю зі штатним психологом Генерального штабу Збройних Сил України Олексієм Карачинським, який працював з бійцями української армії в найгарячіших точка антитерористичної операції.

Де, коли: 19:00, 8 травня, студія LOFT 31 (Нижньоюрківська, 31)

Докладніше тут.  

 ________________________________________

 

ВИСТАВКА:

З 12 по 17 травня триватиме один із наймасштабніших історичних фото-проектів в Україні "Воїн".

Створений зусиллями молодих митців, реконструкторів, істориків і військових, проект готувався вісім місяців.

Фото-проект Міноборони України "Воїн", де фотографом виступила Анна Сенік, розказує і показує як виглядали люди, що на протязі всієї нашої історії захищали рідну землю: воїни Київської Русі, західноукраїнські руські лицарі, Запорізькі козаки, бійці УПА, армії УНР, УГА, Січові Стрільці, Холодноярці та багато інших, в тому числі герої сьогодення — бійці і волонтери АТО.

Де, коли: з 12 по 17 травня, Національний музей Тараса Шевченка (бул. Шевченка, 12)

Докладніше тут

 ________________________________________

 

ВИСТАВКА:

До 12 липня в галереї Brucie Collections у рамках "Французької весни" триватиме виставка фотографій Франсіса Джакобетті.

Французький фотограф і режисер Франсіс Джакобетті, якого вважають одним із найвидатніших сучасних майстрів фотографії, народився в Марселі 1939 року.

У довіднику спеціалізованого британського видавництва Phaidon Press Limited "Техніка фотозйомки найвідоміших фотографів світу" він фігурує як один із сорока найвидатніших фотографів усіх часів, які вирізняються своїм неповторним і самобутнім стилем.

Де, коли: з 16 квітня до 12 липня, галерея Brucie Collections (вул. Артема, 55-б).

Докладніше тут. 

 ________________________________________

 

ВИСТАВКА:

До 17 травня триває виставка фотографій італійського художника Марко Цитрона "Лісова пісня".

Серія фотографій Марко Цитрон є результатом його участі в мистецької резиденції "Мінлива хмарність" в "Ізоляції" в 2011 році.

Того літа вісім фотографів з різних країн були відібрані для двомісячного проживання в Донецьку і ознайомлення з контекстом міста. Запрошені учасники представили результати цього досвіду у фотографічному вигляді. Усі зарубіжні учасники резиденції були в Донецьку вперше в житті.

Де, коли: з 12:00 до 19:00, до 17 травня, "Ізоляція" (Набережно-Лугова, 8, другий поверх)

Докладніше тут. 

 ________________________________________

 

ВИСТАВКА:

До 17 травня триває виставка "Сузір'я. Юрій Єгоров, Олександр Ройтбурд".

На виставці будуть представлені нові роботи художника Олександра Ройтбурда і близько десятка робіт одного з найяскравіших представників одеської школи Юрія Єгорова.

Крім того, на виставці можна буде ознайомитися з архівними інтерв'ю з Єгоровим і Ройтбурдом, спогадами  Ройтбурда про Єгорова, та іншими архівними матеріалами.

Де, коли: до 17 травня, Dymchuk Gallery (Ярославська, 21)

Докладніше тут.  

  ________________________________________

 

ФЕСТИВАЛЬ:

9 травня ви маєте змогу відвідати Перемога.ua – військово-історичний фестиваль, присвячений 70ти річчю закінчення Другої Світової. Цей захід відтворює історичні події та побут періоду війни.

Протягом дня ви зможете побачити на фестивалі інші сторони солдатського життя різних армій - як і де жили солдати, роботу госпіталю, стройову підготовку, фронтовий відпочинок та інше.

"9 травня з 11:00 до 21:00 на території мототреку Пирогово .Військово-історичний фестиваль абсолютно аполітичний, ми не поділяємо жодну з ідеологій війни",  - заявили організатори.

Де, коли: 9 травня, з 11:00 до 21:00, територія мототреку Пирогово

Докладніше тут. 

________________________________________

 

ФЕСТИВАЛЬ:

З 14 по 16 травня відбудеться міжнародний архітектурний фестиваль СANactions.

У програмі фестивалю - фільми, лекції та презентації архітекторів і дизайнерів з усього світу.

На фестивалі відбудеться виставка проектів лекторів фестивалю: "Beyond the square" португальського фотографа Мануеля Суси - проект, присвячений Революції Переваги; виставка фіналістів міжнародного конкурсу ARCHIPRIX International 2015 - кращі дипломні проекти з архітектури та містобудування з 351 найкращих університетів світу.

Крім того, в рамках СANactions відбудеться візуальний проект "Навколо", на якому виставлять інсталяції сучасних українських художників - Жанни Кадирової, Олексія Золотарьова, Олександра Довгого, Юлії Бєляєвої, Віктора Сидоренка, Маші Золотовой, Сергія Ковальова та інших.

Де, коли: 14-16 травня, арт-кластер "Видубичі" (Інженерна, 7в)

Докладніше тут. 

________________________________________

 

ЕКСКУРСІЯ:

Київ все ж до біса загадкове місто – наче все і знаєш, але раптом знаходиш таємні дворики чи невідомі під'їзди. 11 травня відбудеться екскурсія саме таким – нашим, але загадковим і секретним Києвом.

В ході екскурсії вам розкажуть і покажуть секретні фундаменти і незвичайні храми, незвичайну для центру мегаполіса фауну: воронів, їжачків, котів та багатьох інших ... і ... таємне стає явним.

І не лінуйтеся – на дворі таки весна, тому не шукайте "відмазок", аби лишитися вдома.

Де, коли: 11 травня, 11:00, початок на перетині вул. Тарасової і провулку Михайлівського

Подробиці тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пакуй валізи: найочікуваніші фестивалі 2015-го 

 

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 03:48
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus