Афіша: концерти Гребенщикова і Джамали, лекція Павленського та Kyiv Music Market

INSIDER підготував добірку найцікавіших подій тижня
Фото: vk.com/Борис Гребенщиков
11 декабря 201413:40

Цього тижня до Києва завітають одразу два непересічних гостя з Росії – музичний філософ Борис Гребенщиков із новою програмою та скандальний художник Пьотр Павленський із лекцією про опір владі.

За музичний настрій відповідатимуть "ДахаБраха" і білоруси Port Mone, фестиваль Jazz Bez, Джамала, Дмитро Шуров і його "Pianoбой", а ще повнолітній "Тартак". На Kyiv Music Market світ музики поєднається з традиціями колекціонування вінілу та професійними дискусіями.

Уже за кілька днів Київ прийматиме "Фестиваль рівності", покликаний говорити про права різних меншин мовою мистецтва. У кіно тим часом уже починається передноворічний бум: в український прокат виходить остання частина трилогії про Хоббіта, ексцентрична трагікомедія "Френк" про таємничого музиканта, кінодобірка різдвяних хітів, вечір зимового короткого метра і кінофестиваль чорного гумору. 

_________________________________________

 

МУЗИКА:

11 грудня "Тартак" святкуватиме 18-річчя.

Буквально днями Сашко Положинський написав нову пісню, присвячену українським військовим. Є шанс, що її можна буде почути на концерті. Хлопці обіцяють виконати старі й нові композиції. Концерт відбудеться в рамках всеукраїнського туру.

Місце, час: Sentrum, Шота Руставелі, 16-а.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

11 грудня  Closer.Jazz представляє фортепіанне тріо Юхима Чупахіна спільно з саксофоністом Богданом Гуменюком.

Співпраця Юхима Чупахіна і Богдана Гуменюка розпочалася на очах у публіки Сполучених Штатів, де вони зіграли перші спільні концерти та джеми.

В Україні вони відомі завдяки таким проектам, як Acoustic Quartet (AQ), в якому Юхим є лідером бенду, також він постійний учасник проекту "AQ та Аня Чайковська", колективу Сергія Бабкіна, deliKate, співпрацює з Кузьмою Скрябіним і групою SunSay. Богдан Гуменюк відомий участю в багатьох київських джазових проектах, а також співпрацею зі Святославом Вакарчуком у проекті "Вночі".

У Києві музиканти презентують свої здобутки у складі квартету, з Антоном Сизьком на контрабасі і барабанщиком Романом Гуменюком.

Місце, час: Closer, вул. Нижньоюрківська, 31.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

12 грудня Дмитро Шуров та "Pianoбой" повернуться з гастролей Україною і зіграють для київських шанувальників.

Альбом гурту під назвою "Не прекращай мечтать" за текстами пісень виявився гостроактуальним у 2014-му, хоча й був написаний Шуровим значно раніше. Якщо ж говорити, власне, про музику "Pianoбой", то це талановитий інді-піано-рок, який є візитівкою актуальної української музики.

Місце, час: Sentrum, Шота Руставелі, 16-а.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

12 грудня відбудеться концерт  Джамали.

"Якщо я вас не побачу у Stereoplaza 12 грудня, у вас може бути лише одне виправдання - ви на концерті "Pianoboy" в "Атласі". А для вас я готую стільки унікальних номерів: з акордеоном, дудуком, бендом, Андрієм Хливнюком, дітьми, неймовірними танцюристами. Усім бути", - написала співачка у своєму Facebook. 

На свій концерт Джамала запросила вимушених переселенців, і близько 600 глядачів захотіли прийти.

Місце, час: Stereo Plaza, 20:00.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

12 грудня гурт Mahom Dub познайомить киян із французьким дабом.

Dub - музичний жанр, який бере свій початок ще у 1970-х роках на Ямайці, і який все більше й більше захоплює меломанів світу. Після проникнення на російський, польський і румунський простори, французький даб в обличчі гурту Mahom Dub дебютує в Україні за підтримки Французького інституту.

Місце, час: Closer, Нижньоюрківська, 31.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

13 грудня в рамках Київської частини XIV фестивалю Jazz Bez гратимуть Stewe Houben Quartet та Konstantin Ionenko Quintet.

Міжнародний джазовий фестиваль Jazz Bez – це джазовий марафон, який поєднує десятки міст, сотні музикантів, тисячі меломанів, безліч кілометрів і ще більше відтінків джазу в єдине свято. Цього року фестиваль проходить не лише у Львові, а й на Сході України та в Києві. Його географія стала загальноукраїнською.

Stewe Houben Quartet - бельгійсько-американський проект під керівництвом ректора Льєжської Королівської Консерваторії, джазового саксофоніста і флейтиста Стіва Губена. У складі гурту гратимуть: Steve Houben – саксофон, флейта, Pascal Mohy – рояль; Sam Gerstmans – контрабас; Richard Hollander – барабани.

Konstantin Ionenko Quintet – приклад сучасного європейського джазового звучання у виконанні українських музикантів. Гратимуть: Дмитро Шлеляйн – саксофон; Деннис Аду – труба флюгер горн; Павло Литвиненко – рояль; Костянтин Іоненко – контрабас; Павло Галицький – барабани.

Місце, час: Національна музична академія імені Чайковського.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

13 грудня гратиме український панк-рок гурт O.Torvald.

Остання платівка хлопців має назву "Ти є". Зараз гурт продюсує Андрій Хливнюк, і для них відкриті майже всі столичні сцени та радіостанції. А ще зовсім нещодавно музиканти з Полтави самотужки пробивали собі шлях на сцену.

Місце, час: Sentrum, Шота Руставелі, 16-а.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

13 грудня український гурт Secret Avenue презентуватиме міні-альбом Sirens.

Secret Avenue - український англомовний колектив. Їхня музика - це інді-поп в естетиці 1980-х, з нічними танцями і покликом космічних сирен.

В активі хлопців виступи у Closer, Mezzanine, на Арт-Пікніку Слави Фролової, ГогольФест, Don 't take fake і виступ на Jazz Koktebel.

Місце, час: Sentrum, вул. Шота Руставелі, 16-а.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

14 грудня до Києва приїде Борис Гребенщиков

На єдиному цьогоріч виступі в Україні, крім постійних учасників колективу, до Гребенщикова приєднаються колишній музикант Oasis Пол Стейсі, барабанщик Ноеля Галлахера Джеремі Стейсі і "король кельтської флейти" Брайан Фіннеган. 

На початку вересня на офіційному youtube-каналі БГ було презентовано нове відео на композицію "Якщо я піду". За словами Бориса Гребенщикова, перший варіант цієї пісні з'явився ще в середині вісімдесятих років минулого століття, коли перед його будинком на вулиці Софії Перовської у Петербурзі почала чергувати чорна "Волга" зі спостерігачами з КДБ. Тоді пісня не побачила світ. "Якщо я піду" було записано влітку в Лондоні.

Місце, час: Stereo Plaza, 20:00.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

14 грудня виступатиме кабаре-бенд "Серебряная свадьба".

Дві абсолютно різні кабаре-культури - французька і німецька - зустрінуться на одній сцені. У програмі концерту - традиційні пісні, створені в золоту епоху кабаре (1890-1930 рр.), які виконувалися в артистичних кафе Парижа і Мюнхена, Марселя і Берліна, а також пісні гурту, написані під враженням від цієї культури.

Місце, час: Sentrum, Шота Руставелі, 16-а.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

14 грудня гратимуть "ДахаБраха" і Port Mone.

Після тривалої перерви ДахаБраха і мінське тріо Port Mone знову зустрінуться в Києві, щоб зіграти Хмелева Project - програму, яка збирала найбільші концертні майданчики України, що все одно не вмістили всіх охочих. Цього разу, крім уже відомих композицій, музиканти представлять декілька цілком нових — спеціально заради них вони зустрічаються тут на кілька днів раніше.

Колись у селі Хмелева, на схилах Дністровського каньйону, були створені перші "Хмелева Project". Музиканти закрилися від зовнішнього світу, щоб зазирнути вглиб себе.

Port Mone за допомогою трьох інструментів подають у новій стилістичній формі квінтесенцію сучасної музичної культури — на перетині класики, нойзу, експериментальної музики і фолку. "ДахаБраха" представлення не потребує. Експериментуючи з фольклором, музиканти додали до народної музики ритми індустріального світу.

Місце, час: 19:00, "Консерваторія" (Національна музична академія України ім. Чайковського, вул. Городецького, 1-3).

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

14 грудня майже академічний концерт відбудеться… у басейні.

Це четвертий концерт вокального циклу "Архітектура голоси": хорові твори українського композитора Вікторії Польової на тексти з "Божественної комедії" Данте a cappella і музика часів італійського поета.

Композиції виконає змішаний хор "Ніка" під керівництвом Оксани Никитюк і дует скрипалів Two violins. Слухати можна на балконі, біля басейну, в басейні.

Місце, час: басейн "Олімп", вул. Димитрова, 10.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА Й ВІРШІ:

13 та 14 грудня проведуть унікальний джазово-поетичний вечір "Стихи, Письма, Джаз", на якому під акомпанемент рояля Павла Ігнатьєва прозвучать вірші Бродського, Цвєтаєвої, Асадова, Ахматової, Євтушенка й інших поетів.

А також лунатимуть листи Ремарка, Довлатова, Маяковського, Толстого й інших видатних особистостей своїм коханим. У виконанні Вані Якимова з групи "Друзі Гагаріна".

Місце, час: Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6; 20:00.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

14 грудня Кріс Грінвуд, відомий як Manafest, руйнуватиме стереотипи про несумісність року і хіп-хопу.

Канадського артиста уперше помітили у 2003 році, тоді ж з’явився його дебютний альбом My Own Thing. Спочатку творчість Manafest була схожою на Limp Bizkit, POD і Linkin Park.

Пізніше музика змінилася, і в третьому альбомі Glory з'являється більше речетативу. У 2007 році артист отримує нагороди за найкращі пісню Bounce і альбом року Glory в жанрі Rap / Hip Hop.

Подальші платівки The Chase (2010) і Fighter (2012) теж заслуговують уваги. 5 серпня 2014 року Кріс випустив альбом The Moment з легшим звучанням і позитивною лірикою.

Місце, час: Sentrum, Шота Руставелі, 16-а.

_________________________________________

 

МУЗИКА:

17 грудня відбудеться 226-й концерт авторського проекту Олексія Когана "Тема з варіаціями. Live".

З новою програмою джазових кавер-версій пісень Zемфіри, котра отримала назву COVER Z, виступить тріо відомої української піаністки Наталії Лебедєвої.

Інколи впізнати пісні Земфіри у джазових варіаціях майже неможливо, проте гіршими від цього вони не стають - навпаки, отримують іще кілька життів.

Місце, час: "Майстер Клас", вул. Лаврська, 16-а.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ФЕСТИВАЛІ:

13-14 грудня команда фестивалю "Джаз Коктебель" влаштує перший Kyiv Music Market.

У рамках події будуть представлені музичні воркшопи та шоу-кейси молодих музикантів і виконавців, лекції та дискусії про актуальний стан музичного середовища, а також Flea Market, зона для поціновувачів вінілу, Designers Market, Bands Merch.

13 грудня на Kyiv Music Market відбудеться концерт (о 16:00) та семінар (о 15:15) джазової співачки, майстра свого голосу Назгуль Шукаєвої.

14 грудня о 13:20 проведуть майстер-клас Дмитра Матюхіна: Діджерідуйство. Діджеріду - це непересічний духовий музичний інструмент.

14 грудня київський сінті-поп гурт Cosmopolis представить електронно-поетичний сайд-проект "БібліотѢкар'". Це проект, який дає змогу відчути красу поезії "Серебряного века" у музичному контексті XXI сторіччя.

14 грудня на Kyiv Music Market київський регбі-гурт JahMan`sLove (Джаманслав) порадує позитивною авторською музикою у найкращих традиціях Ямайки.

Місце, час: арт-завод "Платформа", ст.м. "Лісова", вул. Біломорська, 1.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ФЕСТИВАЛІ:

3 13 до 16 грудня Київ прийматиме Фестиваль рівності.

Головне завдання фестивалю — побудова культурної платформи для створення простору вільного від дискримінації, упереджень та ієрархій, відкритого для художнього осмислення суспільних процесів, соціального мистецтва та арт-активізму в контексті захисту прав людини та надання голосу різним спільнотам.

Кредо фестивалю: Мистецтво — рушійна сила соціальних перетворень. У рамках фестивалю влаштують майстер-класи, кінопокази, театральні вистави, присвячені захисту прав різних меншин.

13 грудня з 14:00 до 17:00 у великій залі кінотеатру "Кінопанорама" в рамках "Фестивалю рівності" "Театр для діалогу" запрошує на показ спонтанного інтерактивного театру "Театр із чистого аркуша".

Організатори пропонують написати свою "історію рівності", де кожен зможе стати актором, заявити про свою проблему рівності та спробувати колективно її вирішити. Як театр може перетворити нас із пасивних спостерігачів на активних учасників, "акторів" власного життя та рушіїв суспільства? Цей захід - можливість наочно познайомитися з окремими іграми книги Аугусто Боаля, засновника методики "Театру пригнічених".

 Місце, час: кінотеатр "Кінопанорама", вул. Шота Руставелі, 19, та арт-кав’ярня "Купідон", вулиця Пушкінська, 1-3/5.

Розклад подій – тут.

_________________________________________

 

ФЕСТИВАЛІ:

13 та 14 грудня ще раз покажуть найкращі роботи фестивалю реклами - "Каннських левів 2014".

Це рідкісний випадок, коли за перегляд реклами доводиться платити - щорічний показ переможців найавторитетнішого фестивалю реклами Cаnnes Lions. Це нагода телепортуватися з холодного Києва прямо на Лазурове узбережжя та на власні очі побачити переможців 61-го фестивалю реклами "Каннські леви 2014".

Cannes Lions - найстарша та найавторитетніша конкурсна подія у сфері реклами, яка існує з 1954 року. Якщо порівнювати "Каннські леви" з кінематографом, то це "Оскар", лише у світі реклами.

Місце, час: кінотеатр "Кінопанорама", вул. Шота Руставелі, 19.

Більше інформації тут.

_________________________________________

 

ФЕСТИВАЛЬ ЛІТЕРАТУРИ:

З 16 по 21 грудня в рамках виставки Future Generation Art Prize 2014 проведуть Тиждень літератури.

Шість днів триватимуть лекції, перфоманси, публічні інтерв'ю, поетичні читання і дискусії.

16 і 17 грудня вперше в літературному середовищі України буде реалізовано популярний європейський проект "Жива книга" (або "Жива бібліотека") - аудиторія може поставити будь-яке запитання людині з цікавим і особливим досвідом, тобто "прочитати" її.

Інтерв'юерами для проекту погодилися стати сучасні письменники Любко Дереш, Ірена Карпа, Світлана Поваляєва та Лариса Денисенко, які запишуть публічні інтерв'ю з можливими героями своїх майбутніх книг.

18 грудня прозаїк, критик, автор антології "шидеврів" української та світової літератури Михайло Бриних запропонує свій канон вітчизняної літератури під час лекції "Посткарнавальна безглуздість світу і класична вкраїнська література: проблеми трансплантації".

Ще один діалог про літературу і мистецтво відбудеться між Івано-Франківським письменником Тарасом Прохаськом і харківським художником Павлом Маковим.

Місце, час: PinchukArtCentre.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ФЕСТИВАЛІ:

19 грудня запрошують на 100 хвилин non-stop іскрометного чорного гумору.

Покажуть фільми та мультиплікаційні анімації-короткометражки.

Місце, час: кінотеатр "Кінопанорама". Шота Руставелі, 19; 21:00.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

КІНО:

З 19 грудня стартує "Вечір короткометражного кіно".

Короткометражне кіно в найкоротші дні року - це особливий випадок, щоб познайомитися з багатством кіноформату.

Покажуть художні та документальні стрічки, від експериментальних до анімаційних.

Місце, час: кінотеатр "Київ".

Докладніше тут.

_________________________________________

 

КІНО:

11 грудня стартує прем’єра третьої і фінальної частини фантастичної трилогії про Хоббіта.

Фільм має назву "Хоббіт. Битва п’яти воїнств 3D". Події, що стались, остаточно змінять життя Середзем'я. Виграна битва, але вся війна попереду. Маленький трофей хоббіта має надзвичайну силу. Ми про це знаємо, а Більбо про це ще навіть не здогадується. Чи зможуть Більбо і гноми повернути рідне містечко Еребор і скарби, відібрані Смогом? Якщо так, то чи зможуть вони їх утримати?

Місце, час: кінотеатр "Київ" та інші кінотеатри міста.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

КІНО:

11 грудня в український прокат виходить ексцентрична трагікомедія "Френк" з Майклом Фассбендером у головній ролі, що отримала дві нагороди British Independent Film Awards.

Картина Леонарда Абрахамсона розповідає історію вигаданої інді-групи, фронтмен якої ніколи не знімає маски. Незважаючи на химерний сюжет, "Френк" знято за мотивами реальної історії - прототип головного героя, лідер британської панк-команди The Freshies і телевізійний комік Френк Сайдботтом колись дійсно виступав у масці з пап'є-маше.

Картина Абрахамсона отримала п'ять номінацій British Independent Film Awards і стала лауреатом премій за найкращий сценарій і найкращу музику. Прем'єра фільму відбулася на 30-му кінофестивалі незалежного кіно Санденс (США).

Місце, час: кінотеатр "Київ".

_________________________________________

 

КІНО:

З 12 до 15 грудня триватимуть Дні аргентинського кіно.

Покажуть стрічки "Плоть і кров", "Секрет у його очах", "Вакольда", "Спустошене гніздо", "Ельза і Фред". Пристрасна країна є батьківщиною особливого, чуттєвого і запального виду кінематографа.

Покази відбудуться в рамках святкування Днів аргентинської культури.

Вхід на всі події вільний, але кількість місць – обмежена.

Місце, час: кінотеатр "Київ".

Докладніше тут.

_________________________________________

 

КІНО:

18 грудня, напередодні зимових свят, влаштують фестиваль Різдвяного кіно.

До програми увійшли класичні новорічні хіти, які роками збирають глядачів усієї планети біля кіноекранів.

 Відкриє фестиваль культовий американський мюзикл "Зустрінь мене в Сент-Луїсі" з Джуді Гарленд. Цей новорічний хіт розповідає про життя в Америці початку ХХ століття. Картина отримала 4 номінації на "Оскар", а головна пісня Have Yourself a Merry Little Christmas стала різдвяним "музичним блокбастером".

Також покажуть ще три різдвяні фільми 1940-х і 1950-х років.

Місце, час: покази пройдуть у кінотеатрі "Оскар" (ТРЦ "Гулівер") з 18 по 21 грудня, а також - у Харкові, Одесі, Львові та Дніпропетровську.

_________________________________________

 

ЗУСТРІЧ:

14 грудня лекцію у Києві прочитає найскандальніший російський художник Пьотр Павленський.

Такі публічні художні акції Петра Павленського, як "Туша", "Фіксація", "Свобода", "Відділення", які перебувають на межі перформансу та політичного акту, шокували російське суспільство та водночас поставили багато запитань. У своїй лекції Павленський розповість про художні стратегії виходу з політичного "глухого кута".

Місце, час: 18:00, Центр візуальної культури, вул. Глибочицька, 44, 2-й поверх.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ЗУСТРІЧ:

18 грудня проведуть майстер-клас фотографа Ігоря Гайдая.

Фотограф розповість, як народжуються авторські проекти, як їх реалізувати, розвинути та втримати інтерес до них.

Ігор Гайдай - засновник і співвласник "Гайдай Студії" та галереї "Камера", автор трьох фотокниг - "Українці. Початок третього тисячоліття" (1996-2003), "9 місяців + 3 дні" (2006-2008), "РАЗОМ.UA" (2004-2011).

Відомі авторські проекти Гайдая - "Хліб", "Близькі", "Сім'я", Streetstop, Animals, Faces of Freedom. Maidan.

Місце, час: "Часопис", вул. Льва Толстого, 3.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

МАРКЕТ:

13 грудня запрошують на вінтажний дівич-вечір під назвою Christmas Vintage Market.

Милий і затишний міні-маркет всього того, що може знадобитися для створення неповторного і жіночного ретро-образу, вінтажні вбрання і аксcесуари до них, поради з ретро-стилю, допомога в підборі ретро-укладки, каталог ретро-образів, запальна музика минулих років, приємні сюрпризи і просто можливість поспілкуватися один з одним.

Подію організують вінтажна лавка "Антресоль" і магазин вінтажного одягу і взуття Nika vintage chick.

Місце, час: вул. Станіславського, 3.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ЯРМАРОК:

З 17 до 21 грудня запрошують на ярмарок "Різдвяний Арсенал".

Час, проведений з родиною у місці, де пануватиме новорічна атмосфера із запахами меду, кориці та мандаринів, блиску ялинкових прикрас, брязкотіння срібних дзвіночків і відлуння колядок і щедрівок, піде на користь будь-кому, тим паче наприкінці важкого року.

Презентуватимуть подарунки на всі смаки, найновіші дитячі книжки, ялинки та ялинкові прикраси, авторські листівки, найбільший ярмарок hand-made, майстер-класи, вистави, розваги, казкові читання, різдвяні солодощі та частування.

19 грудня на маленьких відвідувачів "Різдвяного Арсеналу" чекає незабутня зустріч зі Святим Миколаєм.

Місце, час: "Мистецький Арсенал", вул. Лаврська, 10-12.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

БАЛЕТ:

29 і 30 грудня відомий у світі хореограф Раду Поклітару і його "Київ Модерн-балет" презентують свою нову виставу – балет "Довгий різдвяний обід".

Музика – Антоніо Вівальді, в основі сюжету – п’єса Торнтона Вайлдера.

Постановки Раду Поклітару – це майстерне поєднання класичного балету і танців contemporary-стилю. Його роботи впізнають і чекають на них у багатьох країнах, однак балетмейстер продовжує працювати в Києві.

Місце, час: Київський музичний театр для дітей та юнацтва.

_________________________________________

 

ВИСТАВКИ:

До 29 грудня працюватиме виставка з філософською назвою "Референдум щодо виходу зі складу людства".

Учасники: Бен’ямін Еґґер (CH), Єрбосин Мельдібєков (KZ), Ярослав Киса (SK/UK), Ніколай Олейніков, Дмітрій А. Пріґов, Анастасія Рябова (RU), Євгенія Бєлорусець, Олександр Гнилицький, Нікіта Кадан, Леся Хоменко, Юрій Кручак та Юлія Костерева, Мирослав Кульчицький, Юрій Лейдерман, Лада Наконечна, Влада Ралко, група Р.Е.П., Костянтин Стрілець, TanzLaboratorium, Лариса Венедіктова (UA).

Художники мовою мистецтва розмірковуватимуть над монополією людини у сучасному світі.

Організатор: кураторське об’єднання "Худрада".

Місце, час: Closer, Нижньоюрківська, 31.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ВИСТАВКА:

З 11 до 13 грудня триватиме виставка художників Олексія Золотарьова та APL 315.

Глядачам презентують унікальний творчий експеримент, суть якого полягає у синтезі двох медіа: скульптури та графіті, які не лише зберегли своє місце та значення у арт-просторі, а й виправдали своє існування у межах жорсткої конкуренції. Завдяки тому, що графіті і скульптура перебувають у нерозривному зв’язку з простором, з яким працюють, вони мають можливість затримуватися у часі і водночас розвиватися, зображуючи події та зміни у повсякденні.

Місце, час: простір G13, Балтійський провулок, 23.

_________________________________________

 

ФОТОВИСТАВКИ:

12 грудня відбудеться відкриття фотовиставки TEAM UKRAINE.

Ідея фотопроекту належить Спортивному комітету і була підтримана Фондом допомоги армії "Крила Фенікса". На фотовиставці буде представлено найкращі роботи, присвячені спорту і спортсменам.

Окрім перегляду фоторобіт та участі у благодійній лотереї, гості зможуть поспілкуватися з найвищим спортивним керівництвом держави та з топовими спортсменами – переможцями і призерами міжнародних першостей.

А ще буде унікальна можливість потиснути руку спортсменам-фронтовикам, які нині перебувають на ротації.

Однак головне, що можна буде зробити на виставці, – допомогти українській армії, придбавши одну чи кілька робіт. Усі зібрані кошти буде направлено на військові аптечки спортсменам-бійцям АТО.

Місце, час: о 18:00 в арт-центрі Павла Гудімова "Я Галерея", вул. Хорива, 49-б.

_________________________________________

 

ВИСТАВКИ:

17 грудня відбудеться відкриття проекту "Герої. Спроба інвентаризації", котрий досліджує образ "героя" і його творення.

Під час інвентаризації фондів музею були визначені твори, так чи інакше пов'язані з топосами "герой", "святий", "мученик" або "подвиг". Серед них є зображення героїв реальних і міфічних, тих, чиї вчинки стали подвигом або профанацією, народних і вирощених у пробірках ідеологічних лабораторій. Експозицію складуть близько 180 живописних, графічних і скульптурних творів - від середніх віків до другої половини ХХ століття.

Виставка розміститься на 1-му поверсі музею. Одна із зал залишиться вільною - для можливості відкритого діалогу і міркування над тим, які герої потрібні Україні сьогодні.

Місце, час: Національний художній музей, вул. Грушевського, 6. Відкриття о 18:00

Більше інформації тут.

_________________________________________

 

ВИСТАВКА ТА КІНО:

16 грудня до Днів аргентинської культури в Києві відкриється експозиція світлин Карлоса Розенштроха та показ фільму "Останній Елвіс".

Режисер: Армандо Бо. Фільм знайомить глядачів із життям відомого в Буенос-Айресі сценічного імітатора Елвіса Преслі — Карлоса Гутьєрреса. Його життя важко назвати вдалим. Після розлучення з дружиною, від якої він має маленьку доньку Лізу Марі, Карлос живе один, працює на заводі, а весь вільний час приділяє своєму хобі — музиці та рідкісним виступам на сцені. Донька майже не бачить свого батька, але трагічна аварія змушує Карлоса змінити свої життєві пріоритети.

Місце, час: "Майстер-клас", вул. Лаврська, 16.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

ЛЕКЦІЇ:

11 грудня запрошують на першу лекцію в рамках програми "Урбаністичні утопії на радянському кіноекрані" під назвою "Авангардне кіно 1920-х".

Лекцію прочитає Ася Шульгіна - кінокритик, журналіст. Учасники поговорять про можливість конструювання простору в українському кінематографі, а також розглянуть питання візуальних змін кіносвіту в роботах українських майстрів 1920-х рр.

Обговорюватимуть кінофільми: "Два дні" (реж.: Г. Стабовий), "Суворий юнак" (реж.: А. Роом), "Одинадцятий" (реж.: Дзиґа Вертов), "Людина з кіноапаратом" (реж.: Дзиґа Вертов), "П.К.П." (реж.: Г. Стабовий), "Тарас Шевченко" (реж.: П. Чардинін).

На 13 грудня запланована лекція "Кіноутопії" та міська повсякденність сталінського часу (1930-1950-ті), кінопоказ "Шуми-городок".

Місце, час: о 19:00 на 6-му поверсі PinchukArtCentre, у залі відео лаунж. Просять зареєструватися.

Докладніше тут.

_________________________________________

 

Разделы :
Если вы заметили ошибку на этой странице, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl + Enter

КОМЕНТАРІ

23.11.2018, 17:30
Добавить

ГЛАВНАЯ ПОЛОСА

  • 31 марта 2020

  Land Rover, Lexus и элитные часы: что задекларировал новый глава Минздрава

   
  • 31 марта 2020

  Авто за миллион гривен и наличные: что задекларировал новый заместитель Венедиктовой

   
  • 30 марта 2020

  Рада поддержала "антиколомойський" законопроект

   
  • 30 марта 2020

  Рада со второй попытки избрала руководителей Минздрава и Минстерства финансов

   
Система Orphus