Затриманим у справі Шеремета обирають запобіжний захід (Оновлено)

У Печерському суді обрали запобіжні заходи трьом затриманим
13 грудня 201913:25

Печерський суд Києва обрав запобіжні заходи фігурантам справи про вбивство Павла Шеремета. Їх затримали вчора, 12 грудня. 

У справі 5 підозрюваних. А саме: медсестра одного з парашутно-десантних батальйонів Яна Дугар, лікарь Юлія Кузьменко, музикант й доброволець Андрій Антоненко, добровольці Владислав та Інна Грищенки.

За даними слідства, чоловік, що нібито брав участь в закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета  - Антоненко. А жінка, яка нібито закладала вибухівку - Юлія Кузьменко. Дівчина, яку поліцейські називають Яною Дугар, потрапила на камери, тому її ідентифікували як таку, що знімала автівку Шеремета до закладання вибухового пристрою. Основна версія вбивства – дестабілізація ситуації в державі шляхом вбивства відомої особи.

Усім фігурантам обиратимуть запобіні заходи окремо. INSIDER вестиме текстову трансляцію із суду.

03-46. Трансляцію завершено.

03-40.
Підводимо підсумки: Яну Дугар підозрюють у тому, що вона допомагала стежити за переміщеннями Шеремета. Їй обрали цілодобовий домашній арешт. Юлію Кузьменко підозрюють у закладанні вибухівки та активації її за допомогою дистанційного керування. Суд арештував її на 2 місяці. Андрій Антоненко, за озвученою йому підозрою, нібито "організовував злочинну групу, захопившись право-радикальними ідеями. Також отримав 2 місяці арешту.

03-35. Суд арештував Андрія Антоненка на 2 місяці.

02-54. Суддя пішов до нарадчої кімнати.

02-36. Другий адвокат вважає, що підозру Антоненку готував особисто Арсен Аваков: "Дуже складно вона у вас виглядає". 

02-30.
Антоненко акцентував увага на кількох моментах:

1. Він зазначив, що з 2013 року носить бороду суцільну, а на відео, яке продемоснтрували на прес-конференції, у чоловіка борідка із вибритими щоками;

2. Антоненко каже, що в нього зламані вуха, адже займається боротьбою. А в людини на відео, каже підозрюваний, рівні акуратні вуха.

3. Також в Антоненка є татуювання на кистях рук. У людини на відео татуювань, за словами Антоненка, на руках немає.

02-29. Адвокат наголошує, що підозра Антоненку є необгрунтованою, тому до нього не може бути застосований будь-який запобіжний захід.

02-20. Адвокат каже, що по відеозаписах встановлено лише збіг статури і форми обличчя.

"Цим характеристикам може відповідати дуже велика кількість осіб. Експертам надавали декілька відеофайлів для дослідження. Ці записи порівнювалися із тими, на яких нібито є Антоненко..", - зазначає захисник.

01-57. За словами адвоката, абстрактна можливість перешкоджання кримінальному провадженню не є підставою для застосування запобіжного заходу.

Адвокат каже, що медична експертиза трупа, проведена безпосередньо після події, не містить жодної інформації про Андрія Антоненка.

"Ці висновки надані без належних підстав. Ані документів, які б призначали ці експертизи, ані документів про постанови призначення цих експертиз - немає", - каже адвокат.

Він зауважив, що 2 висновки вибухо-тезнічної експертизи не містять інформації про те, хто і коли призначав їх проведення. Не відомо, як ці документи надсилали і повертали.

"Відповідно існує сумнів про існування в природі цих документів. Суддею під час оцінки доказів має бути надана належна оцінка доказів. Вони мають бути визнані незалежними і необгрунтованими" , - продовжує він.

01-12. Адвокат Антоненка назвав підозру абсурдною.

01-08. Підозра обгрунтована, за словами прокурора, через показання свідків, потерпілих, висновки експертів.

Існує ризик спотворення важливих речей в документів. Прокурор каже, що Антоненко може впливати на свідків у провадженні.

Андрій Антоненко підозрюється у особливо тяжкому злочині. Прокурор зазначає, що існує р зик переховування, ризик незаконного впливу в потерпілих. Адже, за версією слідства, саме Антоненко начебто створив організовану групу для вчинення злочину.

Прокурори просять Печерський суд взяти Антоненка під варту терміном на два місяці.

00-50.
Суд розглядає запобіжний захід Андрію Антоненку.

23-30. Адвокат Юлії сказав, що оскаржуватиме рішення Печерського суду, а також різко висловився про підозру, яку вручили Юлії Кузьменко.



23-19. Суд арештував Юлію Кузьменко до 8 лютого 2020 року.

21-52. Суддя пішов до нарадчої кімнати.

21-49. "О 3 годині дня я не отримала ні ухвали на затримання, ні документів на проведення обшуків. Вчора телевізор зруйнував моє життя. Сьогодні ви не вислухали свідків, які могли розповісти, що я робила в той день. Я б дуже просила по можливості максимально провести всі дослідження, які необхідні слідству. Антропометричні дослідження, ДНК, я наполягаю на проходженні поліграфа, мені боятися нічого ", - сказала Юлія в суді.

21-39. За словами захисника, згідно доказів прокуратури, неможливо ідентифікувати ані фігуру, ані обличчя Юлії.

21-34.
Адвокат зачитує та перераховує ряд характеристик Кузьменко, зокрема від керівництва лікарні. Адвокат зауважує, що немає жодного висновку психіатра щодо схильності людини до вбивства.

20-50. Методики та законодавчих норм визначення схожості ходи немає, а висновок про подібність ходи є суб’єктивною думкою експерта. Про це йдеться в уривку з висновку експерта, який зачитав адвокат Юлії Кузьменко Влад Добош.

Йдеться про комплексну портретно-психологічну експертизи з аналізом ходи, яку наводили як основний доказ на брифінгу в МВС.

В експертизі зокрем зазначено, що хода особи_1 і особи_2 на суб’єктивну думку експерта є схожими.

При цьому в документі не зазначено (і не надано додаткових довідок, які б це визначали), хто саме є особою_1 і особою_2, яких порівнюють, не надано також зображення цих осіб. Тож можна лише припускати, що в документі під Особою_2 мається на увазі Кузьменко

Щодо портретної експертизи, то експерти НЕ прийшли до висновку, що людина з відеокамер і Особа_2 (ймовірно, Кузьменко) - одні і ті самі люди. "Наявні зображення зовнішності особи_1 і особи_2, зокрема ознаки обличчя, не дають можливості для ідентифікації особи_1 і особи_2 як однієї і тієї ж особи", - цитує експертизу адвокат.

20-36. Суд відхилив заяву про відвід Вовка. Відтак Вовк вирішить, чи обирати запобіжний захід Андрію Антоненку.

20-21. У підозрі йдеться, що Кузьменко дистанційно вчинила вибух автомобіля Шеремета.

19-40. Суддя заслухала аргументи захисту і відправилася в нарадчу кімнату.

19-28. Адвокати попросили випустити Антоненка з боксу. Суддя дозволила.

19.20. Розгляд заяви про відвід судді Вовка у справі щодо запобіжного Антоненку почали. Сам Антоненко заявив, що розгляд без самого Вовка неможливий. Однак, суддя вирішила продовжити розгляд.

19.10.  Андрій Антоненко говорить, що звинувачення є абсурдними. Чоловік на відео, за його словами, не схожий на нього.

Він повідомив, що того дня спілкувався з багатьма людьми щодо перенесення концерту.

Також Антоненко наголосив, що не визнає свою вину і якщо в подальшому його свідчення зміняться, це говоритиме про тиск на нього.

18-48. Після оголошення відмови у відводі активісти почали скандувати: "Ганьба". Під час штовханини з подіцією, одному з присутніх зламали протез.

18-47. Відвід судді Вовку не задовольнили.

17-28. Суддя Шапітько пішла до нарадчої кімнати. Вона вирішить, чи задовольняти відвід Вовку.

17-15. "Перша моя поїздка в АТО була для проведення навчань з тактичної медицини. З того часу я стала волонтером..Вчора я була на роботі, а найнеприємніше зараз розуміти, що в момент, поки я була на роботі - все вже готувалось...", - сказала Кузьменко в ході розгляду клопотання про відвід Вовку.

"Перший раз про Шеремета я дізналась на роботі, коли відкрила фейсбук. А що тепер мають сказати батьки дітей, яких я прооперувала?", - продовжила вона.

17-05. Суд почав розглядати відвід судді у слуханні щодо Юлії Кузьменко.

16-31. У суді оголосили перерву до розгляду відводу. Тепер мають авторозподіл має визначити суддів, які розглядатимуть заяви про відвід.

 

16-23. Адвокат Антоненка Станіслав Кулик заявляє відвід судді Вовку. Він вважає суддю упередженим, оскільки він:

- розглядав питання про запобіжні заходи іншим фігурантам

- суддя вже вивчив матеріали і зробив висновки

- думка судді з приводу клопотання, що зараз розглядається, вже була висловлена в інших узвалах

"Наразі слідчий суддя вже є упередженим", - заявив адвокат.

16-15.
Печерський суд почав обирати запобіжний захід Андрію Антоненку ( Riffmaster) - ще одному підозрюваному у справі вбивства Павла Шеремета.

Фото Герман Крігер



Андрій Антоненко, за даними слідства, нібито брав участь у закладанні вибухівки під автомобіль. Як і людина на відео з камер спостереження, кульгав та мав схожий одяг.

Антоненко - лідер гурту Riffmaster, волонтер, спецпризначенець автор неофіційного гімну Сил спеціальних операцій ЗСУ.

15-55. "Заява про відвід буде розглянута сьогодні", - сказав адвокат Кузьменко.

15-44.
Справа щодо обрання запобіжного заходу Юлії Кузьменко знімається з розгляду. Буде проведено авторозподіл, після якого визначать, суддю, який буде розглядати відвід. 

15-36. Адвокат заявив відвід судді, мотивуючи тим, що суддя Вовк виносив ухвалу про дозвіл на обшук автомобіля, який належить Кузьменко.

Фото Сергія Стерненка

15-34. Адвокат Владислав Добош просив долучити до матеріалів справи клопотання про бажання взяти на поруки Юлію Кузьменко від Яни Зінкевич, Максименко Андрія (лікар),Вороненка Володимира (лікар, кардіохірургії), Назаренко Володимира, нардепа Курчинської Оксани, від Івана Ожога (добровольчий мобільний шпиталь), Буйвола Ігора, та інших.

Окрім того, адвокат просив допитати в якості свідка головного лікаря дитячої кардіології. За його словами, свідок надасть важливі свідчення у ході розгляду клопотання про запобіжний захід. Адвокат також просить суд допитати колишнього чоловіка Кузьменко.
Прокурори заперечили проти задоволення клопотань. На думку обвинувачення, "матеріалів достатньо для   розгляду".

Зрештою Печерський суд вказані клопотання задовольнив частково. У допиті свідків відмовив.

15-25. Суддя дозволив Юлії Кузьменко вийти із боксу для затриманих та зайняти місце біля свого захисника.

Фото Герман Крігер

15-21. Суд почав розгляд клопотання щодо Юлії Кузьменко. Адвокат просить забезпечити Юлії Кузьменко місце біля себе - тобто випустити її з боксу.

15-07. З хвилини на хвилину Печерський суд почне обирати запобіжний захід Юлії Кузьменко - ще одній підозрюваний по справі Шеремета.

За версією слідства Юлія Кузьменко нібито закладала вибухівку під автомобіль.  Не користувалася телефоном у період перед вбивством. Вона була впізнав за ходою.

Юлія Кузьменко - лікар-хірург і волонтер. Під час Майдану була волонтером-медиком. З початку війни жінка допомагає військовим, мешканцям Донбасу і родинам загиблих.

Як написав її адвокат у своєму фейсбук, в ході обшуку у Юлії "нічого особливого не знайдено".

"Вилучено все по стандарту, одяг, носії інформації, телефони. Щось же треба було вилучити", - написав він.

 



14-50. Підозрювану у справі Шеремета Яну Дугарь відправили під домашній арешт. Суддя Вовк задовольнив клопотання прокуратури.

На Дугарь поклали наступні обов'язки:

▪️Утриматись від спілкування зі свідками

▪️Здати паспорти для виїзду закордон

▪️Строк дії ухвали до 8 лютого 2020 року.

14-35. В іншому залі Печерського суду готуються розглядати апобіжний захід Юлії Кузьменко.

14-03. Суд пішов до нарадчої кімнати.

14-00. Адвокат Микола Ореховський спростував можливість коректної експертизи зображення Яни Дугар. Так, в матеріалах справи йдеться про те, що зображення дівчини, яка потрапила на камери за кілька днів до вбивства Шеремета, порівнювали з зображеннями "Особи_2", відео та фото якої відзняли 11 липня 2019.

У матеріалах, наданих суду та захисту, так і не зазначено, чи належать вони власне Яні.  Але головне, каже Ореховський, 11 липня не могли бути відзняті ніякі фото та відео Яни Дугар, оскільки її не було в Україні. Відповідні дані за його словами містять квитки та закордонний паспорт Яни, які захист надав суду.

Адвокат Віталій Коломієць зазначив, що він також ставить під  сумнів експертизу, адже для неї були надані три нечіткі фото дуже поганої якості. "Могли дати її фото з фейсбуку, або відзняти під час негласних дій ближче та якісніше, або під час заходів безпеки, які до неї застосовувались". Він також відмітив, що відкидає коректність експертизи, що була зроблена лише по 4 ознакам на неякісних зображеннях.

13-59. Прокурор, наводячи аргументи щодо запобіжного заходу Дугарь, заявив, що ще один підозрюваний у справі Шеремета -  Андрій Антоненко "захопився ультранаціоналістськими ідеями та почав культивувати величність арійської раси, і прагнув привернути увагу до своїх поглядів, перебуваючи в АТО".

За словами Оксани Корчинської, Яна Дугарь перебувала у закритій військовій частині в час, коли було вбито Павла Шеремета. (З 3 червня 2016 по 26 вересня 2016).

Вона показала документи.

13-45. Захист Яни Дугар просить відмовити у задоволенні клопотання.  Адвокат наполягає, що у підозрі не вказані мета та мотив вчинення злочину.

13-43. Натомість адвокати зазначили, що підозра є необгрунтованою.

13-41. "Вчиненню злочину передувала підготовка і проводились розвідувальні заходи. Під час підготовки до вчинення злочину члени групи використовували перуки, окуляри і інші засоби маскування. Вони використали вибухову речовину. Антоненко використав детонатор та саморобний вибуховий пристрій для встановлення під автомобіль Шеремета" - зазначив прокурор в обгрунтування клопотання про запобіжний захід.

13-38. Підстави підозрювати Дугар, за словами прокурора:

-протокол огляду місця події

-протокол допиту потерпілого

-висновки експертів

13-35. За словами прокурора, метою застосування запобіжного заходу є запобігання спробам:

- знищення речей чи документів, що мають значення для провадження;

- вплив на потерпілих та свідків;

- перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином;

13-33. Прокурор просить для Дугарь цілодобовий домашній арешт.

13-25. Суд відхилив клопотання прокурора.

13-20. Прокурор у справі просить розглядати клопотання про запобіжний захід без журналістів та сторонніх осіб.

Фото Герман Крігер

13-10. Суд почав обирати запобіжний захід 26-річній учасниці АТО з Дніпропетровської області Яні Дугар. На фронті вона була медсестрою парашутно-десантного батальйону.

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.12.2019, 03:47
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus