Захоплені моряки: дані про їх стан здоров’я в Україні та Росії різняться

9 грудня 201812:08

Поранення захоплених в полон українських моряків можуть бути не такими легкими, як повідомляють офіційні джерела. Інформація, яку надають різні офіційні особи в Україні, не тільки суперечить між собою, а й відрізняється від тієї, що надають в Росії.

Під час атаки росіянами українських кораблів постраждали щонайменше троє військових – Андрій Ейдер, Андрій Артеменко та Василь Сорока.

Військово-морські сили України увечері 25 листопада заявляли про шестеро поранених.

Фото з Фейсбук Людмили Денісової

Уповноважена ВР з прав людини Людмила Денісова у повідомленні станом на 4 грудня щодо поранених моряків вказала, що двоє з них виходять на прогулянки і "мають легкі ураження рук". Вона додала, що в одного з них - пошкодження сухожилля, яке "не призведе до ускладнень".

Російські офіційні особи, повідомляючи про стан українських моряків у лікарні, вказали на більш значні пошкодження військових, ніж українські офіційні джерела.

Член Громадської спостережної комісії Москви з контролю за дотриманням прав громадян в місцях позбавлення волі Павло П’ятницький вказав на деталь, про яку не говорила українська омбудсман. За його словами, обом морякам, що отримали поранення рук, наклали гіпс.

Крім того, П’ятницький повідомив, що Артеменко отримав пошкодження очей, за його словами, несерйозні. Він мав бути оглянутий офтальмологом.

Про це офіційні українські джерела теж не повідомляли.

Третій військовополонений Андрій Ейдер мав ушкодження ніг. Його, як і інших двох моряків, прооперували в Керчі.

Український омбудсман Людмила Денісова вказала, що йому надані милиці, на яких він може пересуватись.

Російський член комісії П’ятницький вказував, що Ейдеру мали надати тростину. Чи може тростина допомогти пересуватись людині з пораненням двох ніг, і чи дійсно він має саме милиці, наразі невідомо.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Юсуф Куркчі в ефірі телеканалу "Прямий" 7 грудня повідомив, що в одного з поранених моряків - травматична ампутація пальців.

"Знаю, що консули змогли провідати наших військовополонених моряків. Щодо наших [російських] колег, то можемо говорити про те, що інформацію про легкі поранення не можна не ставити під сумнів. Якщо говорити про поранення ноги та травматичну ампутацію пальців, то це легкими пораненнями не назвеш. Тому така класифікація від уст уповноваженої [Москалькової - Ред.] не збільшує довіру", - зазначив він.

За словами адвокатки Євгенії Закревської, до омбудсмана Денісової є багато питань з приводу захоплених в полон моряків.

"Чи відвідував офтальмолог Андрія Артеменка, який характер ушкоджень очей, чи є повна чи часткова втрата зору? Чи не було контузії, ушкоджень голови, інших ушкоджень, не зафіксованих лікарями. Які є потреби у поранених? (Потреб чи побажань не може не бути, вони є зазвичай навіть в найпрекрасніших лікарнях). Як мінімум рідні мають отримати вичерпну інформацію по всім питанням, а не сухий перепост інфи від Москалькової", - написала Закревська.

7 грудня Людмила Денісова спростувала інформацію про ампутацію пальців в одного з моряків. Вона повідомила, що спілкувалась із консулом, який відвідував поранених.

“З його слів, їхній стан здоров'я задовільний. Хлопці мають осколкові поранення, ні в кого ампутацій немає – кістки та суглоби цілі”, - зазначила Денісова.

За інформацією Insider, раніше з’являвся консульський звіт, у якому зазначалось про тяжке поранення руки одного з моряків. Однак, він не був оприлюднений. У п’ятницю родичі затриманих отримали від консулів підтвердження інформації російського омбудсмана Москалькової. Проте, відповідей на питання, чи була травматична ампутація та пошкодження очей у постраждалих моряків, консули не надали. Досі немає чіткої відповіді і з приводу Ейдера.  

В МЗС України у коментарі Insider підтвердили, що нині консули перебувають на зустрічах з моряками, в тому числі з пораненими.

У відомстві відмовились надати виданню консульський звіт без відповідного письмового запиту, строк розгляду якого - 5 робочих днів.

Міністр МЗС Павло Клімкін заявляв, що інформацію про стан здоров’я українських моряків консули мають отримати до суботи.  Однак, досі офіційної інформації на сайті МЗС немає.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

9.12.2018, 20:17
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 серпня 2019

  Обвинуваченого у вбивстві журналіста Сергієнка випустили із СІЗО

  Вадима Мельника обвинувачують в організації викрадення та вбивства журналіста Василя Сергієнка

   
  • 21 серпня 2019

  Огляд рішень Уряду: звіт Гройсмана, саботували трансформацію національних лікарень та виділили гроші постраждалим в АТО

  У Кабміні заслухали звіт Гройсмана, проте не трансформували найбільші лікарні 

   
  • 21 серпня 2019

  Справа фермера Бутрименка: фінансування тероризму vs теракт

   
  • 20 серпня 2019

  Черняхівський з небуття. Хто озвучує меседжі Портнова на квазі-мітингах у Києві

  Дивні акції, суголосні з заявами Портнова та Богдана, охороняють тітушки

   
Система Orphus