Верховна Рада України у середу, 4 березня, збереться на позачергове засідання.
У порядку денному кілька пунктів, зокрема - про Кабінет міністрів. Окрім того, депутати мають розглянути питання про діяльність Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Державного бюро розслідувань, Національного антикорупційного бюро, Офісу генерального прокурора у сфері подолання корупції в Україні і зміцнення правопорядку.
Напередодні голосування видання "Новое время" опублікувало злитий "темник" - документ, яким Офіс Президента готує депутатів до перестановок в Уряді.
Документ містить підказки "слугам" для депутатів щодо того, як необхідно аргументувати претензії до Кабінету міністрів і керівників силових відомств.
"Относительно руководителей силовых ведомств депутатам предлагают говорить, что ни Офис генпрокурора, ни НАБУ не действуют в соответствии с запросом общества на справедливость"", - йдеться в тексті цього документу.
Депутатка Олександра Устінова у своєму Facebook повідомила, що депутат Максим Бужанський впродовж 3 березня збирав у Раді підписи за відставку Генерального прокурора.
Згодом журналістка 24 каналу написала у Facebook, що "постанова про звільнення Рябошапки вже є. 180 підписів".
Разом з тим, депутатка від "Європейської солідарності" Ірина Геращенко написала у Facebook, що 3 березня в комітеті з питань зовнішньої політики міністр Пристайко звітував про роботу міністерства.
"З якимись нотками прощання на посту міністра. На запитання, чи означає цей його виступ відставку - прямої відповіді ми не отримали. Але - несподівано для себе з‘ясували, що завтра на позачергове засідання ВР запрошено представників дипломатичного корпусу, послів. Чим далі - тим цікавіше. Схоже, завтра буде гаряче. Й цікаво, чи самі слуги знають, розуміють, усвідомлюють сценарій завтрашнього засідання, мету, результат і наслідки", - написала вона.
Нардеп від ЄС Олексій Гончаренко у своєму телеграм-каналі написав, що на засіданні Уряду не було Дениса Шмигаля.
"На Кабміні не було Дениса Шмигаля, за моїми даними, він знаходиться в Офісі Президента и радиться про новий Кабмін. Скоріше за все, Гончарук - все", - написав він.
Слід зазначити, що нардеп Максим Бужанський у своєму телеграм-каналі також висловився відкрито стосовно бажання усунути Генпрокурора Рябошапку.
"В какой то степени, увольняя Рябошапку, мы спасаем его от насилия. Еще немного, и прокуроры тупо начнут бить его смертным боем. И полиция может очень долго ехать", - написав він.
В той же час нардеп Олександр Дубінський у телеграм-каналі виклав список осіб, які залишаться на посадах у Кабміні, а також тих, кого начебто призначать.
Цікаво, що дехто з міністрів на своїх сторінках у Facebook прозвітували про виконану роботу. Так, йдеться зокрема про Максима Нефьодова, Оксану Маркарову та про прем'єра Олексія Гончарука.
Окрім того, нардепка від ЄС Вікторія Сюмар у своєму Facebook висловила обурення у зв'язку із завтрашнім позачерговим засіданням.
"Парламентська республіка, де уряд призначається парламентом? Ну-ну...)
Всі вже звикли і навіть згадувати про це якось непристойно банально. Монореальність - вона така, антиконституційна і хамська, в першу чергу навіть до своїх депутатів, яким порядок денний "може розкажуть" у вівторок зранку. Едак за годинку часу. Про визначальні кадрові призначення.
Це тим з більшости, хто типу уряд призначає... "Цар" і його "натискувачі зелених кнопочок"...", - написала вона.
Спільнота "Хто замовив Катю Гандзюк" у Facebook також зробила заяву з приводу інформації про ймовірність зняття з посади Рябошапки.
Вони наголосили, що за півроку слідства у справі Катерини Гандзюк працівниками Офісу Генерального прокурора України було здійснено наступне:
- у Болгарії затримано одного з організаторів вбивства Катерини - Олексія Левіна (Москала) - саме того, якого попередній Генпрокурор Луценко оголосив у розшук тільки після нашого копняка. Ми очікуємо швидку екстрадицію Левіна до України;
- затримано одного з організаторів вбивства Катерини - Ігоря Павловського. Наразі він перебуває в СІЗО;
- затримані інші члени кримінального угрупування, яке діяло на Херсонщині, та причетне до вбивства Катерини та нападів на інших громадських активістів регіону;
- проведено десятки обшуків в людей, причетних до вбивства Катерини та кримінального угруповування, що роками тероризує Південь України.
"Хочемо наголосити на тому, що чинний Генпрокурор та його заступники відповідальні за розслідування справи Катерини Гандзюк. І нам би дуже хотілося, аби вони довели його до кінця і в недалекому майбутньому всіх причетних до вбивства Катерини було нарешті справедливо покарано", - зазначено у повідомленні.
Журналістка і волонтерка Ольга Решетилова вважає, що переформатування Уряду спричинене бажанням міністра МВС контролювати силовий блок і правоохоронну систему.
"Оборону буде зруйновано остаточно. Але не зусиллями російських спецслужб, а домашніми інтригами, багатоходовочками і ненаситними амбіціями, і жадобою. І без того не надто моральні ЗСУ і СБУ, остаточно втратять залишки патріотизму і перетворяться на те, чим були до 2014 року, як це сталося з усією системою МВС", - написала вона у Facebook.
Надвечір сайт Офісу Президента повідомив про зустріч керівника Офісу з послами країн групи "Групи семи" та послом ЄС. І хоча в офіційному релізі темою зустрічі зазначено "досягнення миру на Донбасі", з власних джерел Insider відомо, що говорили під час заходу і про прийдешнє переформатування Уряду в розрізі конкретних персоналій.
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua