Я не зробив нічого, що нанесло б шкоду Україні, - обвинувачений у держзраді Без'язиков

14 лютого 202018:36

Шевченківський райсуд Києва у п'ятницю, 14 лютого, завершив допит полковника Збройних сил України Івана Без'язикова, якого звинувачують у державній зраді. Про це інформує журналіст Insider із зали суду.

Так, Без'язиков на слуханні розповів, що йому поставили надзвичайно небезпечне завдання - відправитися ще з двома офіцерами під білим прапором і без зброї до сепаратистів - просити про евакуацію тіл загиблих. Він зауважив, що про можливість потрапляння в полон і наслідки його не попередили.

"Зокрема у прокуратурі не називають російсько-українську війну збройним конфліктом з політичних мотивів.Я думаю, що на мене має поширюватися третя Женевська конвенція з моменту потрапляння в полон. Я вважаю себе військовополоненим", - сказав Без'язиков.

За його словами, в ході перебування в полоні бойовики намагалися перекрити шляхи повернення додому в Україну, підставляючи його.

"Мені треба було бути дуже обережним з висловлюваннями. Можна було отримати у будь-який момент отримати кулю. Я фактично перебував у полоні бойовика "63-го"", - додав він.

За словами Без'язикова, бойовики не хотіли віддавати його на обмін. Він додав, що не визнає свою вину, а потрапляння в полон відбулося проти його волі.

"Мене довго не віддавали на обмін, бо це міг бути план бойовиків. Вони хотіли мене вербувати на свою сторону. Я навіть пам'ятаю випадок, коли мене навіть ховали", - розповів обвинувачений.

Окрім того, Шевченківський суд 14 лютого продовжив термін арешту Без'язикову на 2 місяці. Суд відклав розгляд на 4 березня.

За версією слідства, під час перебування у полоні Без'язиков став членом так званої "ДНР" і працював у розвідувальному управлінні бойовиків. За інформацією прокурорів, є щонайменше шість свідків, які можуть розповісти про життя і діяльність полковника на окупованих територіях.

За гратами Без'язиков опинився в грудні 2016 року, всього через півроку після повернення з полону до рідного Житомира. Але з моменту його звільнення з полону багато раділи, так як полковник потрапив в полон, виконуючи бойове завдання: після кровопролитних боїв під Степанівкою в серпні 2014 року, коли українські військові змушені були відступити, він відправився ще з двома офіцерами під білим прапором і без зброї до сепаратистів - просити про евакуацію тіл загиблих. В той момент полковник Іван Без'язиков був начальником розвідки 8-го армійського корпусу, пізніше розформованого, і знаходився в складі командування сектором "Д" на кордоні з Росією. Відправившись до сепаратистів, він виконував наказ начальника цього військового сектора.

Іван Без'язиков після звільнення з полону зустрічався з Петром Порошенком. Його зустріч з тодішнім президентом України Петром Порошенком показували всі українські телеканали.

Без'язиков з адвокатом. Фото: Герман Крігер
 
Судді. Фото: Герман Крігер
Прокурор. Фото: Герман Крігер

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.02.2020, 19:20
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus