В Україні запущено онлайн інструмент для перевірки фінансового стану медзакладів та даних по закупівлях

17 вересня 201912:35

У вівторок, 17 вересня, в Україні запрацював інструмент на основі відкритих даних. Він має назву "Відкрита медреформа". Про це на прес-конференції з нагоди старту роботи інструменту повідомив голова Національної служби здоров’я України Олег Петренко.

Інструмент на основі відкритих даних має на меті спростити пацієнту пошук зручної амбулаторії та свого лікаря, з яким підписати декларацію. А також зробити доступним для громадян стан перебігу медичної реформи.

Що можна перевірити за допомогою вказаного інструменту ?

Кількість підписаних декларацій.

На графіку у відповідному розділі ви можете вибрати область і досліджувати статистику по регіонах.

Навантаження лікарів
 
На початку реформи НСЗУ визначила оптимальну кількість (ліміт) пацієнтів, яка має бути в одного лікаря первинної ланки: у педіатра — 900 пацієнтів, у сімейного лікаря — 1800, у терапевта — 2000. Якщо кількість пацієнтів перевищує ліміт — держава застосовує понижувальні коефіцієнти під час оплати понадлімітних декларацій. За умови, що лікар набрав оптимальну кількість пацієнтів, щомісячні виплати за них складають приблизно 60 тисяч гривень. Як саме витрачати кошти, і яким витратам віддати пріоритет, вирішує керівник закладу або лікар-підприємець самостійно. Ця сума розрахована так, щоб лікарю після всіх витрат на оренду та додатковий персонал залишилось 30-35 тис. гривень зарплати.

На графіках можна побачити статистику кількості пацієнтів на одного лікаря, і статистику виплат на одного лікаря. Якщо лікар працює в лікарні, гроші надходять на її рахунок, а далі вже від головного лікаря та умов колективного договору залежить, як розподіляються кошти. Якщо лікар є приватним підприємцем — він сам розпоряджається цими грошима. Основною умовою є забезпечення пацієнтів якісними медичними послугами.

Таблиця вибору лікарів
 
Ви можете знайти лікарів, що працюють у вашому місті в таблиці. А також підібрати собі того, хто ще не підписав максимум (дві тисячі) декларацій з пацієнтами.

Таблиця закупівель лікарень
 
Ви можете скористатися таблицею, щоб самостійно перевірити, що купують лікарні. Введіть в поле пошуку назву лікарні або товару, який вас цікавить. У таблиці є 100 найбільших закупівель у кожній категорії. Категорії бувають дуже різними — наприклад, медичне обладнання, послуги з будівництва, меблі, комп’ютерна техніка та інші.

Порівняння закупівель

У таблицях представлені порівняльні дані щодо витрат на різні види товарів для лікарень у розрізі років. Графіка інтерактивна, ви можете обирати область України зі списку.

Окрім того, дані можна вивантажити на комп'ютер у форматі Excel та працювати з ними.

Нагадаємо, 10 жовтня 2017 Верховна Рада ухвалила закон, який дав старт медичній реформі. Згідно нових правил, лікарні та лікарі-підприємці отримують гроші за надані послуги — операції, аналізи та за пацієнтів, що підписали з ними декларації. Гроші йдуть до лікарень напряму, а розподіляє їх Національна служба здоров’я України (НСЗУ).

Служба отримує гроші з державного бюджету і визначає, скільки потрібно платити за ті чи інші послуги. Вартість послуг пізніше затверджує Кабінет Міністрів.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

 
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

17.09.2019, 12:52
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus