В Україні нині зниклими безвісти вважається понад тисяча осіб

5 липня 201914:43

В Україні 1288 чоловік вважаються зниклими безвісті внаслідок збройного конфлікту. Про це на прес-конференції розповіла Ядвіга Лозинська, голова Об'єднання рідних безвісти зниклих "Надія".

Вона вважає, що закон "про безвісти зниклих" так і не запрацював.

"Закон, на жаль, так і не запрацював. Кабмін на наше публічне звернення не відповів. Ми заявляли тоді про те, що закон не працює. Реєстр - це найголовніше. Після створення реєстру, буде питання вирішуватися з пошуковими групами, з групами підтримки, з соціальною підтримкою. В цьому законі все дуже детально не прописано. Ми як мами безвісти зниклих вирішили вирішувати питання на місцевому рівні ", - зазначила вона.

За її словами, соціальна реабілітація сімей також дуже важлива.

"З відкритих джерел я знаю, що 1288 чоловік вважаються зниклими безвісті в Україні внаслідок збройного конфлікту. А офіційно від СБУ я отримала відповідь, що в Україні 266 осіб зниклих безвісти осіб", - додала вона.

Лозинська каже, що на окупованих територіях пошуком не можуть займатися правоохоронні органи. Цим мають займатися правозахисні організації. В законі якісь чіткі догми не прописані щодо пошуку зниклих безвісти, додала вона.

Мустафа Найєм, народний депутат, один із авторів закону "Про безвісти зниклих" заявив, що станом на зараз створено лише комісію з питань зниклих безвісти.

"З дня, коли був прийнятий закон, було надано 3 місяці, щоб врегулювати роботу цього закону. Наразі зроблено тільки одне - створено комісію з питань зниклих безвісти. Реєстр повноцінно так і не запрацював", - сказав він.

Богдан Мельникович, юрист "Восток-SOS" додав, що на сьогодні й досі не існує чіткої цифри осіб, які безвісти зникли внаслідок збройного конфлікту.

"Пошуком має займатись Нацполіція згідно закону, а також СБУ. В таких випадках також і інші органи мають співпрацювати, зокрема навіть Міністерство охорони здоров'я", - резюмував він.

Нагадаємо, в Україні 2 серпня минулого року набув чинності закон "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти".

Закон визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти, та забезпечує правове регулювання відносин, пов’язаних із встановленням та обліком, розшуком і соціальним захистом таких осіб та їх родичів.

Особа набуває статусу зниклої безвісти тоді, коли заявник подає заяву про факт зникнення - або за рішенням суду.

Внесення до реєстру осіб, що зникли безвісти, виконується Національною поліцією, Службою безпеки України, Міністерством оборони і самою комісією.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

5.07.2019, 15:17
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 14 листопада 2019

  На Банковій запалили свічки: активісти питають, що буде зі справами Майдану

   
  • 14 листопада 2019

  Обвинуваченого у вбивстві журналіста Сергієнка суд повернув під варту. Він чекає на ухвалу

  З поліцією його охороняє десяток небайдужих громадян

   
  • 13 листопада 2019

  Адвокат переконував суд, що Онищенко купив коня на ті €500 тис., які обвинувачення просило арештувати

   
  • 7 листопада 2019

  Загибель свідка у справі Шеремета: близькі вказують на ознаки інсценування

  У свідка могли проходити слідчі дії у справі вбитого журналіста Павла Шеремета

   
Система Orphus