В ЄСПЛ закликали Україну дозволити дострокове звільнення довічно ув'язнених

12 березня 201918:30

Європейський суд з прав людини закликав Україну дозволити дострокове звільнення довічно ув'язнених. Про це повідомили у прес-службі суду. 

Так, сьогодні, 12 березня, ЄСПЛ виніс прецедентне рішення у справі "Петухов проти України" (українець Петухов відбуває покарання з 2004 року за вбивство і бандитизм).

Чоловік звернувся до ЄСПЛ з заявою, в якій вказав, що відсутність в українському законодавстві права на умовно-дострокове звільнення є порушенням Конвенції про права людини. 

Суд постановив, що у справі Петухова мало місце порушення статті 3 Європейської конвенції про права людини (заборона нелюдського поводження).

В ЄСПЛ відзначили, що засуджений не мав перспективи звільнення або можливості перегляду його довічного ув'язнення. Там також додали, що єдиною процедурою пом'якшення довічного ув'язнення в Україні є помилування президентом, однак цей спосіб помилування може спричинити зловживання.  

"Враховуючи системний характер проблеми, ЄСПЛ постановив, що Україна має реформувати свою систему перегляду довічних вироків", - заявили у суді. 

Згідно з рішенням суду, Україна має виплатити Петухову 750 євро компенсації матеріальної шкоди та ще 10 тис. євро компенсації моральної шкоди за неадекватне медичне обслуговування. Крім того, за рішенням ЄСПЛ, Україна має виплатити чоловіку 10 тис. євро як компенсацію судових витрат його адвокату та 20 євро за поштові витрати.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

12.03.2019, 18:41
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 21 травня 2019

  Судді Окружного суду вдруге не прийшли на іспит: реакція правоохоронних органів

  Правоохоронці вважають це не своїм профілем або ж чекають на заявника

   
  • 21 травня 2019

  Жадан, класики та книги ветеранів: що робити на Книжковому Арсеналі

   
  • 21 травня 2019

  Боєць «Соколу» дав свідчення про “беркутівців” з чорної роти та снайперів МВС 20 лютого

   
  • 21 травня 2019

  Президент Зеленський: неформальність і жорсткість

  Хороший виступ в новій ролі

   
Система Orphus