Представник Держбюро розслідувань заявив, що конфлікту інтересів у зв'язку з призначенням адвоката Віктора Януковича замглавою ДБР немає.
Про це 22 січня на пресконференції "Шоста річниця перших загиблих Героїв Небесної Сотні" розповів Артем Яблонський, слідчий ДБР.
"Керівників у справах Майдану окрім Олександра Буряка (новопризначений керівник відділу з розслідування "справ Майдану" у ДБР) та Венедіктової (т.в.о. директора ДБР) - немає. Ніякого конфлікту інтересів немає", - сказав він.
Прокурор Генпрокуратури Олексій Донський в ході прес-конференції нагадав, що у січні 2014 року постраждало 240 людей, 4 загинули.
"Я зараз детально зупинюсь на подіях січня. В ході цих подій постраждало 240 осіб і 4 загинули. Першою жертвою був Юрій Вербицький, потім було вбито Нігояна, Жизневського та Сеника..", - сказав Донський.
За його словами, найближчим часом проводитимуться слідчі експерименти у майданівських справах, де триває слідство.
Донський також заявив, що більшість підозрюваних переховуються саме на території Російської Федерації.
"Є такий Юрій Таран, якого підозрювали у викраденні Луценка та Вербицького, його затримували у Санкт-Петербурзі. Там навіть вже розглядалося питання про екстрадицію, але потім нам відмовили", - сказав він.
Активіст Майдану Ігор Луценко зазначив, що нині слідство по Майдану під загрозою, зокрема через призначення адвоката Януковича замглавою ДБР.
"Ми маємо цей сумний ювілей і не менш сумні проблеми, з ним пов'язані. Ніколи не було таких загроз по слідству щодо Майдану, як сьогодні. По-перше, було віддано Росії беркутів. Це було порушення українського законодавства. Вказівки надавались прокурорам у цій справі. По-друге, було обіцяно публічно, що буде заочне провадження щодо них. По-третє, ситуація із конкурсом на посади до ДБР. Конкурси відбувались у дуже короткі строки. Адвокат Януковича Бабікова наперед знав, що буде переможцем у цьому конкурсі. Він знав, що буде призначений на посаду заступника глави ДБР", - зазначив Луценко.
![]() |
||
Ігор Луценко. Фото: Герман Крігер
|