Уряду запропонували утворити держслужбу з питань дискримінації

23 вересня 201917:12

У понеділок, 23 вересня, презентовано ряд рекомендацій по гендерній політиці Уряду. Про це на пресконференції розповів Андрій Вишневський, юрист, експерт з державного управління.

Аналіз проблем та розробку рекомендацій виконано громадською організацією "Лабораторія законодавчих ініціатив" при підтримці проекту ООН Жінки. У своєму дослідженні ГО проаналізувала світовий досвід побудови ґендерних механізмів на державному рівні та порівняла практики інших країн з українськими реаліями.

Дослідження проводилося у декілька етапів, серед яких – аналіз законодавства та анкетування представників державних органів, які є відповідальними за реалізацію політики ґендерної рівності.

Рекомендації

По-перше, авторами рекомендується підвищити статус Урядового уповноваженого з питань ґендерної політики. Також пропонується забезпечити утворення у структурі центрального апарату Міністерства соціальної політики самостійного підрозділу на рівні департаменту, щоб він забезпечував рівні права та можливості для жінок та чоловіків.

Окрім того, автори пропонуються покласти усі обов’язки у сфері забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на одного заступника Міністра соціальної політики.

Автори документу також рекомендують утворити Державну службу з питань дискримінації за ознакою статі як центральний орган виконавчої влади.

Передбачається, що його діяльність спрямовуватиметься і координуватиметься Міністром юстиції або іншим членом Уряду (крім Міністра соціальної політики).

Серед покладених на нього функцій буде контрольно-наглядова. А також функція щодо притягнення до адміністративної відповідальності керівників підприємств, установ, організацій за порушення законодавства у сфері протидії дискримінації за ознакою статі.

В ході заходу було зазначено, що презентований документ з рекомендаціями не є остаточним.

Віце-прем'єр-міністр з європейської інтеграції в Україні Дмитро Кулеба вважає, що не можна одразу створити ідеальну модель. За його словами, слід правильно розділити повноваження, щоб всі розуміли, чим вони конкретно займаються.

"Я думаю, що у нас в гендерній рівності є креативний хаос. Я вже декілька разів за час на новій роботі стикнувся із несерйозним ставленням до гендерної проблематики. І з цим треба працювати", - заявив він.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

23.09.2019, 17:12
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus