Українці заплатять понад 6 млрд грн 11 партіям за 5 років перебування у парламенті

13 серпня 201914:09

Автор петиції про відміну держфінансування політичних партій заявив, що гроші краще витратити на фінансування армії, освіти, культури, медицини. Про це Микола Томенко розказав на прес-конференції.

23 липня Микола Томенко зареєстрував петицію на сайті президента України про "Скасування бюджетного фінансування політичних партій в Україні". За 22 дні петиція набрала навіть більше необхідної кількості голосів.

Зазначимо, партія Томенка на парламентських виборах підтримала партію Анатолія Гриценка "Громадянська позиція".

Більше того, коли в парламенті розглядали закон про держфінансувння, Томенко голосував "за".

Втім нині Томенко категоричний у питанні відміни державного фінансування політичних партій. Автор петиції пропонує кошти скерувати на вирішення інших проблем, пов’язаних із безпекою та оборонною міццю держави і якістю життя людей. Зокрема – на фінансування армії, освіти, культури, медицини, здоровго способу життя.

Закон про держфінансування

Закон про фінансування політичних партій із державного бюджету ("Щодо запобігання і протидії політичній корупції"), ухвалений у 2015 році, передбачає, що партії, які набрали на останніх виборах понад 2%, отримають державне фінансування на свою діяльність і повинні звітувати про використання цих коштів.

Зазначимо, державне фінансування партій досить поширене у світі й особливо у західних демократіях. Лише кілька країн Європи не мають державного фінансування в тій чи іншій формі.

Втім, в законі майже не регулюється питання того, куди витрачатимуться кошти.

Формулювання "на статутну діяльність партій" в законі можна трактувати надто широко.

Схема виділення коштів

Закон передбачає, що партії можуть відмовитися від фінансування.

Суму, яку виділятимуть із бюджету на держфінансування партій визначатимуть за формулою: 2 % мінімальної зарплати потрібно буде помножити на кількість виборців, які взяли участь у останніх парламентських виборах. Більшу частину коштів розділять між партіями пропорційно: хто більше голосів набрав, той більше грошей і отримає.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.08.2019, 12:49
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 17 серпня 2019

  Face-to-face. Бійці ММА помірялись поглядами перед боями

  Зусиллями ринг-анонсера процедура "Face-to-face" перетворилась на гумористичне шоу

   
  • 16 серпня 2019

  Московський суд залишив під вартою шістьох українських моряків

  Суддя відмовилася виконувати рішення Міжнародного трибуналу

   
  • 16 серпня 2019

  НАБУ через суд зобов'язали відкрити провадження щодо Грицака

  Розпочато досудове розслідування за фактом можливого, на думку заявника, штучного створення доказів обвинувачення та інших фальсифікацій керівництвом СБУ

   
  • 16 серпня 2019

  Обвинувачені у незаконному арешті активіста Пасічника 7 місяців не могли ознайомитися із матеріалами. Один з них - помер

  В суді по справі екс-заступниці прокурора Ілони Клюге та слідчого Віталія Матюши щодо незаконного арешту активіста задовольнили черговий відвід судді

   
Система Orphus