У суді озвучили документ про те, як готувалась антитерористична операція на Майдані

На лаві підсудних у цій справі – колишній керівник СБУ Києва генерал-майор Олександр Щеголєв
21 березня 201914:21

У четвер, 21 березня, Шевченківський суд Києва зачитав висновок службового розслідування СБУ про антитерористичну операцію, яку проводили під час протестів на Майдані 2014 року.

На лаві підсудних у цій справі – колишній керівник СБУ Києва генерал-майор Олександр Щеголєв. Його обвинувачують в організації та проведенні силового штурму на Майдані під час Революції Гідності в 2014 році. Справа слухається в суді вже більше трьох років. Сам Щеголєв перебуває в слідчому ізоляторі.

У висновку службового розслідування СБУ, який під час засідання зачитав головуючий суддя Євген Мартинов, зазначається, що Щеголєв оголосив та підписав рішення щодо задіяння спецпідрозділу "Альфа".

"На виконання цього завдання "Альфа" почала підготовчі заходи, мала відповідне екіпірування. 250 осіб було розміщено в будівлі СБУ… Щеголєв дав розпорядження на проведення силової фази", - йдеться у висновку.

Після цього 19 лютого спецпідрозділ штурмував Будинок профспілок, у результаті чого постраждали люди.

"Ми бачимо (з цього документу, - ред.), що з 23 січня відбувається підготовка силових заходів. Весь особовий склад проводить відповідні тренування, проводиться комплекс координаційних і узгоджувальних заходів. Якименко (тодішній керівник СБУ, - ред.) поставив задачу Щеголєву підготувати антитерористичну операцію. Все робилось в ручному режимі, без оформлення документів", - прокоментував зачитаний висновок прокурор Олександр Супрун.

Адвокат Щеголєва Валентин Рибін заперечив аргументам прокурора, зазначивши, що якщо не було офіційного оголошення Антитерористичної операції та оформлення відповідної документації, то й АТО, на його думку, не було.

Адвокат родин Героїв Небесної сотні Євгенія Закревська у коментарі Insider зазначила, що підготовка АТО на Майдані зафіксована частково окремими документами. До того ж, більшість наказів були надані в усному режимі.

Вона також звернула увагу на те, що підтверджують факт підготовки штурму протестувальників і публікації на офіційному сайті СБУ.

Щодо самої справи Щеголєва, яка тривалий час слухається в суді, Закревська зазначила, що нині засідання призначаються не так щільно, як, наприклад, у справі розстрілів на Інститутській.

"На початку розгляду захист тривалий час намагався повернути обвинувальний акт. Потім його довго зачитували", - пояснила Закревська.

Зараз, на прохання захисту, суд змінив порядок дослідження доказів. Спочатку розглядаються письмові докази, а після них мають допитуватись потерпілі. Це, на думку Закревської, неприпустимо. На наступному засіданні вона озвучить клопотання, в якому проситиме в першу чергу допитати потерпілих у справі.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

21.03.2019, 21:41
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 23 квітня 2019

  Адвокати Мангера намагаються через суд скасувати для нього підозру у замовленні вбивства Гандзюк

  Мова йде саме про скасування підозри, а не про її зміну

   
  • 23 квітня 2019

  Водій, який возив Садовника і «беркутівців», змінив покази щодо розстрілів 20 лютого

   
  • 22 квітня 2019

  Адвокати Мангера хотіли через суд добитись допиту батька Гандзюк та двох підозрюваних

  Суддя відхилив обидва клопотання адвокатів

   
  • 22 квітня 2019

  Вибір, якого не варто боятися

  Вибори продемонстрували, що за 5 років в країні виросло 25% громадян, які готові захищати чітко артикульовані цінності напротивагу кільком сотням студентів станом на листопад 2013-го

   
Система Orphus