ТСК по нападам на активістів: правоохоронці за гроші погоджуються розвалювати справи

12 липня 201913:12

Справа стосовно замовників нападу на херсонську громадську діячку Катерину Гандзюк ризикує залишитись недорозслідуваною. Немає просувань і в справах нападів на активістів Сергія Стерненка та Віталія Устименка, а кримінальне провадження по нападу на Михайла Кузаконя досі не почато.

Про все це розповіли члени тимчасової слідчої комісії Верховної Ради під час прес-конференції.

Член ТСК Олена Сотник про вбивство Гандзюк

"Слідство вирішило піти піти простішим шляхом: "давайте, ті люди які є виконавцями, визнають свою вину і понесуть покарання. А про замовників забудеться". Це найпростіший шлях слідства.

Є велика ймовірність того, що справи по замовникам просто не будуть доведені до завершення. В результаті ми отримаєм те, що виконавці і організатор отримали найменші строки через угоду зі слідством, а замовники не покарані", - зазначила Олена Сотник.

Вона вважає, що в розслідуванні справи Каті Гандзюк було безпідставно здійснено перекваліфікацію справи з умисного вбивства на нанесення тяжких тілесних пошкоджень.

Пані Сотник упевнена, що якби не було
суспільного тиску, слідство навряд чи просунулось по виконавцям і організаторам злочину.

"Якщо немає уваги і серйозних свідків, правоохоронні органи дозволяють собі закривати кримінальні справи і ховати їх в темний ящик", - сказала Сотник.

Член ТСК Борислав Береза про злочини херсонської влади

"Ми в Херсоні побачили бізнес на вирубці лісу. Є канали контрабанди риби з України до Росії, і вони працюють. Є питання наркотрафіку, який посилився, і місцеві правоохоронці не помічають його. Ми звертались до президента Петра Порошенка і просили зустрічі. Він нам відмовив. Є офіційні відповіді голови адміністрації президента, де він нам відмовляє у цих зустрічах.

Єдиним рішенням, яке могло б допомогти в Херсоні – це зняття всього керівництва області, і початок кримінальних проваджень", - сказав Береза.

Велика кількість нападів на громадських активістів, за його словами, не розслідуються і в інших регіонах.

"Справу Валентини Макарової (активістки руху проти забудови Києва, - ред.) розвалили, а докази втратили. Слідчий звільнився і перейшов працювати в НАБУ. Велика кількість людей з місцевої київської влади були зацікавлені, щоб ті, хто стріляли в Валентину Макарову, не були знайдені… За гроші велика кількість правоохоронців погоджується розвалювати справи", - зазначив Береза.

ТСК надала рекомендації керівництву правоохоронних органів. Якщо до них не дослухаються, каже нардеп, небезпека нападів на активістів залишатиметься.

Член ТСК Мустафа Найєм про нерозслідувані напади на одеських активістів

"Генеральний прокурор, керівники обласних управлінь Нацполіції, працівники прокуратур пов’язані з нападами на активістів. Вони всі знають, що ці всі напади пов’язані з місцевою владою.

Не можна довіряти розслідування нападів на активістів місцевим правоохоронним органам. Усі активісти, як правило, мають конфлікти з керівництвом правоохоронних органів в регіонах. Це стосується одеських активістів, це стосується і справи Катерини Гандзюк", - сказав Мустафа Найєм.

В Одесі не зареєстровано кримінальне провадження щодо нападу на Михайла Кузаконя. Найєм говорить, що Кузаконь чітко по іменам вказує усіх осіб, які причетні до злочинного угрупування, яке вчинило напад на нього.

"Керівники правоохоронних органів у регіонах призначаються виключно з погодженням місцевої влади", - наполягає нардеп.
Він розповів, що речові докази по справі нападу на одеського активіста Сергія Стерненка були втрачені.

"Нам жоден правоохоронець не дав відповіді, де ті речові докази. Загроза Стерненку в побитті чи його вбивстві досі зберігається. За ним стежать, ми отримуємо інформацію з різних джерел, що на нього можуть напасти", - наголосив Найєм.

Члени ТСК також дійшли висновку, що в наступному скликанні парламенту ТСК має працювати на постійній основі, але з новими повноваженнями.
 
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua
 
 
 
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

12.07.2019, 13:26
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 14 листопада 2019

  На Банковій запалили свічки: активісти питають, що буде зі справами Майдану

   
  • 14 листопада 2019

  Обвинуваченого у вбивстві журналіста Сергієнка суд повернув під варту. Він чекає на ухвалу

  З поліцією його охороняє десяток небайдужих громадян

   
  • 13 листопада 2019

  Адвокат переконував суд, що Онищенко купив коня на ті €500 тис., які обвинувачення просило арештувати

   
  • 7 листопада 2019

  Загибель свідка у справі Шеремета: близькі вказують на ознаки інсценування

  У свідка могли проходити слідчі дії у справі вбитого журналіста Павла Шеремета

   
Система Orphus