ТСК по Каті Гандзюк у Херсоні: ліс, поліція, втрата державності

Почуте і побачене в Херсоні дійсно викликало шок членів ТСК
30 листопада 201818:34

У п’ятницю, 30 листопада, у Херсоні завершилось дводенне засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради.  Вона досліджує справу вбивства Каті Гандзюк та низку інших нападів на активістів.

Народні депутати з ТСК, яка досліджує вбивство Каті Гандзюк. Фото: Fb Борислава Берези

На відкритій частині, яка відбулась 29 листопада, заслухали:

  • голову Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва;
  • голову Херсонської обласної ради Владислава Мангера;
  • заступника голови облдержадміністрації Євгена Рищука;
  • Інну Зелену, подругу та співробітницю Каті Гандзюк.

Також наприкінці засідання неофіційне слово мав мер міста Володимир Миколаєнко.

Серед важливих питань до керівництва області від членів ТСК - підпали лісу під Раденськом. Виконавці замовлення неодноразово на суді зазначали, що Гандзюк хотіли "покарати" саме після її постів у Фейсбуці після мітингів під ОДА щодо підпалів та вивозу лісу, де вона буцімто ображає ветеранів (насправді її висловлення де-факто стосувались учасників дерибану спаленого лісу).

"Вирубки лісу здійснює державне підприємство сільськогосподарського підпорядкування, державні лісгоспи, в яких є свої закони, по яким вони живуть. Вони рубають і вивозять ліс для того, щоб виплачувати собі ж зарплату. На жаль, за цих три роки, протягом яких існує проблема з херсонським лісом, Верховна Рада на неодноразові наші прохання, мітинги чи заяви не звернула увагу на те. що треба фінансувати лісоохоронну справу в Херсонській області. На жаль, лісники змушені вирубувати ліс, який пройшов санітарну рубку, вони його продають на Прозорро і виплачують собі зарплату", - зазначив Андрій Гордєєв та закликав парламентарів фінансувати ліс.

Андрій Гордєєв був народним депутатом України від БПП у період з 27 листопада 2014 року до 19 травня 2016 року. Зараз народними депутатами від Херсонщини є його колеги по партії Олександр Співаковський, Андрій Хлань та Іван Винник.

Особисті конфлікти з Катериною Гандзюк Гордєєв заперечив, проте підкреслив, що вона нібито мала вплив на депутатську більшість у міській раді та могла бути учасницею корупційних схем.

"Мустафа Найєм зазначив, що Катерина була викривальницею корупційних схем. Я попрошу прокуратуру та правоохоронців надати перелік справ по корупції у Херсонській міській раді", - зазначив він.

В подальшому засіданні виявилось, що Гандзюк не є фігурантом жодної з корупційних справ, про які говорив голова ОДА.

"Катерина дійсно допомагала створити більшість, прогосподарську. Для того, щоб міська рада нарешті займалась своїми прямими обов'язками, а не політичними розбірками. Проте жодної фінансової користі з цього не мала", - підкреслив пізніше міський голова Херсона Володимир Миколаєнко.

Також Гордєєв зазначив, що постійно опікувався справою Гандзюк та проводив координаційні наради з правоохоронцями.

Утім, за словами близьких та друзів Катерини, за 96 днів, які жінка провела в лікарні, жодної заяви від обласної влади не було.

Заяви від очільників області почались лише після того, коли Гордєєва та ще кількох людей з його оточення друзі Каті вигнали з її похорону.

"Глибоке занепокоєння" ситуацією з лісом висловлював також заступник Гордєєва - Євген Рищук. Він зазначив, що важелів впливу на лісничі господарства обласна державна адміністрація не має. На запитання, чи допитували його правоохоронні органи, відповів ствердно, проте сказав, що не пам'ятає, чи були у правоохоронців питання стосовно лісу.

Під час розмови Рищук постійно усміхався, і постійно зазначав, що не знав Катерину особисто, не ходив в міськраду. Проте підтвердив, що забанив її в соцмережах, бо йому не подобалось, що вона писала про нього: "Я думаю, що якби я не був замгубернатора, то про мене б ніхто не писав. Для мене все, що про мене напишуть, крім некрологу, - за щастя. Останнє питання - це було звалище. Після цього Катя написала про мене пост. Я її забанив".

"Сталась велика трагедія, хочу висловити свої співчуття сім'ї. Я особисто не був знайомий з Катериною, знав, що така людина є, але ми не спілкувались, конфлікту з нею в мене не було. Свої пояснення я надав правоохоронним органам”, - сказав Рищук.

Під час заслуховування подруги та колеги Каті Гандзюк - Інни Зеленої, остання заявила про інформаційну кампанію з дегуманізації загиблої у ЗМІ, підконтрольних головам ОДА та облради.

Вона зазначила, що у Херсоні існує ряд місцевих інтернет-ресурсів, які публікують інформацію, яка вигідна Андрію Гордєєву, Владиславу Мангеру або Андрію Рищуку.

На цих же сайтах неодноразово, навіть після смерті Катерини, з'являлись статті, які мали на меті дискредитувати Катерину як громадську активістку та борця з корупцією.

Під час закритого засідання свідчення давали представники обласної прокуратури - перший заступник обласного прокурора Сергій Циганок, прокур Сергій Кондюрін.

Окремо також заслухали представників ГУ Нацполіції в Херсонській області, зокрема колишнього начальника сектору кримінальної поліції ГУНП в Херсонській області Сергія Курділова. Щодо нього існують питання про можливу фальсифікації матеріалів слідства по справі Гандзюк.

Йдеться про те, що Курділов може бути одним з авторів розробки версії з першим підозрюваним - "стрілочником" Миколою Новіковим, алібі якого довели журналісти після його затримання. Інформацію про те, що Курділов  є кумом ймовірного організатора замаху Сергія Торбіна, за даними джерел Інсайдера, на попередньому закритому засіданні представники херсонської поліції не заперечували.

На початку листопада 2018 року його перевели на посаду в.о. начальника Високопільського відділу поліції.

Учасники закритого засідання підписали розписки про нерозголошення даних слідства і в розмові з журналістами таких даних не розголошували.

"Справа Каті Гандзюк - це лише вершина айсбергу. Проти цієї людини йде чорна кампанія вже після смерті. Така інформаційна дегуманізація свідчить про те, що дійсно ця людина мала міць і була незручна керівникам місцевих органів влади. На наші прямі запитання, чи є факти корупційних діянь, ми не отримали жодної конкретної інформації.  Сьогодні ми отримали факти, які свідчать і про інші справи, зокрема ті, що стосуються нацбезпеки. Ми представимо їх у звіті і сподіваємось, що вони будуть належним чином враховані правоохоронними органами. Люди, які напряму співпрацювали з Партією регіонів, зараз перефарбувались і під різними прапорами знаходяться в облраді, міськраді, в різних керівних структурах. Херсон - стратегічно важлива область, реванш є дуже небезпечним", - прокоментував журналістам після засідання ТСК народний депутат, член комісії Мустафа Найєм.

Мустафа Найєм, народний депутат
Справа Каті Гандзюк - це лише вершина айсбергу. Проти цієї людини йде чорна кампанія вже після смерті

Про те, що почуте і побачене в Херсоні дійсно викликає шок, члени ТСК мовчати не могли. Зокрема, нардеп Борислав Береза під час засіння написав пост в Facebook:

"Те, що відбувається в Херсонській області - це не проблема, а повний п@здець. Ми в шоці. Інформація. отримана нашою ТСК, вражає. Від контрабанди до сепарів, від наркотрафіка до глобальної корупції, від спайки влади з криміналом до вирубки лісу, від співпраці з окупаційною владою Криму до впливу регіоналів-втікачів на регіон. Те, що тут відбувається - це не дно. Це гірше".

Такий пост дуже обурив нардепів Олександра Співаковського, Сергія Хланя та керівництво області. Вони вже встигли звинуватити Березу в тому, що він працює на підрив їх авторитету та образу Херсонщини.  

"Це моя персональна позиція, будь-яка робота, яка ми тут проводимо, буде мати наслідки",- відповів на це Береза.  

Наступне засідання ТСК буде відбуватись у вівторок, 4 грудня, о 14:30 у Києві.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

1.12.2018, 10:15
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus