Третій президентський похід полковника Гриценка: чи об’єднаються усі демократи

13 січня 201909:57

“Ті завдання, які є в програмі, ми спроможні виконати за п’ять років. Тому офіційно заявляю - мені достатньо одного президентського терміну”, - такий дедлайн ставить собі кандидат в Президенти Анатолій Гриценко.

В Києві відбувся “Форум демократичних сил”, на якиому представники ліберального проєвропейського демократичного середовища висунули колишнього міністра оборони в Президенти.

Це вже третя спроба лідера партії “Громадянська позиція” болотуватися на пост глави держави. Попередні два походи виявилися невдалими.

За словами Гриценка, його команда має на меті закласти фундамент "нової України".

“За ці п’ять років молоді, креативні і цікаві отримають досвід державного управління і далі вони поведуть країну вперед”, - говорить політик.

Довкола постаті Гриценка не перший рік гуртуються молоді політики та представники громадського середовища.

INSIDER розповідає, хто цього разу разу йде в команді полковника Гриценка, які їхні цілі та чи буде об’єднання всього демократичного табору довкола єдиної кандидатури.

Довкола постаті Гриценка вже не перший рік гуртуються молоді політики та представники громадського середовища

Союзники

Багато хто пам’ятає Гриценка в якості міністра оборони часів президентства Віктора Ющенка. Під час з’їзду в залі час від часу відчувалась атмосфера тих часів. Справа в тому, що частина з найближчих соратників полковника - це добре відомі дійові постаті команди третього президента. Серед них - Микола Томенко, віце-прем’єр з гуманітарних питань в першому уряді Юлії Тимошенко, Микола Катеринчук, “адвокат помаранчевого майдану” та Тарас Стецьків, радник Ющенка та один з його польових командирів.

Томенко, Катеринчук та Стецьків підтримали екс-міністра оборони, тож на вибори підуть разом з ним.

“В нас чотири партії, низка громадських об’єднань і середовищ. З партій - це “Громадянська позиція”, яка юридично висунула Гриценка в кандидати, підтримали рух “Хвиля”, рух “Рідна країна” та “Європейська партія”, - розповів Томенко.

Долучився до команди екс-міністра оборони і народний депутат Віктор Чумак та його рух “Хвиля”, який започатковував Михайло Саакашвілі. Ще восени Чумак примірявся до участі в президентських перегонах в якості кандидата. Зараз він поступився місцем більш “рейтинговому” кандидату, щоб не розпорошувати голоси спільного електрольного поля. Тепер Чумак очолює виборчий штаб Гриценка.

Віктор Чумак

До команди кандидата увійшов екс-нардеп Єгор Фірсов, якого в теперішньому скликанні парламенту позбавили мандату. Це сталося після того, які він оголосив про свій вихід з “Блоку Петра Порошенка”. Аналогічна історія трапилася і з Миколою Томенком.

Фірсов відповідатиме за роботу з виборцями на сході та в центрі України, адже сам він з Донеччини.

В команді Гриценка опинилася і журналістка Христина Бондаренко та голова “Всеукраїнської організації переселенців” Руслан Калінін. Відкривала форум юристка та захисниця культурної спадщини Києва - Марина Соловйова.

На заході були й інші відомі особи, які позаяк не братимуть участі в кампанії кандидата. Багато з них просто відгукнулися на запрошення. Так приміром серед гостей був екс-міністр фінансів Олександр Данилюк, якого звільнили з уряду після того, як він звинуватив прем’єра Гройсмана в гальмуванні реформ.

Гості форуму: Олександр Данилюк, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Світлана Заліщук

За словами фінансиста, він прийшов на форум виключно як гість.

“Я отримав запрошення, прийшов спостерігати”, - розповідає Данилюк.

Екс-міністр каже, що підтримувати “Громадянську позицію” буде, але про плани йти з Гриценком в політику, приміром на парламентських виборах поки не думає.

Прийшли на форум і троє депутатів - членів політради партії “Демократичний альянс”: Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук. Цікаво, що “Демальянс” напередодні старту виборчої кампанії оголосив про свій союз із “Самопоміччю” та підтримку мера Львова Андрія Садового.

Завітав на висунення Гриценка голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

“Ніяких сенсацій”, - каже голова громадської організації, який теж прийшов поспостерігати.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін

Програма

Після двох невдалих кампаній, в 2010 Гриценко набрав менше 1% голосів, а в 2014 фінішував четвертим пропустивши вперед Петра Порошенка, Юлію Тимошенко та Олега Ляшка, за ним закріпився бренд “першого непрохідного кандидата”. Новий бренд кампанії - “чесних більше”. Доводити це гасло полковник намагається, збираючи довкола себе якомога більше молодих представників громадського середовища.

За словами Гриценка, соратників від обирає за єдиним принципом - вони мають відповідати трьом чеснотам: професійність, порядність, патріотизм. Під час кампанії політик пообіцяв представити кандидатів на посади голів СБУ, ГПУ, Нацбанку, Міноборони та МЗС.

“Це не будуть мої куми. Моїх кумів ніхто не знає і знати не буде. Я вам обіцяю і гарантую, що в президента не буде ні офшорів, ні бізнесу, ні власності за кордоном, ні сліпих трастів, ні рахунків”, - опонує Гриценко до президента Петра Порошенка.

Обіцянка щодо бізнесу звучить красиво, особливо на фоні скандалів з офшорами Порошенка, проте - не до кінця щиро. Дружина Гриценка - Юлія Мостова володіє часткою тижневика “Дзеркало тижня”, видавничого дому та ще двох компаній. Чи відмовиться від них подружжя кандидат під час своєї промови не сказав.

Анатолій Гриценко, кандидат в президенти
Я вам обіцяю і гарантую, що в президента не буде ні офшорів, ні бізнесу, ні власності за кордоном, ні сліпих трастів, ні рахунків

Один з основних акцентів кампанії Гриценка - на подоланні корупції.

“Я гарантую, що піраміда корупції перетвориться в трапецію в перший же день перебування на посаді. До гори носити більше не треба, ні мені, ні моїй родині, ні Адміністрації президента. Тільки десь-щось - пообрубаю руки, починаючи з наших партійців. Буде єдина відповідальність, не для попередників, а одразу й негайно. Не буде дешевого чиновника, але і буде відповідальність. Хабарник суддя, слідчий чи прокурор отримає три речі. Перше - пожиттєва тюрма, друге - без права амністії чи помилування, третє - конфіскація майна родини”, - палко розказував про свої приорітети Гриценко.

Ще один маркер Гриценка - це бізнес-середовище.

“Ключове - це стимули для правильної, нормальної і ефективної роботи. Тому вплив, роль, втручання держави і частка розподілу внутрішнього продукту державою будуть зменшуватися, функції будуть обрізатися, особливо ті, які не властиві державі і хабароємкі. Ті які залишаться - будуть переводитися на новітні і сучасні інтернет-технології, де мінімальний дотик громадянина з чиновником”, - сказав Гриценко.

В промовах Гриценко намагається опонувати президенту Петру Порошонку

Вирішувати питання Криму і Донбасу кандидат збирається завдяки пакету дипломатичних, інформаційних, санкційних та воєнних засобів.

Висловився Гриценко і про гуманітарні сфери.

“Не буде залишкового фінансування освіти, науки, медицини, технологій та інновацій. Це пріоритет, який дасть країні майбутнє”, - сказав він.

За словами Миколи Томенка, одного з найближчих соратників Гриценка в цій кампанії, вже незабаром кандидат та його команда поїдуть по регіонах, де вони будуть презентувати цільовим середовищам конкретні проекти своєї програми.

“Ще одна наша фішка - ми будемо презентувати відповідальність. Це не означає, що хтось стане міністром оборони чи генпрокурором, але є умовний кандидат на цей напрямок, він презентує воєнну доктрину і він в обоймі на цю посаду. Ми відкриваємо карти і показуємо хто в нас є”, - розповів Томенко.

Об’єднання ліберал-демократів

Багато хто чекав, що ліберальні проєвропейські демократичні сили підуть на вибори однією командою. Та наразі це не так. Мер Львова Андрій Садовий пішов на вибори окремо, Гриценко - окремо. Досі не оголосив про своє рішення співак Святослав Вакарчук.

Доки Вакарчук відмовчується, Садовий і Гриценко грають на одному електроальному полі. Розпорошивши голоси вони матимуть обмаль шансів пробитися до другого туру виборів.

“Ми не можемо назвати одне прізвище і називаємо перелік. Коли ми прийдемо до урни, ми маємо обрати одного кандидата. Я би хотів, щоб на цих виборах цієї червоної межі не було і був один кандидат, який об’єднає всі зусилля. Я закликаю всіх цих кандидатів, сядете за стіл і дайте нам шанс проголосувати за одного”, - звертався до учасників форуму депутат Мустафа Найєм.

Нардеп Мустафа Найєм

За словами Віктора Чумака, перемовини щодо можливого об’єднання тривають, хоча кандидати висувають кандидатури окремо.

“Перемовини ніколи не зупинялися і ніколи не зупиняться. Гриценко з Садовим зустрічався тиждень чи два тижні тому, напевно. Розмовляють і члени команд, які приймають рішення. Ми шукаємо можливості об’єднатися, а не роз’єднатися”, - розповів Чумак.

На думку депутата, дедлайн об’єднання - це останній день, коли можна знімати з реєстрації кандидатури в ЦВК. А вже після виборів президента може йти мова про об’єднання партій.

В команді Гриценка Святослава Вакарчука воліли б бачити певним ментором, який формує дискурс та стратегії.

“Вакарчук має бути в команді, яка виробляє стратегію для України і має бути в системі нової влади. Але яке своє місце він бачить - він має сказати”, - сказав Томенко.

Ще одним потенційнийим союзником Гриценка до осені була Юлія Тимошенко.

“Її ми бачимо, скажімо, в системі прозорого підрахунку голосів і недопущення фальсифікацій. Вона може бути партнером в боротьбі за чесні і демократичні вибори. З точки зору об’єднання - ми реалісти, вона чітко сказала, що вона самостійно йде до кінця, тому вона наш конкурент”, - розповів Томенко.

Від потенційного союзу Садового, Вакарчука і Гриценка залежить їх можливий успіх на прийдешніх президентських виборах. Двоє з цього тріо поки пішли на вибори окремо і ділитимуть прихильників на спільному електоральному полі. Хто збере більше - той матиме вагоміші аргументи в діалозі про об’єднання щодо зняття кандидатури свого візаві.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.01.2019, 11:38
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus