Свідок у справі Царевич змінив свої покази в суді. У розпорядженні Insider опинився документ з його попередніми свідченнями

7 лютого 202018:33

Шевченківський суд Києва у п'ятницю, 7 лютого, у справі колишньої судді Оксани Царевич, яку обвинувачують у винесенні неправосудного рішення щодо активістів "Автомайдану", допитав трьох свідків. Про це із зали суду інформує Insider.

Першим заслухали свідка Олександра Панченка, нині працюючого у Броварському відділі поліції. Суду він повідомив, що складав протокол відносно потерпілої журналістки Оксани Коваленко на підставі рапорту. Втім, суть цього рапорту пригадати не зміг.

"Про яке правопорушення йшлося тоді я вже й не пам'ятаю. Здається в той час було встановлено власника автомобіля і те, де він зареєстрований", - повідомив свідок.

Панченко розповів, що не пам'ятає, чим займався 29 грудня 2013 року. Переконував, що зовсім не пам'ятає, чим займався в цей день. Відповідно, чи патрулював вулиці - також не пригадав.

"Про рух "Автомайдан" мені стало відомо на допитах у слідчого, а коли це було - не пригадаю. Про обставини притягнення до відповідальності учасників руху не згадаю. Руководству я пояснення надавав якісь, а які - також не пам'ятаю", - продовжив він.

Він зазначив, що давав показання на досудовому слідстві. На питання про те, чи чинився на нього як свідка тиск, повідомив, що слідчий начебто перекручував деякі слова у його показах.

Раніше у розпорядженні Insider опинився документ, в якому викладені покази цього ж свідка на досудовому слідстві. Саме тоді Панченко розповів, що вкінці грудня 2013 року начальник ВДАІ Печерськото району - підполковник Кваша В.І зібрав усіх працівників. І передав, згідно документу, вказівку складати протоколи відносно водіїв-учасників акції "Автомайдану". Олександр Панченко в ході допиту в суді 7 лютого дав інші покази.

Свідок заперечив свій візит до потерпілої Коваленко додому у неділю, 5 січня 2014 року (вихідний день). Панченко на всі питання потерпілої журналістки відповідав: "не пам'ятаю".

У зв'язку з "мінуванням" суду була оголошена перерва на 1 годину.

Надалі допитали свідка Валентина Козака, який в часи Майдану працював даїшником. Він повідомив, що 29 грудня 2013 року зупиняв автомобілі за начебто правопорушення.

"Мені відомо про складання рапортів на активістів з ефіру "5 каналу". Я не переслідував нікого особисто. Мене викликали в Оболонський і Печерський суди щодо розгляду адміністративних протоколів в ті часи", - сказав він.

Він додав, що про мету акції "Автомайдану" знав. За його словами, ніяких вказівок йому не надходило щодо складання рапортів та протоколів на активістів. Свідок наполягав, що рапорт про правопорушення Оксаною Коваленко не підписував.

"Була якась вказівка зупиняти машини, які не реагують на прохання про зупинку.
Збори за головування начальника ДАЇ міста Києва у нас були. Але що саме там було я вже не пригадаю", - зазначив Козак.

Третім допитали свідка Сергія Блощука, в часи Майдану працював інспектором ДАІ.

"З Козаком 29 грудня 2013 року я ніс службу. Моїм напарником Козаком було тоді зупинено лише 2 автомобілі. Козак складав рапорти за правопорушення", - повідомив Блощук. Він переконував суд, що про масові акції протесту у Києві йому не було не відомо, не дивлячись на те, що дивився новини. Про рух "Автомайдан", як стверджував свідок в суді, почув уже в ході допиту в прокуратурі, а до цього "навіть не вважав, що є такий рух".

Нагадаємо, екс-суддя Печерського суду Києва Оксана Царевич звинувачується у постановлення завідомо неправосудних рішень про позбавлення водійських прав протестувальників, які брали участь у поїздці "Автомайдану" до Межигір'я 29 грудня 2013 року.

За даними організації "Чесно", у 2015 році Царевич звільнила під заставу у 60 тисяч гривень екс-регіонала Олександра Єфремова, якого звинувачували в розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

За словами адвоката Царевич Дмитра Сорокового, у Верховному суді нині розглядають провадження, яким Царевич оскаржує своє звільнення.

Третій свідок
Другий свідок

 

Перший свідок

 

Царевич з адвокатом

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

7.02.2020, 18:34
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 4 лютого 2020

  Відвід судді від адвокатів Дугарь відхилили

   
  • 3 лютого 2020

  Суд 4 лютого вирішить, чи продовжувати термін дії домашнього арешту Дугарь

   
  • 3 лютого 2020

  ТСК з нападів на активістів та журналістів погодила перелік кейсів, якими займатиметься

   
  • 3 лютого 2020

  Справа Шеремета: прокурори проситимуть суд продовжити запобіжні заходи Антоненку та Кузьменко 4 лютого

   
Система Orphus