Суд скасував постанову, якою згортали слідство про розстріл Хмельницького Майдану

18 лютого 201914:56

Суд скасував постанову про закриття кримінального провадження стосовно екс-керівника СБУ у Хмельницькій області Віктора Крайтора.

Постанова була винесена військовою прокуратурою у березні 2015 року. Її скасував за клопотанням адвоката у справах Майдану Євгенії Закревської суддя Шевченківського районного суду Львова Павло Едер у п'ятницю, 15 лютого.

У 2015 році, коли була винесена постанова про закриття, розстріл біля Хмельницького СБУ 19 лютого 2014 року розслідувала військова прокуратура. Внаслідок стрільби ймовірно з будівлі СБУ 19 лютого 2014 року загинули двоє людей та четверо були поранені.

Прокурор Бурлака у суді. Фото: Євгенія Закревська

Підозру висунули Віктору Крайтору, однак згодом військова прокуратура перевела його в розряд свідків, а кримінальне провадження було закрите.

Керівник управління спецрозслідувань, якому вдалось реанімувати розслідування у цій справі, розповідав журналістам, що за версією військової прокуратури, перша жертва розстрілу була вбита самими ж протестувальниками, а єдина непошкоджена гільза з місця злочину - "загублена" під час слідства, яке провадила військова прокуратура.

У 2018 році у Управління спецрозслідувань слідство забрали і знову передали військовій прокуратурі.

Хоч слідство у справі і було відновлено, проте  "нескасована постанова могла унеможливити притягнення Крайтора до кримінальної відповідальності", - пояснює Закревська.

До того ж, за її словами під час судового розгляду 15 лютого позиція захисту Віктора Крайтора збігалась з позицією представника військової прокуратури, який прийшов до суду. Це був той самий прокурор Бурлака, який у 2015 і виніс постанову про закриття провадження щодо Крайтора за статтею 425 Кримінального кодекса у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Прокурор у засіданні також клопотав про те, аби проводити його у закритому режимі, не допускаючи журналістів, проте суддя відхилив це клопотання.

"Позиції прокурора Бурлаки і адвоката Крайтора дивним чином співпали. Питань до Лілії Петрівни(адвоката Крайтора - ред) немає: захист клієнта - основне завдання адвоката. А нескасована постанова про закриття кримінального провадження відносно особи - це таки серйозний інструмент захисту. Але є серйозні питання до військової прокуратури. Адже наразі саме військова прокуратура здійснює процесуальне керівництво у цій справі.", - прокоментувала Закревська перебіг засідання.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

18.03.2019, 12:42
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 21 травня 2019

  Судді Окружного суду вдруге не прийшли на іспит: реакція правоохоронних органів

  Правоохоронці вважають це не своїм профілем або ж чекають на заявника

   
  • 21 травня 2019

  Жадан, класики та книги ветеранів: що робити на Книжковому Арсеналі

   
  • 21 травня 2019

  Боєць «Соколу» дав свідчення про “беркутівців” з чорної роти та снайперів МВС 20 лютого

   
  • 21 травня 2019

  Президент Зеленський: неформальність і жорсткість

  Хороший виступ в новій ролі

   
Система Orphus