Суд над Трухановим. Онлайн

14 листопада 201814:31

У Малиновському райсуді Одеси проходить підготовче засідання у справі щодо міського голови Одеси Геннадія Труханова та семи посадовців Одеської міськради. Їх підозрюють у заволодінні 185 млн грн бюджету при придбанні будівель ВАТ "ХК "Краян".

Фото з Facebook Геннадія Труханова

17-58. Суддя зупинив прокурора та оголосив перерву у зв'язку з закінченням робочого часу. Прокурор встиг зачитати 11 аркушів обвинувального акту. Наступне засідання відбудеться 23 листопада о 10 годині.

17-45. За словами прокурора, Вугельман підписав доповідну записку та дав доручення працівникам міськради підготувати проект рішення до розгляду депутатами міськради.

17-40. "У липні 2016 році за невстановленими слідством обставинами дані особи досягли домовленність з Одеським міським головою Трухановим та заступником міського голови Вугельманом про спільне вчинення злочину. Для цього останні мали забезпечити прийняття рішення депутатамипро купівлю у ТОВ "Девелопмент Еліт" приміщення за завищеною ціною та укласти відповідний договір", - озвучує прокурор в обвинувальному акті.

17-24. Прокурор зачитує обвинувальний акт щодо участі у справі керівника фірми, в якої Одеська міська рада ніби то придбала приміщення за завищеною ціною, Петра Загодіренка, а також директора фірми, що проводила оцінку приміщень Галини Богданової.

Загодіренко надав державному реєстратору пакет документів для встановлення права власності на приміщення, а потім разом з іншими фігурантами звернувся до посадовців міськради.

17-07. Колегія суддів задовольнила клопотання. Прокурор Максим Кравченко почав оголошувати обвинувальний акт.

17-01. Суддя запитує, чи будуть клопотання у сторін, щоб прокурор зачитував повний текст обвинувального акту. Один з адвокатів оголосив два клопотання: щодо зачитування обвинувального в повному обсязі та щодо того, аби суддя запитував думку у кожного із обвинувачених і їх захисників окремо.

16-58. Суддя відмовив у прийнятті цивільного позову та повернув його прокурору у звязку з тим, що прокурор не довів наявність підстав для здійснення представництва інтересів держав.

16-51. Суддя оголосив перерву на 5 хвилин, щоб колегія суддів порадилась з приводу долучення цивільного позову.

16-47. Прокурор Максим Кравченко заявив, що позов повинен розглядатися разом з обвинувальним актом.

"Прошу врахувати цьогорічне рішення Верховного суду, який в аналогічній ситуації, коли прокурор звертався в інтересах держави, і суд дійшов висновку, що прокурор уповноважений подавати позов".

Прокурор також зауважив, що виклав у позові лише встановлені обставини справи і нікого не визначав винним, бо це прерогатива суду.

16-37. Адвокати підсудних говорять, що прокурор не має підстав подавати цивільний позов. Зокрема, вони обурились формулюваннями прокурора, в яких він, ніби то, заявив про вину їх підзахисних до рішення суду. Вони попросили суд зробити прокурору зауваження.

16-28. Судове засідання поновилось після перерви. Адвокати висловлюють свої позиції стосовно цивільного позову Генеральної прокуратури.

16-09. Суддя заявив, що на адресу суду надійшов цивільний позов від Генеральної прокуратури України.

Прокурор підтвердив:

"Було подано позов з урахуванням закону, який надає право прокурору заявляти позов у разі попереднього заявлення клопотання про залишення справи без розгляду".

Один із захисників підсудних зазначив, що не готовий озвучити свою позицію відносно цивільного позову і попросив перенести засідання.

"Давайте дамо вам 10 хвилин для ознайомлення", - заперечив суддя.

Адвокат наголосив, що хоче підготувати письмову позицію.

Зрештою суддя оголосив перерву на 15 хвилин.

15-47.Суддя запитує в учасників процесу, чи є заперечення проти проведення трансляції засідання на сайті Судової влади України. Прокурор говорить, що не заперечує, враховуючи суспільну важливість справи і публічність підсудних.

Скрін трансляції на порталі Судової влади України

"Однак в частині того, що свідки, які зараз вийшли із зали, зможуть переглядати трансляцію - покладаюсь на розгляд суду".

Інші учасники процесу не заперечили. Суддя дозволив трансляцію, однак залишив за собою право зупинити трансляцію під час розгляду доказів у разі необхідності.

15-45. Суддя Черевко запитує, чи є в залі особи, які допитувались в ході досудового слідства як свідки.

Прокурор говорить, що не знає їх в обличчя, але такі безумовно є.

"Підніміть руки ті, хто допитувався. Це вимога закону, ми зобовязані вас попросити залишити залу суду, бо ми будемо вас допитувати в судовому процесі", - звернувся суддя.

15-36. Суддя призначив обвинувальний акт до судового розгляду. Підготовче засідання оголосили відкритим.

15-31. Суддя залишив без задоволення більшість клопотань сторони захисту.

Зокрема, він залишив без зміни запобіжний захід підсудним.

"Належне виконання підсудними їх процесуальних обов’язків не є підставами для зміни запобіжного заходу".

15-25. Суддя оголошує ухвалу щодо клопотань захисників обвинувачених.

Адвокати подавали скаргу на дії детектива НАБУ.

"Колегія суддів вважає, що надання оцінки дій прокурорів чи слідчих буде свідчити про упередженість суду", - сказав суддя Сергій Черевко.

Скаргу залишили без задоволення.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.11.2018, 20:34
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 12 липня 2019

  Як реформуватимуть митницю. Нефьодов презентував план

  "Митниця – це дорого"

   
  • 11 липня 2019

  Депутати проголосували за жорсткіше покарання для педофілів. Як змінився кримінальний кодекс

  Кримінальний кодекс зазнав відразу кількох змін

   
  • 11 липня 2019

  Нацрада не може довести, що власником трьох українських телеканалів є Медведчук

  Фещук закликала парламент надати Нацраді жорсткіші повноваження

   
  • 11 липня 2019

  Верховна Рада не змогла звільнити Клімкіна з посади міністра закордонних справ

  Подання про звільнення Клімкіна до Ради подав президент Володимир Зеленський

   
Система Orphus