«Справам Майдану труба?» Адвокати у справах Героїв Небесної сотні прийшли до Офісу президента

8 листопада 201914:07

Після 20 листопада припинить діяльність підрозділ Генпрокуратури, який займається розслідуванням у справах Майдану та ТОП-корупції. Левова частка цих справ має перейти до Державного Бюро розслідувань, однак там досі не створили відповідний підрозділ і не мають команди слідчих, які займалися б цими справами.

Адвокати та члени родин Героїв Небесної сотні 8 листопада прийшли до Офісу президента, аби передати звернення Володимиру Зеленському. 
 
Фото: Герман Крігер
 
Фото: Герман Крігер

Фото: Герман Крігер

Їх вимоги:
 
1.  Створити у структурі ДБР управління для розслідування справ Майдану. Для цього збільшити кількість працівників. 
 
2.  Прийняти зміни до закону про ДБР, які забезпечать переведення слідчих і прокурорів ГПУ до ДБР без конкурсів та атестацій.
 
3.  Призначити на посаду керівника цього підрозділу Сергія Горбатюка. Він раніше очолював Управління спеціальних розслідувань ГПУ. Його звільнили перед переатестацією.
 
4.  Сформувати Департамент процесуального керівництва ГПУ у справах Майдану.
 
Фото: Герман Крігер
 
 
Фото: Герман Крігер
 
Фото: Герман Крігер
Син загиблого Героя має вимоги до Генпрокурора
 
Юрій Аксеній – син загиблого на Майдані Героя Василя Аксеніна висловив також вимоги до Генерального прокурора Руслана Рябошапки.
 
"Ми неодноразово зверталися у письмовому вигляді до генерального прокурора. Також просили Рябошапку про особисту зустріч. Потрібно зустрітися і визначити дорожню карту, там також треба визначити дати. Потрібно створити групу від громадськості, яка буде спілкуватися з прокурорами. Це потрібно, щоб знімати напругу в суспільстві і доносити інформацію громадськості", - сказав Юрій.
 
Фото: Герман Крігер
 
Сергій Горбатюк розказав, хто винен
 
Колишній очільник управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк назвав прізвища тих, на кому лежить відповідальність за ймовірне розвалення справ Майдану.
 
Це, за словами Горбатюка, генпрокурор Рябошапка, його заступник Чумак, а також директор ДБР Роман Труба.
 
"Коли я очолював управління, більше половини часу йшло на те, щоб усунути перешкоди, які були на шляху. Було гальмування на всіх рівнях. Тим не менш, практично за кожним епізодом було направлено справи в суд… 20 листопада слідство прокуратури припиняє своє існування. Розслідування практично зупинено, повністю розвалено слідче та процесуальне керівництво", - сказав Горбатюк.
 
Він зазначив, що для керівництва Генпрокуратури не було жодних проблем, щоб зберегти колектив слідчих і прокурорів. 
 
На питання про прізвища винних Горбатюк відповів: "Зі сторони генпрокуоатури особито сам генпрокурор. Його заступник Віктор Чумак теж допоміг, щоб ці пвдрозділи були зруйновані. Також відповідальність за створення підрозділу у ДБР лежить на його директорі Романі Трубі".
 
Фото: Герман Крігер
 

Фото: Герман Крігер

Фото: Герман Крігер
 
Адвокат Марина Ліліченко закликає людей не забувати справи Майдану
 
Вона поділилась, що має когнітивний дисонанс між обіцянками влади і реальними діями. "Дуже важко дивитися, коли людина проходить по Алеї Героїв Небесної сотні, говорить, що потрібно довести справи до кінця, а ці справи до кінця не доводяться. Справ такого масштабу Україна ще не бачила. У цей процес потрібно втрутитися, щоб допомогти слідству довести справи до суду і обвинуіальних актів", - сказала Лілченко.
 
Вона попросила громадськість про підтримку, аби суспільство контролювало хід справ і не давало можливості про них забути.
 
Також Марина Ліліченко нагадала, що люди, які скоїли злочини, будучи працівниками правоохоронних органів, продовжують працювати в правоохоронних органах.
 
 
 
Фото: Герман Крігер
Фото: Герман Крігер
 
Фото: Герман Кріге
Фото: Герман Крігер
 
Фото: Герман Крігер
 
Фото: Герман Крігер
фото: Герман Крігер
Фото: Герман Крігер
 
Фото: Герман Крігер
Фото: Герман Крігер
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

 

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

8.11.2019, 15:05
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 18 лютого 2020

  Хода на честь Небесної сотні: люди поклали квіти до каплички на Інститутській

   
  • 4 лютого 2020

  Відвід судді від адвокатів Дугарь відхилили

   
  • 3 лютого 2020

  Суд 4 лютого вирішить, чи продовжувати термін дії домашнього арешту Дугарь

   
  • 3 лютого 2020

  ТСК з нападів на активістів та журналістів погодила перелік кейсів, якими займатиметься

   
Система Orphus