Справа судових переслідувань майданівців: у суді перешкоджали роботі журналістки

27 червня 201916:10
Суддя Києво-Святошинського суду Хрипун перешкоджала здійсненню фото- та відеофіксації журналісту у справі за обвинуваченям судді Майдану.
 
Йдеться про справу судді Майдану Світлани Кушнір.
 
Загалом засідання тривало близько 5 хвилин. Суддя відкрила засідання суду, а потім одразу після того, як журналістка Insider виявила бажання провести фотозйомку, Хрипун заявила: 
"Шановний вільний слухач, якщо Ви бажаєте знімати судове засідання на мобільний телефон, ми повинні поставити на обговорення це питання. Читайте статтю 27 КПК України. Якщо Ви бажаєте знімати судове засідання, Ви повинні звернутися з відповідним клопотанням, яке поставлено повинно бути перед учасником процесу", - сказала суддя Хрипун.

В судовому засіданні окрім того відбулась заміна, у справу зайшов прокурор Ніколаєв Микола. Він в ході засідання просив видалити із зали суду журналістку Insider:
 
"По-перше я хочу видалити із зали судових засідань сторонніх осіб, тому що мова йде про матеріали кримінального провадження, а допуску я не надавав на розголошення", - заявив прокурор
 
Зазначимо, журналіст має право перебувати у відкритому судовому засіданні та проводити зйомку на портативні пристрої.
 
"Ще раз нагадую, буде клопотання про зйомку? Читайте статтю 27 (кричить!). Встаньте, назвіться. Суд робить Вам зауваження про те, що Ви порушуєте порядок в судовому засіданні. 
Я зараз відкладу засідання, якщо Ви будете порушувати порядок - я Вас виставлю із зали судового засідання. Так, все! Судове засідання відкладається у зв'язку з тим, що журналіст зірвав судове засідання", - резюмувала Хрипун.

Нагадаємо, суддя Солом'янського суду Києва Світлана Кушнір в часи Майдану дозволила арешт Михайла Овсієнка і Дмитра Юрченка, яких було затримано 24 січня 2014 року за перевезення автомобільних шин. Жодних доказів про протиправні дії тоді не було. Але їх звинуватили у масових заворушеннях. 

У разі ухвалення обвинувального вироку судді Кушнір загрожує до 8 років позбавлення волі. Вони обвинувачується у винесенні завідомо неправомірних ухвал щодо активістів. 

Слід зазначити, що у відкритому судовому засіданні присутність вільних слухачів не потребує дозволу прокурора. 
 
Прокурор Департаменту спецрозслідувань ГПУ Олексій Донський в коментарі Insider розказав, що на стадії судового розгляду такого поняття як таємниця слідства не існує в принципі.
 
"Якщо прокурор вважає, що є передбачені законом підстави для того, щоб певні обставини справи не могли бути розголошені, то він ставить питання про закритий судовий процес, або про проведення окремого судового засідання в закритому режимі, а не про видалення "сторонніх осіб" із відкритого процесу. Перешкоди для роботи журналістів у відкритому судовому процесі є неприпустимими та протиправними. З відкритого процесу можна когось видалити лише у випадку: 1. Якщо це свідок у справі. 2. Якщо особа порушує порядок у судовому засіданні. Але не з підстав того, що є таємниця слідства, яку не можна розголошувати", - каже він.

Довідково:
 
Засідання може бути закритим з небагатьох причин. Вони мають бути обгрунтовані у клопотанні захисту чи прокуратури. Суддя має винести з цього приводу рішення. 

Стаття 27 КПК України: 

1) Кожен, хто присутній в залі судового засідання, може вести стенограму, робити нотатки, використовувати портативні аудіозаписуючі пристрої. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду, що приймається з урахуванням думки сторін та можливості проведення таких дій без шкоди для судового розгляду.

2) Кримінальне провадження в судах усіх інстанцій здійснюється відкрито. Слідчий суддя, суд може прийняти рішення про здійснення кримінального провадження у закритому судовому засіданні впродовж усього судового провадження або його окремої частини лише у випадках:

1) якщо обвинуваченим є неповнолітній;

2) розгляду справи про злочин проти статевої свободи та статевої недоторканності особи;

3) необхідності запобігти розголошенню відомостей про особисте та сімейне життя чи обставини, які принижують гідність особи;

4) якщо здійснення провадження у відкритому судовому засіданні може призвести до розголошення таємниці, що охороняється законом;

Згідно ЗУ про судоустрій та статус суддів, судові рішення, судові засідання та інформація щодо справ, які розглядаються судом, є відкритими, крім випадків, установлених законом. Ніхто не може бути обмежений у праві на отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа має право на вільний доступ до судового рішення в порядку, встановленому законом.

Окрім того, розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом.
 
У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи. 

Особи, присутні в залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених законом.
 
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

28.06.2019, 00:01
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus