Спостерігачі Опори зафіксували в день виборів майже 800 порушень

22 липня 201910:52

У громадянській мережі "Опора" розповіли про поширені у день голосування порушення. Про це на брифінгу повідомила Ольга Айвазовська. За її словами, системних порушень виявлено не було. На 10% виборчих дільниць виявлено факти видачі бюлетенів (139 випадків) без прийнятних на це підстав. "Така проблема є у маленьких населених пунктах. Є позитивна тенденція - зменшення кількості фотографування виборчих бюлетенів", - каже вона.

Окрім того, були факти вкидання бюлетенів в незаконний спосіб в межах 50 округу в місті Миргород Донецької області. Були ознаки перешкоджання роботи журналістам і спостерігачам у Житомирській і Одеській областях. Були факти присутності сторонніх осіб при процедурі підрахунку голосів (23 випадки).

"Були в спецдільницях випадки, коли інформація про хід голосування передавалася третім сторонам. Є факти, що стосуються відмови у наданні бюлетеня через ID-картку без бланка про реєстрацію (6 випадків)", - каже вона. Так, 188 порушень стосуються неналежного матеріального та технічного забезпечення дільниць. Вони стосуються якто недостатньої кількості урн чи то кабінок. "Контрольоване голосування також мало місце. Підрахунок голосів і робота ОВК не є безконфліктними", - розказує Айвазовська.

В 94 окрузі ОВК відмовилась приймати документи і усунулась від процесу роботи. Члени комісії планували звернутись до ЦВК щодо припинення їх повноважень. Втім, у день виборів цього робити не можна.

"Вцілому день голосування пройшов спокійно. Будь-які оскарження процесу підрахунку обмежені законодавчими рамками. ОПОРА може стверджувати, що день голосування пройшов відповідно до закону України. Ми вважаємо, що явка є достатньо високою. Участь громадян у політичних процесах є на високому рівні. Спостерігачі "Опора" зафіксували майже 800 порушень загалом", - резюмувала Айвазовська.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

22.07.2019, 14:06
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 17 серпня 2019

  Face-to-face. Бійці ММА помірялись поглядами перед боями

  Зусиллями ринг-анонсера процедура "Face-to-face" перетворилась на гумористичне шоу

   
  • 16 серпня 2019

  Московський суд залишив під вартою шістьох українських моряків

  Суддя відмовилася виконувати рішення Міжнародного трибуналу

   
  • 16 серпня 2019

  НАБУ через суд зобов'язали відкрити провадження щодо Грицака

  Розпочато досудове розслідування за фактом можливого, на думку заявника, штучного створення доказів обвинувачення та інших фальсифікацій керівництвом СБУ

   
  • 16 серпня 2019

  Обвинувачені у незаконному арешті активіста Пасічника 7 місяців не могли ознайомитися із матеріалами. Один з них - помер

  В суді по справі екс-заступниці прокурора Ілони Клюге та слідчого Віталія Матюши щодо незаконного арешту активіста задовольнили черговий відвід судді

   
Система Orphus