Спостерігачі Опори зафіксували в день виборів майже 800 порушень

22 липня 201910:52

У громадянській мережі "Опора" розповіли про поширені у день голосування порушення. Про це на брифінгу повідомила Ольга Айвазовська. За її словами, системних порушень виявлено не було. На 10% виборчих дільниць виявлено факти видачі бюлетенів (139 випадків) без прийнятних на це підстав. "Така проблема є у маленьких населених пунктах. Є позитивна тенденція - зменшення кількості фотографування виборчих бюлетенів", - каже вона.

Окрім того, були факти вкидання бюлетенів в незаконний спосіб в межах 50 округу в місті Миргород Донецької області. Були ознаки перешкоджання роботи журналістам і спостерігачам у Житомирській і Одеській областях. Були факти присутності сторонніх осіб при процедурі підрахунку голосів (23 випадки).

"Були в спецдільницях випадки, коли інформація про хід голосування передавалася третім сторонам. Є факти, що стосуються відмови у наданні бюлетеня через ID-картку без бланка про реєстрацію (6 випадків)", - каже вона. Так, 188 порушень стосуються неналежного матеріального та технічного забезпечення дільниць. Вони стосуються якто недостатньої кількості урн чи то кабінок. "Контрольоване голосування також мало місце. Підрахунок голосів і робота ОВК не є безконфліктними", - розказує Айвазовська.

В 94 окрузі ОВК відмовилась приймати документи і усунулась від процесу роботи. Члени комісії планували звернутись до ЦВК щодо припинення їх повноважень. Втім, у день виборів цього робити не можна.

"Вцілому день голосування пройшов спокійно. Будь-які оскарження процесу підрахунку обмежені законодавчими рамками. ОПОРА може стверджувати, що день голосування пройшов відповідно до закону України. Ми вважаємо, що явка є достатньо високою. Участь громадян у політичних процесах є на високому рівні. Спостерігачі "Опора" зафіксували майже 800 порушень загалом", - резюмувала Айвазовська.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

22.07.2019, 14:06
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 5 грудня 2019

  В ході пожежі у будинку профспілок в часи Майдану 41 людина отримала ушкодження, двоє загинули, - прокурор

  В суді у справі штурму Майдану назвали кількість загиблих і постраждалих внаслідок пожежі у будинку профспілок

   
  • 3 грудня 2019

  Адвокат просив про виклик Онищенка в суд через консульство Барселони. Прокурори впевнені, що в Іспанії він не живе

  Прокурори САП вважають такі клопотання адвоката затягуванням

   
  • 29 листопада 2019

  П’ЯТНАДЦЯТЕРО. Хто оголосив голодування за справи Майдану та як ще підтримують акцію

  У кількох містах – акції підтримки і “донорський флешмоб”

   
  • 26 листопада 2019

  "У найкращому випадку розслідування справ Майдану поновиться у січні наступного року", - Закревська

   
Система Orphus