Сотні членів робітничих профспілок вимагали відхилити урядовий "законопроєкт Милованова"

Учасники пікету влаштували ходу від Майдану до Банкової та вимагали відставки міністра Милованова
15 січня 202017:41

У Києві, 15 січня, близько тисячі працівників-членів професійний спілок пікетували засідання комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Вони вимагали зняти з розгляду законопроєкт "2708".

Акція почалась на Майдані з живого виконання перекладених на російську американських пісень початку 20-го сторіччя присвячених важливості профспілок.

Пісні виконував член громадської організації "Соціальний рух" Артем Тідва. В коментарі Insider він зазначив, що він та його ГО підтримають пікет через побоювання бути звільненим "день в день" через будь-яку дрібницю чи невиконання "незаконних вимог" працедавця.

"Він (законопроєкт "2708", - ред.) вводить таку штуку, як звільнення день в день - такого немає ніде в світі. А за новою трудовою реформою людині відшкодують один місць і звільнять у той же день. А підставою для звільнення може стати "втрата довіри", а це взагалі нонсенс. Це не юридичний термін, як мінімум", - пояснює свою позицію Артем Тідва.

Загалом у пікеті взяли участь 44 профспілки, які входять до Федерації профспілок, різні громадські організації та навіть феміністки-анархістки, які також висловили своє занепокоєння через "трудову реформу" та нагадали про соціальні утиски жінок.

Під стінами комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, куди члени акції вирушили з Майдану, голова Федерації профспілок України Григорій Осовий назвав "2708" "неприйнятним, якій погіршує права працівників" та розповів, які самі пункти "законопроєкту Милонова" не влаштовують профспільки.

"Починаючи від трудового договору, де так звана домовленість між працівником та роботодавцем робить закон другорядним, закони не будуть працювати та захищати працівника.

Домовленності про прийняття на роботу та звільнення - можливість роботодавцю зі своєї ініціативи звільнити працівника ще до повідомлення його про це смскою.

Заробітна плата - мінімальну на сьогоднішній день зарплату, яка має бути не нижче прожиткового мінімуму, намагаються скасувати. Відмінити індексацію заробітних плат.

Також хочуть зменшити відповідальність роботодавця за не оформлення трудового договору", - пояснює Григорій Осовий.

Також голова Федерації припускає, що профспілки будуть підтримувати інші два зконопроєкти.

"Один з законопроєктів подав уряд, учасники акції називають його "законопроєктом Милованова" - всі профспілки та працівники виступають "категорично проти нього".

Інші два законопроєкти, "2410" та "2410-1", члени профспілок вважають більш прийнятними. Григорій припускає, що саме їх може підтримати об'єднане представництво працівників та профспілок".

Нагадаємо, що ініціатором законопроєкту "2708" є прем'єр-міністр України Олексій Гончарук. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов через ініціаторів законопроєкту не значиться.

Ініціаторами законопроєкту "2410" - є народні депутати від партії "ОПЗЖ", зокрема Наталія Королевська, а ініціатороми "2410-1" виступили депутати від ВО "Батьківщина", зокрема Юлі Тимошенко.

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер
Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

 

Фото: Герман Крігер

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

15.01.2020, 18:41
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus