Складнощі для Трампа: як минули проміжні вибори в США

8 листопада 201813:03

В Сполучених Штатах відбулися проміжні вибори під час яких американці обирали губернаторів та представників в обидві палати Конгресу - парламенту США. Більшість у Палаті представників - нижній палаті Конгресу отримали демократи. В той же час, Сенат США - вища палата Конгресу залишився за республіканцями.

Дональд Трамп. Фото з Twitter-сторінки Білого Дому

Як відбуваються вибори

Палата представників складається з 435 депутатів. Мінімальна більшість складає - 217 мандатів. Кожен штат делегує у нижню палату Конгресу кількість представників пропорційну населенню штату.

Склад палати представників повністю оновлюється кожні два роки. Попередні вибори відбулися в листопаді 2016. Тоді більшість отримали республіканці: 240 проти 194.

Сенат складається зі 100 делегатів. Мінімальна більшість - 51 мандат. На відміну від палати представників, де кожен штат делегує кількість депутатів пропорційно до кількості населення, в Сенат обирається по 2 делегати від кожного штату. За результатами попередніх виборів більшість у Сенаті, як і у Палаті представників мали республіканці: 51 проти 47 і двоє безпартійних сенаторів, які були в коаліції з демократами.

Строк повноважень сенаторів - 6 роки. Однак вибори до Сенату відбуваються як і до Палати представників кожні два роки. Відмінність полягає в тому, що до верхньої палати Конгресу обирають лише третину делегатів - 33 сенатори. Дві третини лишається, частина з них переобирається за 2 роки, а заключна частина - за 4. Це забезпечує спадковість влади.

Розподіл повноважень

Палата представників - має виключне право ініціювати і приймати федеральні закони, які називаються білл. Щоправда, після проходження нижньої палати Конгресу білль має пройти обговорення в Сенаті, лише тоді закон має підписати президент.

Палата представників також має право ініціювати імпічмент високопосадовцям, включно з президентом. В такому випадку Палата виступає в якості обвинувачення, а Сенат - в якості суду присяжних.

На відміну від Палати представників, основні повноваження Сенату стосуються контролю, затвердження міжнародних договорів, згоди на призначення послів та призначень високопосадовців.

Як проголосували американці

Ключовою фігурою цих виборів був президент США Дональд Трамп. Американські ЗМІ називали вибори в парламент таким собі “референдумом довіри” до президента. Опитуванням американської телерадіомережі CBS засвідчило, що 65% виборців фактор Трампа впливав на їхню позицію на виборах.

Дональд Трамп. Фото з Twitter-сторінки Білого Дому

Суперечлива політика президента-республіканця дозволила мобілізувати демократам свій електорат. Загальна явка на цих виборах була близька до рекордної. Це дозволило демократам отримати більшість у Палаті представників - 223 мандати проти 197 у республіканців (за попередніми результатами). Більшість у Сенаті все ж вдалося втримати республіканцям - 51 на 47.

Такий розподіл означає, що Трам і республіканці зможуть й надалі призначати потрібних людей на державні посади в Сенаті. Але перемога демократів в Палаті представників означає, що президенту буде складніше приймати закони. Тепер демократи мають змогу блокувати законодавчі ініціативи Трампа.

Ще одна цікава деталь - демократична Палата представників може ініціювати процедуру імпічменту Трампа. Однак домогтися відставки президента буде вкрай складно через більшість республіканців у Сенаті, що робить ініціювання процесу малозмістовним. Більше того, для імпічменту потрібні серйозні підстави у вигляді порушення закону.

Втім, отримавши перемогу в Палаті представників, очевидно, що демократи мають змогу значно посилити тиск на Трампа та його адміністрацію.

Цікаві факти

Губернаторами стали двоє американців українського походження. У штаті Колорадо переміг демократ Джаред Поліс. Він онук іммігрантів з Польщі та України. У штаті Іллінойс переміг демократ та мільярдер Дж. Б. Пріцкер, який походить із родини українських емігрантів. Він один з 11 мільярдерів родини Пріцкер.

Відповідно до попередніх результатів виборів щонайменше 90 жінок делегували американці у Палату представників - це рекордна кількість. 78 жінок пройшли від демократів, 12 - від республіканців. Вперше в Конгрес пройшли мусульманки: біженка з Сомалі Ільхан Омар і палестинська американка Рашид Тлаіб.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 13:33
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus