Савченко та Рубан вийшли з під-варти після опівночі. Закінчився термін їх тримання

Броварський суд Київської області не зміг продовжити запобіжний захід для Надії Савченко та Володимира Рубана
16 квітня 201909:29

Броварський суд Київської області не зміг продовжити запобіжний захід для Надії Савченко та Володимира Рубана. Їх випустили з-під варти після опівночі 16 квітня. Саме цього дня закінчився термін тримання їх під вартою.

Підготовче засідання у справі Савченко та Рубана мало початись 16 квітня о 9-00. Однак, до суду не з'явились адвокати підсудних. Пізніше вони заявили, що їх повідомили неналежним чином. Суд призначив для Савченко та Рубана захисника з центру безоплатної правової допомоги.

Згодом з'явились усі захисники. Троє з них відомі тим, що захищають підозрюваного у вбивстві Катерини Гандзюк - Владислава Мангера. Це Костянтин Глоба, Олександр Шадрін та Андрій Левковець. 

Адвокати протягом засідання заявили відразу кілька відводів секретарю та колегії судів. Вони також заявляли про порушення їх прав.

Зокрема, адвокат Олександр Шадрін наголошував, що йому не роз'яснили процесуальні права, а на пам'ятках про права та обов'язки не було печаток. Колегія змушена була кілька разів виходити в нарадчу кімнату та оголошувати перерву.

Зрештою, колегія суддів оголосила, що термін тримання під вартою підсудних сплив. Савченко та Рубан ввійшли в залу судових засідань без конвою.Нагадаємо, влітку минулого року правоохоронці завершили досудове слідство у справі депутатки Савченко та екс-переговорника Володимира Рубана.

Рубана підозрюють у підготовці до посягання на життя державних та громадських діячів за попередньою змовою осіб, підготовці до теракту, сприяння "ДНР" та незаконному поводженню зі зброєю за попередньою змовою осіб.

Також Рубану оголосили підозру за ст. 109 (змова про вчинення насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади) КК України.

Надії Савченко закидають спробу повалення конституційного ладу, посягання на життя президента України, підготовку терористичного акту, сприяння діяльності терористичної організації та незаконне володіння зброєю.

Підписуйтесь на наш новий канал у телеграм: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

16.04.2019, 11:38
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 23 квітня 2019

  Адвокати Мангера намагаються через суд скасувати для нього підозру у замовленні вбивства Гандзюк

  Мова йде саме про скасування підозри, а не про її зміну

   
  • 23 квітня 2019

  Водій, який возив Садовника і «беркутівців», змінив покази щодо розстрілів 20 лютого

   
  • 22 квітня 2019

  Адвокати Мангера хотіли через суд добитись допиту батька Гандзюк та двох підозрюваних

  Суддя відхилив обидва клопотання адвокатів

   
  • 22 квітня 2019

  Вибір, якого не варто боятися

  Вибори продемонстрували, що за 5 років в країні виросло 25% громадян, які готові захищати чітко артикульовані цінності напротивагу кільком сотням студентів станом на листопад 2013-го

   
Система Orphus