Рада відправила на підпис Порошенку закон про мову

14 травня 201913:27

Верховна Рада відхилила постанови, які блокували підписання закону про українську мову як державну. Про це повідомляє кореспондент INSIDER.

У парламенті було зареєстровано чотири постанови, якими пропонувалося скасувати результати голосування за мовний закон 25 квітня через порушення процедури.

Постанови реєстрували народні депутати Вадим Новинський, Олександр Вілкул, Юрій Бойко, Василь Німченко, Нестор Шуфрич, Юрій Мірошниченко, Михайло Папієв, Юлій Іоффе, Олександр Долженков, Сергій Дунаєв та Микола Скорик.

За скасування результатів голосування 25 квітня голосували лише 34 народних депутатів в той час, коли проти постанов голосували більше 130 депутатів.

"Це відкриває шлях до підписання закону. Зараз я підпишу закон, а в найближчу годину його підпише президент України і він буде опублікований в "Голосі України", - сказав після відхилення постанов голова парламенту Андрій Парубій.

Парубій підписав закон на трибуні парламенту під вигуки депутатів "Слава Україні".

Далі голова Верховної Ради попросив апарат парламенту невідкладно подати закон на підпис президенту.

Нагадаємо, закон про функціонування української мови як державної Верховна Рада ухвалила 25 квітня.

Документ запроваджує Національну комісію зі стандартів мови. Вона відповідатиме за затвердження стандартів мови, правопису, методів та процедур перевірки рівня володіння державною мовою.

Визначається шість рівнів володіння мовою за аналогією європейських методологій: від А1 (початкового), до С2 (вільне володіння). Тести на рівень знання мови будуть безкоштовними.

Всі категорії державних чиновників складатимуть іспити з мови та будуть зобов’язані використовувати її на роботі. Крім народних депутатів.

ЗМІ мають видаватися українською мовою. Іншомовні версії допускаються, та вони не можуть за наповненням переважати українську. Винятком можуть бути видання, які видаються виключно мовою корінних народів, англійською чи іншою офіційною мовою ЄС. Перехідний період для запровадження цих норм складає 30 місяців.

50% книг на полицях книжкових магазинів мають бути українською мовою.

У кінотеатрах 90% фільмів мають демонструватися українською мовою, решта 10% - можуть бути мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Так само 90% ефірів телеканалів має вестися українською, але перехідний період для цієї норми - аж 5 років.
 
Найбільша сума штрафу, яка передбачена за порушення мовного законодавства - 11 900 гривень. Але покарання за невиконання мовного законодавства відтерміноване на три роки.
 
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua
 
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.05.2019, 13:41
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 20 серпня 2019

  Черняхівський з небуття. Хто озвучує меседжі Портнова на квазі-мітингах у Києві

  Дивні акції, суголосні з заявами Портнова та Богдана, охороняють тітушки

   
  • 19 серпня 2019

  ВРП відкрила дисциплінарні справи щодо чотирьох столичних суддів. Серед них суддя Майдану

  Національне агентство з питань запобігання корупції та Генпрокуратура подали скарги до Вищої Ради правосуддя на трьох суддів Голосіївського та одного суддю Печерського суду Києва

   
  • 19 серпня 2019

  Змішані бої у Києві: поразка іноземців

  У Києві пройшов восьмий щорічний турнір з ММА

   
  • 17 серпня 2019

  Face-to-face. Бійці ММА помірялись поглядами перед боями

  Зусиллями ринг-анонсера процедура "Face-to-face" перетворилась на гумористичне шоу

   
Система Orphus