Рада планує у четвер закінчити розгляд закону про імпічмент та ТСК

4 червня 201918:39

Верховна Рада не встигла на сьогоднішньому засіданні розглянути закон про імпічмент президента та тимчасові слідчі комісії. Про це повідомляє кореспондент INSIDER.

Депутати розглянули за сьогодні 398 поправок з близько тисячі. Закінчити розгляд законопроекту депутати планують у четвер.

Документ покликаний впорядкувати діяльність тимчасових слідчих комісій та тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради.

Окрім того, депутати хочуть запровадити спеціальні тимчасові слідчі комісії, які матимуть повноваження ініціювати імпічмент президенту.

Їхнім завданням буде проведення розслідування обставин щодо вчинення президентом державної зради або іншого злочину.

Для створення комісії 226 народних депутатів мають ініціювати питання про усунення президента з поста в порядку імпічменту.

Термін діяльності спеціальної слідчої комісії з урахуванням календарного плану роботи Верховної Ради не повинен перевищувати трьох місяців з дня утворення.

Комісія формуватиметься з народних депутатів України, спеціального прокурора і спеціальних слідчих.

Спеціальний прокурор і спеціальні слідчі повинні мати не менш як десятирічний стаж роботи на посаді прокурора чи слідчого правоохоронних органів України

До повноважень спеціального прокурора входитиме перевірка одержаного від спеціальних слідчих проект висновку спеціальної слідчої комісії.

Спеціальні слідчі проводитимуть необхідні дії для перевірки та встановлення обставин, що є предметом розслідування спеціальної слідчої комісії.

Спеціальні слідчі завершують розслідування складенням проекту висновку спеціальної слідчої комісії, який після схвалення його спеціальним прокурором вноситься на розгляд спеціальної слідчої комісії.

У разі виникнення розбіжностей щодо складання чи схвалення проекту висновку спеціальної слідчої комісії, рішення щодо його змісту приймається на засіданні спеціальної слідчої комісії

Спеціальна слідча комісія за наявності відповідних підстав готує та ухвалює висновок про звинувачення президента з урахуванням вимог до обвинувального акта, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України. За відсутності підстав для звинувачення президента спеціальна слідча комісія готує висновок про необхідність припинення процедури імпічменту.

Разом з висновками і пропозиціями спеціальної слідчої комісії народні депутати - члени спеціальної слідчої комісії вносять на розгляд Верховної Ради проект постанови про звинувачення президента чи проект постанови про припинення розгляду питання про імпічмент.

У разі прийняття Верховною Радою рішення про звинувачення президента, спеціальна слідча комісія готує проект постанови Ради про звернення до Конституційного Суду України для одержання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент президента та до Верховного Суду для одержання висновку про те, що діяння, в яких звинувачується президент, містять ознаки державної зради або іншого злочину.

Конституційний Суд та Верховний Суд невідкладно розглядають звернення Верховної Ради, зазначені в частині шостій цієї статті, та не пізніш як у п'ятнадцятиденний строк з дня направлення до них такого звернення подають до Верховної Ради України відповідні висновки.

Після отримання відповідних висновків Конституційного Суду, Верховного Суду спеціальна слідча комісія попередньо розглядає їх і готує доповідь щодо зазначених висновків для розгляду на пленарному засіданні Верховної Ради України, а народні депутати України - члени спеціальної слідчої комісії вносять проект постанови Верховної Ради про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.
 
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua
 
 
 
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

4.06.2019, 18:47
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 16 вересня 2019

  Забудовний конфлікт у Києві за участі "Правого сектору" та "Азову": що сталось

   
  • 12 вересня 2019

  Двоє військових загинули в зоні ООС

  Бойовики за добу здійснили 18 обстрілів

   
  • 11 вересня 2019

  Звільнені полонені отримають від уряду по 100 тисяч грн

  Компенсацію отримають 35 звільнених політв'язнів

   
  • 11 вересня 2019

  Це була цілком продумана брутальна операція, що розроблялася довгий час, - Сущенко про затримання

  Сущенка звинувачували в шпіонажі на користь України

   
Система Orphus