Тиждень в Раді: мовне питання та провалені воєнні і євроінтеграційні закони

Дайджест законів, які Рада розглянула протягом тижня
1 березня 201921:01

Верховна Рада цього тижня була в змозі приймати законопроекти лише в четвер. У вівторок робота парламенту блокувалася через брак голосів в залі, який був пов’язаний зі скандалом в “Укроборонпромі”.

Через брак голосів у вівторок депутати провалили декілька воєнних законопроектів. Голові парламенту Андрію Парубію довелося дочасно закрити засідання, щоб завалити більшу кількість законопроектів.

Серед відхилених опинилися законопроекти про гармонізацію військових звань згідно стандартів Європейського Союзу та остаточне закріплення вітання “Слава Україні! Героям слава!”.

Крім того, на тижні депутати провалили законопроекти, які є вимогою угоди про асоціацію з ЄС, законопроект про позасудове вирішення спорів.

Разом з тим, депутати цього тижня прийняли закони про допуск підрозділів збройних сил іноземних держав для військових навчань, продовжили термін повноважень комісії з розслідування нападів на активістів, доручили іншій комісії рослідувати факти розкрадання коштів в “Укроборонпромі” та почали розгляд законопроекту про українську мову.

INSIDER підготував дайджест законопроектів, які парламент розглядав цього тижня.

25.02, понеділок

 • Відбулося засідання погоджувальної ради.

26.02, вівторок

 • Рада розпочала роботу з законопроектів, які забороняють організовувати хостели в багатоповерхових житлових будинках. Депутати вчетверте протягом останніх тижнів ставили цю ініціативну на голосування. Однак, голосів для підтримки документу не вистачило. Законопроект відхилили.

 

 • Єдиний законопроект, який вдалося прийняти у вівторок - про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2019 році для участі у багатонаціональних навчаннях.

 

 • Парламентарі відхилили законопроект щодо гармонізації військових звань відповідно стандартів НАТО. За документом, звання рядового мало відповідати солдату. Значно розширювалася кількість сержантських звань, частина з яких мала замінити звання прапорщиків. Зміни повинні були торкнуться як сухопутних військ, так і морських.

 

 • Депутати також відхилили законопроект щодо унормування питань проходження військової служби. Документ мав остаточно закріпити військове вітання “Слава Україні! Героям слава!”.

 

 • Нардепи також панували розглянути законопроект про посилення відповідальності за підкуп виборців. Документ, розроблений в МВС, передбачає за агітацію в день тиші штраф у розмірі 1700-3400 гривень. Підкуп виборця грошима або іншими благами, який не перевищуватиме еквівалент 3% від мінімальної зарплати (125 гривень) пропонувалося карати штрафом від 3400 до 5100 гривень. Законопроект містить низку інших положень, але часу на його розгляд депутатам не вистачило.

 

 • Через брак кількості депутатів в залі і як наслідок нестачу голосів необхідних для прийняття рішень, голові парламенту Андрію Парубію довелося дочасно закрити засідання Верховної Ради.

27.02, середа

 • Верховна Рада досі не могла зібрати необхідну кількість голосів для прийняття законів. Депутати відхилили законопроект про пільги на вищу освіту для дітей-сиріт.

 

 • Парламентарі розпочали розгляд законопроекту про медіацію - позасудове врегулювання спорів шляхом переговорів сторін конфлікту за участі посередників. Закінчили розгляд документу депутати в четвер зранку. Голосів за законопроект забракло, тож його відхилили.

28.02, четвер

 • Верховна Рада продовжила роботу комісії з розслідування вбивства Катерини Гандзюк та інших громадських активістів на три місяці. За два тижні комісія має представити проміжний звіт. За словами голови комісії Борислава Берези, у справах активістів, які розслідувала ТСК, слідство досить часто затягувалося та проводилося неефективно. В той же час, робота ТСК активізувала роботу правоохоронних органів у більшості справ.

 

 • В першому читанні депутати прийняли законопроект про запровадження інституту авторизованого економічного оператора, який дозволяє спростити митні процедури для надійних експортерів та імпортерів. До того ж, документ дозволяє запровадити європейські практики зовнішньоекономічної діяльності. Законопроект є однією з вимог Угоди про асоціацію з ЄС.

 

 • Парламент доручив тимчасовій слідчій комісії, яка розслідує факти розкрадання в оборонному секторі в період з 2004 року по 2017, розслідувати факти розкрадання коштів на закупівлях в “Укроборонпромі”. Депутати фракції “Батьківщина” наполягали на створенні окремої ТСК, але коаліції вистачило голосів, щоб доручити це питання існуючій комісії.

 

 • Депутати розглянули в першому читанні закон, який врегульовує порядок розгляду кримінальних справ, вчинених в Криму. Розгляду справ відбуватиметься у передислокованих судах на материковій частині.

 

 • Депутати вперше в цьому році внесли зміни до державного бюджету на 2019 рік. Зміни забезпечують фінансування місцевих виборів міст Покрова та Марганця в Дніпропетровській області, міста Бердянська в Запорізькій області, міста Коломиї в Івано-Франківській області, міста Лозової в Харківської області, міста Канева в Черкаській області, міста Ніжина в Чернігівській області та бюджету Красилівської міської об’єднаної територіальної громади в Хмельницькій області. Необхідність виділення коштів виникла через зрив місцевих виборів під час воєнного стану в грудні 2018 року.

 

 • Парламентарії прийняли закон, який визначає правила надання згоди на посмертне донорство органів. Згоду фіксуватимуть сімейні лікарі, які вноситимуть таке бажання пацієнта до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

 

 • Рада ратифікувала угоди з Катаром про уникнення подвійного оподаткування та про взаємний захист інвестицій.

 

 • Депутати прийняли законопроект, який підвищує вивізні (експортні) мита на металобрухт з 42 євро за тонну до 58 євро за тонну на шість років.

 

 • Наостанок депутати провалили законопроекти, необхідні для угоди про асоціацію з Європейським Союзом. В документах йдеться про адаптацію національного законодавства в частині технічних регламентів та оцінки відповідності до законодавства ЄС.

 

 • Парламент розпочав розгляд закону про українську мову. До законопроекту подано понад дві тисячі поправок. Очікується, що закон закінчать розглядати на наступному тижні.

1.03, п’ятниця

 • Депутати заслухали годину запитань до уряду, зачитали депутатські запити та мали півтори години для виступів народних депутатів.

Наступного пленарний тиждень парламенту триватиме з 11 по 15 березня.

_____

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

1.03.2019, 21:46
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 22 серпня 2019

  Обвинуваченого у вбивстві журналіста Сергієнка випустили із СІЗО

  Вадима Мельника обвинувачують в організації викрадення та вбивства журналіста Василя Сергієнка

   
  • 21 серпня 2019

  Огляд рішень Уряду: звіт Гройсмана, саботували трансформацію національних лікарень та виділили гроші постраждалим в АТО

  У Кабміні заслухали звіт Гройсмана, проте не трансформували найбільші лікарні 

   
  • 21 серпня 2019

  Справа фермера Бутрименка: фінансування тероризму vs теракт

   
  • 20 серпня 2019

  Черняхівський з небуття. Хто озвучує меседжі Портнова на квазі-мітингах у Києві

  Дивні акції, суголосні з заявами Портнова та Богдана, охороняють тітушки

   
Система Orphus