П’ЯТНАДЦЯТЕРО. Хто оголосив голодування за справи Майдану та як ще підтримують акцію

У кількох містах – акції підтримки і “донорський флешмоб”
29 листопада 201917:43

Крім адвокатки Євгенії Закревської, яка оголосила голодування через зупинку розслідувань у справах Майдану, також почали голодування більше десяти людей. 

Вони разом із Закревською вимагають від депутатів зібратися на позачергове засідання Верховної Ради та прийняти поправку до закону, яка дозволить перевести слідчих із Генеральної прокуратури до Державного Бюро розслідувань. Ці слідчі протягом 6 років займалися розслідуванням справ, які зараз передаються новим слідчим ДБР.

Якщо поправку не приймуть, стверджує Євгенія Закревська, це "поховає" справи Майдану. Це розуміють також активісти, юристи та постраждалі на Майдані. Дехто з них теж  голодує.

INSIDER познайомить вас із цими людьми.

Любомира Кеплер

 

Називає себе "студенткою 30 листопада". Вона - потерпіла у справі про розгін "студентського Майдану" 30 листопада 2013 року. Почала голодування 25 листопада.

У коментарі INSIDER не стримує сліз. Говорить, справи Майдану їй дуже болять, а тому осторонь залишатися не може. На питання про стан здоров’я після початку голодування сміється і відповідає: "усе чудово".

А питання про причини голодування називає риторичним.

"Я чудово знаю Женю [Євгенію Закревську, - ред.], повністю їй довіряю і дуже переживаю за її здоров’я. Ми обов’язково маємо підтримати її. Як можна говорити про важливість справ Майдану? У нашій "групі 30го листопада" уже є втрати [потерпілі, які померли після Революції Гідності, - ред.]. А поки ми живі, повинні доводити справи до кінця", - сказала кореспонденту INSIDER пані Любомира.

Микола Виговський

 

Громадський діяч та координатор волонтерських програм. Оголосив про голодування 25 листопада.

"Більше не маю сил та морального права стояти осторонь, тому відсьогодні голодуватиму до виконання однієї простої вимоги - скликання позачергового засідання Верховної Ради та прийняття закону про ДБР з урахуванням правки, яка розблокує розслідування справ Майдану", - зазначив Виговський.

Максим Музика

 

Працівник Дніпровської міської ради, доброволець, волонтер. Оголосив голодування 25 листопада.

"Не знаю як вам, але мені соромно їсти, доки Євгенія Закревська голодує з вимогами щодо розблокування розслідування справ Майдану. І хоч я розумію, що в моєму випадку приєднання до голодування, коли в мене жирових запасів на пару місяців, виглядає досить смішно, але я теж поки утримаюсь від їжі. Бо якось шмат в горло не лізе", - написав у соцмережі Максим.

Він розповів, що знайомий із Євгенією Закревською з моменту "кримських диверсій" під час анексії Криму. Мається на увазі захист інтересів українців в Криму під час його окупації - зокрема, Закревській вдалось прямо з зали суду вивезти на материк проукраїнського активіста, якому загрожував арешт.

Олексій Цимбалюк

 

Ветеран, активіст, відомий як учасник спецоперації СБУ "вбивство Бабченка". Почав голодування 26 листопада.

"Непокаране зло народжує нове зло. Тому важливо не допустити, щоб уникли відповідальності всі причетні до вбивства і тортур громадян України, які вийшли на Майдан відстояти свій цивілізований вибір", - сказав у коментарі INSIDER Цимбалюк.

Марія Квятковська

 

Дружина Героя Небесної сотні Володимира Мельничука. Оголосила голодування 26 листопада.

Володимир загинув 20 лютого на вулиці Інститутській. Був на Майдані із самого початку Революції Гідності.

"Не можу спокійно на це дивитись. Приєднуюсь до голодування", - написала Марія Квятковська.

Марина Ліліченко

 

Адвокатка, представляє інтереси постраждалих під час Революції Гідності активістів та родини Героїв Небесної сотні. Почала голодування 26 листопада.

"Я собі дала строк - 5 днів голодування Жені (Євгенії Закревської, - ред.) 5-ий день голодування є критичним для людини, що голодує. Я чекала реакції суспільства, яке не живе справами Майдану, політиків, нардепів. Марно", - зазначила Марина Лілліченко.

Вона обурюється ситуацією, яка змусила людей голодувати, щоб добитися розслідування у справах Майдану.

"Це відчуття абсолютного безсилля в океані людей, які тебе не чують, на тебе їм просто байдуже. І розумієш, що людське життя не стало цінністю в нашій країні, навіть після Небесної Сотні, після тисяч вбитих на Донбасі. Просто люди мають коротку пам’ять. Від них це все дуже далеко. І від того страшно", - сказала пані Марина.

Олександр Ябчанка

 

Активіст Майдану, колишній речник міністерства охорони здоров’я. Оголосив про голодування 27 листопада.

Також говорить, що залишатися осторонь під час голодування Закревської не може.

"Я не юрист, але як учасник Революції Гідності абсолютно не прийнятною вважаю ситуацію, коли ті, хто спричинив насильство і розстріли на Майдані, можуть уникнути покарання. Зараз є високий ризик, що справи Майдану так і не будуть адекватно розслідувані. Така ситуація мене як громадянина категорично не влаштовує", - сказав Олександр Ябчанка.

Він вважає таку форму протесту найбільш доцільною у цій ситуації.

Михайло Шекета та Микола Королович

 

Активісти із Мукачева, оголосили голодування на наступний день після Євгенії Закревської – 22 листопада.

Михайло Шекета розповів журналісту INSIDER, що голодують удвох заради продовження розслідування у справах Майдану.

"Ці справи, які прогриміли на весь світ, просто затихають і зливаються. У 2014 році неможливо було таке уявити. Добре, що є люди, як Євгенія Закревська, які підтримують інтерес до них", - сказав Михайло.

Микола Королович є ветераном війни з Росією. Розповів, що на п’ятий день голодування відчуває головокружіння і нудоту. Однак, загальний стан задовільний.

Андрій Соколенко

Ще один постраждалий від розгону протестувальників 30 листопада. Оголосив голодування 26 листопада. Про це повідомила Євгенія Закревська. Сам Андрій публічно про свою позицію не заявляє.  

Сергій Нужненко

 

Фотожурналіст, постраждалий від “беркутівців” 1 грудня 2013 року. Приєднався до голодування 28 листопада.

“Я вже мало вірю що тут щось можна змінити, але інакше не можу. Приєднався до голодування”, - зазначив Нужненко.

Костянтин Реуцький

 

Журналіст, виконавчий директор фонду “Схід-SOS”. Оголосив голодування 28 листопада у Парижі. Там він взяв участь у конференції: "Розв’язання збройного конфлікту в Україні: політичні та гуманітарні виклики".

“Свій виступ на заході FIDH у Парижі закінчив оголошенням про приєднання до голодування Євгенії Закревської. Відсьогодні і до прийняття правки 318 до законопроекту 2116, яка дасть нам шанс на відновлення справедливості у справах Майдану, перехожу на Женін раціон - тільки вода”, - написав Реуцький у соцмережі.

Він додав: “ми не маємо права залишити їх непокараними”. 

Тетяна Гаценко

Учасниця обох Майданів, волонтерка АТО та блокади Криму, голодує з 27 листопада. Про її голодування повідомила Євгенія Закревська.

“Пані Тетяна хоче продемонструвати, що Запорізький край теж підтримує справи Майдану”, - написала Закревська.

Сергій Бистров

Ветеран війни із Харкова. 26 листопада повідомив, що теж починає голодування задля продовження розслідувань у справах Майдану.

Леране Хайбуллаева

 

Переселенка з Криму. Оголосила одноденне голодування 28 листопада.

“Знаю, що зможу підтримати голодування Євгенії Закревської тільки добу, а не 8 діб. Вибач, Женю”, - звернулася вона до Закревської.

Також Леране подякувала адвокатці ”за посильну участь у справі вбитого російськими окупантами Героя України Рєшата Амєтова”. 

Акції у різних містах України

Активісти відразу з кількох міст організували акції на підтримку Євгенії Закревської. На акції несуть пляшки із водою, порожні тарілки та плакати.

Зокрема у Львові оголосили щоденну акції під Львівською обласною адміністрацію. 

 

"Щодня о 16:00 годині закликаємо усе майданівське середовища виходити під обласну адміністрацію із вимогою продовжити розслідування загибелі “Небесної Сотні”. 15 хвилин аби заявити про позицію", - зазначається в повідомленні організаторів.

26 листопада також пройшла акція в Івано-Франківську.

 

Громадська активістка Світлана Івасишин на акції розповіла, як вона намагається сприяти вирішенню ситуації.

"Пишу пости у Фейсбуці, позначаю наших місцевих нардепів. Нажаль, конкретних відповідей поки не почула…", - сказала активістка.

27 листопада стало відомо, що Луцька міськрада прийняла звернення до президента Володимира Зеленського, аби той вплинув на ситуацію зі справами Майдану.

Також провели акцію і в Києві.

 

Організували її незнайомі Євгенії Закревській люди. Сама ж вона наголосила, що припинить голодування лише після прийняття депутатами поправки до закону.

Також пані Закревська започаткувала власний флешмоб. Вона зазначила, що є донором і періодично здає кров. Люди, які мають вагу менше 50 кг, здавати кров не можуть. Вага Закревської під час голодування вже на межі цього показника. 

Вона закликала тих, хто хоче її підтримати, здати кров, замість голодування.

Від редакції: Коли матеріал верстався, стало відомо про те, що після підтримки комітетом правки у середу, Закревська звернулась з проханням до двох людей з проханням про завершення голодування. З приводу цих двох осіб було найбільше підстав непокоїтись, каже вона. Одна людина таки погодилась завершити голодування. Її ім’я не називається.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

2.12.2019, 11:32
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus