ПЦУ позбавила Філарета права на управління київською єпархією

24 червня 201915:29

Православна Церква України провела засідання Синоду на якому позбавила почесного Патріарха Філарета права на управління київською єпархією, але залишила у складі єпископату. Про це після засідання Синоду повідомив речник ПЦУ, архієписком Чернігівський та Ніжинський Євстратій Зоря.

“У зв’язку з невиконанням Почесним Патріархом Філаретом у відведений Священним Синодом місячний термін попереднього рішення Синоду щодо подання на реєстрацію документів Київської єпархії - скасувати рішення засідання Священного Синоду від 5 лютого 2019 року та підпорядкувати Митрополиту Київському і всієї України (Епіфанію - ред.), як їх безпосередньому єпархіальному архієрею, всі парафії та монастирі міста Києва”, - сказав Євстратій Зоря.

У пряме підпорядкування Епіфанія перейшли усі парафії та монастирі, які до 15 грудня 2018 року перебували у складі УПЦ Київського Патріархату і згідно рішення Помісного Собору УПЦ Київського Патріархату та Об’єднавчого Собору перейшли до складу Православної Церкви України.

“Враховуючи зазначене, але також беручи до уваги особливі заслуги в минулому перед Українською Православною Церквою,  констатувати, що Почесний Патріарх Філарет залишається у складі єпископату Православної Церкви України, однак втратив канонічні права і обов’язки, пов’язані з управлінням єпархією”, - сказав Євстратій Зоря.

За Філаретом залишили право через лист на ім’я Епіфанія, звернутися до Священного Синоду щодо розгляду свого майбутнього становища у Православній Церкві України.

“За активну участь у діях, спрямованих на збурення протистояння у церковному середовищі та участь у здійсненні рукоположень в чужій єпархії зі складу єпископату ПЦУ виключили митрополита Білгородського і Обоянського Преосвященного Іоасафа (Шибаєва) та єпископа Валуйського, вікарія Білгородської єпархії Преосвященного Петра (Москальова)”, - сказав Євстратій Зоря.

Іоасаф (Шибаєв) та Петро (Москальов) - єдині єпископи, які брали участь у так званому “соборі” Філарета про відновлення Української православної церкви Київського патріархату.

Участь у роботі Синоду взяли всі його члени окрім почесного Патріарха Філарета, який був відсутній без поважної причини і крім Архієпископа Донецького і Маріупольського Сергія, який був відсутній з поважної причини.

20 червня у Володимирському соборі в Києві відбувся так званий "собор Української православної церкви Київського патріархату" скликаний Філаретом.

Учасники зібрання ухвалили рішення про відновлення ліквідованої УПЦ КП і скасували визнання Православної Церкви України.

_____

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

24.06.2019, 15:37
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus