Потерпілий від екс-міліціонерів на Майдані хоче відшкодування у триста тисяч грн

20 листопада 201913:41

Подільський суд у справі побиття студентів-акторів на Майдані у середу, 20 листопада, заслухав цивільний позов потерпілого в часи Майдану від рук міліціонерів.

Вадим Ковальов просить суд стягнути з обвинувачених, МВС та Державної казначейської служби моральну шкоду у розмірі 300 000 гривень.

На лаві підсудних у справі - двоє колишніх оперативників часів Майдану – Іван Гайдашук та Сергій Киринчук. Йдеться про епізод 19 січня 2014 року, коли із застосуванням насильства затримали 8 студентів-акторів на Майдані.

Згідно обіинувального акту, дії правоохоронців в ті часи мали залякати учасників мирних акцій та спонукати їх не виходити на мітинги. У січні 2014 року була надана вказівка на перешкоджання проведення мітингів.

"16.01.2014 Рада прийняла пакет законів, котрі обмежували громадян у волевиявленні. Це спровокувало гостру критику від активістів. Багатотисячний натовп людей 19 січня 2014 року розпочав мирну ходу до Ради задля висловлення протесту. Проте міліція заблокувала дорогу та шлях активістам. Впродовж цього дня студенти університету Карпенка-Карого зокрема і Вадим Ковальов були затримані" , - йдеться в документі.

У тексті зазначено, що обвинувачені Киринчук та Гайдашук після затримання потерпілого Вадима Ковальова застосували до нього жорсткі силові методи. Один з обвинувачених пальцями тиснув на очі потерпілого.

Після завершення оголошення обвинувального акту суд визначив порядок дослідження доказів. Відтак, спочатку вивчатимуть письмові документи сторони обвинувачення, далі буде допит потерпілого та свідків прокуратури, дослідження доказів захисту, і насамкінець - допит обвинувачених.

В залі суду Гайдашук заявив, що своєї вини не визнає. Разом з тим, Киринчук вину та цивільний позов Вадима Ковальова також не визнав.

Наступне засідання призначене на 26 грудня на 13:00.

Зазначимо, в ході підготовчого засідання з'ясувалося, що обвинувачений Киринчук працює старшим оперуповноваженим у Національній поліції України.

Киринчука та Гайдашука обвинувачують у побитті студентів 20 січня 2014 року. Тоді правоохоронці затримали шістьох студентів за "організацію масових заворушень" та доставили їх до відділку міліції.

Під час затримання правоохоронці застосовували силу. Найбільших травм отримав студент Вадим Ковальов. Його тоді госпіталізували зі струсом мозку.

Вадим Ковальов та Євгенія Закревська. Фото: Герман Крігер
Обвинувачені Киринчук та Гайдашук. Фото: Герман Крігер
Прокурор Олег Гаркуша. Фото: Герман Крігер
Суддя Зубець. Фото: Герман Крігер
Обвинувачений. Фото: Герман Крігер
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

20.11.2019, 13:26
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus