Потерпілий у справі «судді Майдану», який не з’являється до суду, не має відношення до епізоду справи, - адвокат

24 лютого 202011:27

Шевченківський суд Києва відклав засідання у справі судді Печерського суду Києва Віктора Кицюка, якого обвинувачують у протидії акціям протесту під час Революії Гідності. На засідання не з’явився прокурор та один із потерпілих.

Як сказала суддя Лідія Щебуняєва, за непідтвердженою інформацією прокурор, який представляв обвинувачення в суді, звільнений чи звільняється.

Представник потерпілого Роман Маселко зазначив, що на його думку прокурор "формально виконував свої ообов’язки". Зокрема, він вважає, що один з потерпілих взагалі не має відношення до справи Кицюка.

"Потерпілий Котик, який не з’являється до суду, був позбавлений водійських прав суддею Кицюком безвідносно до подій на Майдані. Я не розумію, навіщо прокуратура доєднала його до справи в якості потерпілого", - сказав Маселко.

За словами судді Щебуняєвої, Котик не бере слухавку, або скидає дзвінки. На минулому засіданні вона оштрафувала Котика на 4 700 грн через його неявку в суд.

На засіданні 24 лютого мали допитувати іншого потерпілого, який з’явився до суду.

Адвоката Маселка дивує, що прокурори у цій справі не просять суд допитати свідків, а саме тодішнє керівництво Печерського суду.

"Тут зібрана гарна доказова база, доведено, що було втручання у систему авторозподілу суддів. Тобто, після затримання активістів, їх справи розглядали судді Кицюк та Царевич, які зараз є обвинуваченими у різних справах. Встановлено, що цих суддів вручну призначали на розгляд таких справ. Однак, досі прокуратура не допитала тодішніх представників
адміністрації суду", - сказав Маселко.

Нагадаємо, у 2015 році Верховна Рада України, розглянувши подання Генеральної прокуратури України, надала згоду на затримання та арешт Віктора Кицюка.

Кицюк звинувачується у зловживанні службовим становищем. За даними слідства, він виніс завідомо неправосудні рішення щодо активістів "Автомайдану".

Прокуратура доводить суду, що Кицюк позбавляв учасників поїздки до колишньої резиденції Віктора Януковича - Межигір'я - водійських посвідчень.

Так, за версією слідства, Віктор Кицюк виніс два завідомо неправосудні рішення. Саме за це Вища рада правосуддя позбавила його статусу судді.

У рішенні дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя йдеться, що суддя Кицюк ухвалив постанову, якою позбавив особу права керування автомобілем строком на 6 місяців через те, що вона, нібито, не зупинилася на вимогу інспектора ДАІ 29 грудня 2013 року (день проведення акції протесту - поїздки "Автомайдану" до резиденції президента Януковича в Межигір’ї).

Дисциплінарна палата ВРП в свою чергу констатувала, що під час розгляду зазначених адміністративних справ суддею були допущені порушення (зокрема, у матеріалах справи відсутній рапорт працівника ДАІ, за яким особа нібито не виконала вимоги про зупинку, відсутні дані, що вказаний рапорт був складений, не встановлено дійсні обставини керування автомобілем 29 грудня 2013 року тощо)

Однак, Кицюка не було притягнуто до дисциплінарної відповідальності у зв’язку із закінченням строку для притягнення його до дисциплінарної відповідальності.
Обвинувачений Кицюк. Фото: Герман Крігер
Потерпілий та його представник. Фото: Герман Крігер
 
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

24.02.2020, 11:28
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
  • 30 березня 2020

  Рада не проголосувала зміни у бюджет-2020 щодо боротьби з коронавірусом

   
  • 30 березня 2020

  Рада звільнила міністра фінансів та очільника МОЗ

   
Система Orphus