Порожня зала: тижневий огляд роботи парламенту

Сотня депутатів у залі парламенту і відсутність кворумів на комітетах
23 березня 201915:08

Верховна Рада два тижні розглядає законопроект про державну мову. Станом на четвер депутати розглянули 1217 поправок з 2028 - близько 60% від загальної кількості.

Доки депутати розглядають мовний законопроект, вони не можуть перейти до розгляду інших документів.

Під час розгляду законопроекту в сесійній залі досить часто перебуває менше ста депутатів. Робота затягується через те, що більшість авторів поправок вимагають їхнього обговорення та ставлять їх на голосування.

Розгляд мовно законопроекту. Майже порожня зала парламенту. Фото: INSIDER

Під час погоджувальної ради на початку тижня голова парламенту Андрій Парубій висловив сподівання, що мовний законопроект вдасться затвердити після першого туру виборів президента.

В той же час, протягом тижня депутати працювали в комітетах, однак і там робота не надто продуктивна через часті прогули народних обранців.

INSIDER підготував огляд роботи депутатів в комітетах протягом цього тижня.  

Антикорупційний комітет

Комітет мав розглянути звіт про роботу Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури за минуле півріччя. На засідання запросили очільників відповідних відомств Артем Ситник і Назар Холодницький.

Ситник на комітет не з’явився, пославшись на графік раніше запланованих подій, які не міг скасувати. Разом з листом про причини неявки очільник НАБУ надіслав народним депутатам роздруковані матеріали звіту.

Холодницький на засідання прибув, але без директора НАБУ депутати вирішили звіт не розглядати.

Натомість парламентарі ухвалили рішення про проведення комітетських слухань щодо підсумків роботи НАБУ та САП, а також аудиту НАБУ, який не можуть провести близько року. Слухання призначили на 15 годину 24 квітня.

На комітетські слухання депутати вирішили запросити Ситника і Холодницького, очільника Державного бюро розслідувань Романа Трубу, громадську раду при НАБУ та аудиторів НАБУ.

Під час слухань депутати планують серед іншого обговорити і методику аудиту НАБУ.

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

На розгляді комітету перебувають 13 законопроектів щодо відновлення статті кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Депутати вирішили відкласти розгляд законопроектів, оскільки за словами голови комітету Андрія Кожем’якіна, він отримав лист від Посольства США, МВФ, Світового банку і представництва ЄС в Україні. Міжнародні партнери попросили парламент відкласти розгляд законопроектів. На їх думку, жоден із запропонованих документів не відповідає міжнародним стандартам, у тому числі Конвенції ООН з боротьби з корупцією.

Відтак, комітет ініціював створення робочої групи для підготовки єдиного законопроекту про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

За рішенням комітету очолити робочу групу має народний депутат із фракції партії “Блок Петра Порошенка” Валерій Карпунцов.

Увійти до її складу зможуть народні депутати, представники НАБУ, САП та іноземні партнери, в тому числі від МВФ.

Комітет з питань правової політики та правосуддя

На засіданні комітету депутати мали розглянути проект змін до виборчого кодексу. Документ в першому читанні прийняли наприкінці 2017 року. З того часу над поправками до закону працювала робоча група.

Законопроект передбачає зміну виборчої системи до парламенту таким чином, щоб депутати до парламенту обиралися за пропорційною партійною системою відкритих списків.

За чинним законом депутати обираються за змішаною системою: половина складу парламенту за партійними списками і ще половина на мажоритарних округах.

Комітет не зміг розглянути законопроект, оскільки на засіданні не було кворуму.

Комітет з прав людини

Минулого тижня на сайті парламенту необхідну кількість голосів для обговорення народними депутатами отримала петиція про легалізацію медичного канабісу.

Депутати планували розглянути це питання на засіданні комітету, але забракло кворуму. З дев’яти нардепів комітету на засіданні були лише троє.

Присутні обговорили питання легалізації медичного канабісу і висловили підтримку даній ініціативі.

Спробувати розглянути петицію повторно депутати планують наступного пленарного тижня.

Наступний пленарний тиждень призначено на 8-12 квітня. 8 квітня має відбутися засідання погоджувальної ради голів фракцій та комітетів, а 9 квітня депутати продовжать розгляд мовного законопроекту.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

23.03.2019, 15:23
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 12 червня 2019

  КСУ вирішує чи є указ про розпуск Ради конституційним. Можливі наслідки

  Як проходило слухання щодо указу президента та коли очікувати рішення

   
  • 9 червня 2019

  Абітурієнтам з ОРДЛО і Криму: як вступити в український університет без паспорта і ЗНО (Інструкція)

  В МОН наголошують: імена всіх абітурієнтів, які користуються центрами, зашифровані. Це потрібно для їх безпеки та безпеки їх батьків.

   
  • 7 червня 2019

  Тижневий огляд Ради: закон про імпічмент, непідтверджені відставки, виборчий кодекс

  Громадянство іноземним добровольцям та покарання за незаконне носіння держнагород

   
  • 6 червня 2019

  П’ятьом учасникам нападу на Катерину Гандзюк винесли вироки

  Всі 5 засуджених пішли на угоду зі слідством

   
Система Orphus