Побиття студентів-акторів на Майдані: в суді оголосили отримані потерпілим від міліціонерів травми

25 лютого 202011:37

Подільський суд Києва у вівторок, 25 лютого, у справі побиття студентів-акторів на Майдані у середу, 20 листопада, дослідив висновки судово-медичної експертизи. Про це із зали суду інформує журналіст Insider.

На початку слухання дослідили судово-медичну експертизу щодо потерпілого Вадима Ковальова. У висновку експерта йдеться, що його травми були спричинені ударами декількома предметами, а також ударами рук та ніг. На момент надходження до лікарні у Ковальова констатували струс мозку.

В подальшому суд також заслухав висновок експерта щодо отриманої моральної шкоди потерпілим. Експерт прийшов до висновку, що грошовий еквівалент завданої саме моральної шкоди визначити не є можливим. Відтак, цю суму можна буде встановити вже після вироку суду.

Комісійна судово-медична експертиза відносно Ковальова встановила, що травми, отримані потерпілим, були середньої тяжкості. Висновком встановлено, що у Ковальова було діагностовано струс головного мозку, до якого призвів удар тупим предметом, а це, в свою чергу, спричинило короткочасний розлад здоров'я.

Окрім того, в суді дослідили слідчу дію за участі обвинувачених, йдеться про впізнання за голосом. За результатами проведення слідчої дії, потерпілий Ковальов впізнав за манерою спілкування та тембру голосу особу, яка проводила його затримання і завдавала удари.

Представниця потерпілих Євгенія Закревська зауважила, що процедура впізнання не порушувала прав обвинувачених. Попри це адвокат наголосив, що його підзахисні зазнали шкоди, оскільки їх заздалегідь не попередили про проведення саме процедури впізнання.

У зв'язку із завершенням виділеного часу на засідання, слухання відклали на 10 березня на 10:00.

На лаві підсудних у справі - двоє колишніх оперативників часів Майдану – Іван Гайдашук та Сергій Киринчук. Йдеться про епізод січня 2014 року, коли із застосуванням насильства затримали 8 студентів-акторів на Майдані.

Зазначимо, в ході підготовчого засідання з'ясувалося, що обвинувачений Киринчук працює старшим оперуповноваженим у Національній поліції України.

Киринчука та Гайдашука обвинувачують у побитті студентів 20 січня 2014 року. Тоді правоохоронці затримали шістьох студентів за "організацію масових заворушень" та доставили їх до відділку міліції.

Під час затримання правоохоронці застосовували силу. Найбільших травм отримав студент Вадим Ковальов. Його тоді госпіталізували зі струсом мозку.

Суддя Зубець. Фото: Герман Крігер

 

Прокурорка. Фото: Герман Крігер
Потерпілий. Фото: Герман Крігер

 

Обвинувачені. Фото: Герман Крігер

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

 

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

25.02.2020, 12:00
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 27 березня 2020

  Суд у справі Єфремова надав його адвокатам доступ до інформації про потерпілих

   
  • 27 березня 2020

  Венедиктова усунула Трепака від справ Майдану, Гандзюк та Стерненка

   
  • 25 березня 2020

  Новий летальний випадок в Україні від коронавірусу. Які заходи вживає влада (Оновлюється)

  Поліція блокувала 6 населених пунктів на Тернопільщині

   
  • 23 березня 2020

  Офіційні дані про коронавірус: як поширюється і які заходи вводять (Оновлюється)

  Міністр охорони здоров'я виступає за впровадження надзвичайного стану в Україні

   
Система Orphus