Плівки Труби: нагороджений Януковичем експрокурор, довірена особа Кузьміна,  радив ексголові ДБР щодо справ Майдану

Нібито Курись на опублікованих плівках рекомендує Трубі  розслідувати дії проти силовиків на Майдані
19 лютого 202019:10

У середу, 19 лютого, з'явився новий запис розмови нібито ексдиректора ДБР Романа Труби з "людиною Портнова" Андрієм Курисем. Аудіозапис опубліковано у Telegram-каналі "Трубу прорвало".

Хто такий Курись

Андрій Станіславович Курись у 2013 році був призначений прокурором Миколаївської області наказом тодішнього Генпрокурора Пшонки.

Саме під час його головування в прокуратурі області стались протести у Врадіївці. Місцеві мешканці розгромили відділок міліції після участі силовиків у груповому згвалтуванні і спробі вбивства жительки міста.

Розслідування злочину не відбувалось належним чином, а правоохоронцям, в тому числі прокуратурі, закидали фальсифікацію справи з метою покривання силовиків.

До осади на Миколаївщині Курись обіймав посаду начальника Головного управління з розслідування особливо важливих справ Генпрокуратури. Між тим, він був слідчим у справі вбивства Щербаня. Указом президента-втікача Віктора Януковича у липні 2013 року Курисю присвоїли почесне звання "Заслужений юрист України".

Відомо також, що у 2014 році Курись був довіреною особою тодішнього кандидата на пост президента України - Рената Кузьміна. Під час призначення Курися прокурором Миколаївщини у 2013 Кузьмін був першим заступником Генпрокурора. Нині Кузьмін є членом партії "За життя". 

У матеріалах, які є в розпорядженні Insider, йдеться, що Андрій Курись підпадає під дію закону про люстрацію.

 

У 2018 році Андрій Курись розпочав адвокатську діяльність.

 

Що у новому аудіозаписі

16 серпня 2019 року нібито людина Портнова Андрій Курись пояснює Роману Трубі, як вчинити зі справами Майдану.На початку розмови нібито Курись повідомляє, що Труба може у будь-який момент звертатись до нього, особливо у разі, якщо дехто "товариш" не на зв'язку. Начебто Курись повідомляє, що сидить у кабінеті 227, розповідаючи, як його знайти. Проте, в якій будівлі і якої установи знаходиться його кабінет - не відомо.

В ході розмови з Курисем тодішній керівник Держбюро розслідувань Роман Труба не орієнтується в тому, скільки силовиків загинуло на Майдані і погоджується з цифрою у приблизно 40 осіб (насправді 18-20 лютого на Майдані загинуло 12 силовиків, ще один помер пізніше від отриманих поранень).

Курись повідомляє Трубі, що необхідно розслідувати "вбивства беркуту",  чого нібито не робиться. Водночас, розслідування загибелі беркутівців на той момент вже триває кілька років у ГПУ.

Наприкінці розмови нібито Роман Труба натякає, що треба бути обережним із відвідуванням, щоб ніхто не побачив, адже "з заступниками все жорстко", і що Курися побачили, коли він приходив. Курись зазначає, що у своєму відомстві він працює  позаштатно, а не офіційно, тому, мовляв, “а що такого”.

Він також зазначає, що у своїй установі він працює у кабінеті прямо навпроти [голови, - з контексту], у кабінеті 227 біля охорони.

Витяг з розмови

Курись: те вопросы, которые возникают..мы просто своевременно реагируем на них. Если у вас возникникают вопросы экспертизы, министерства, если не можете  достучаться сразу товарищу, то звоните мне.. . Я в 227 кабинете сижу,  сразу напротив кабинет..Вот тут охрана, а тут я.

Труба: ну пасиба...

Труба: на вашу думку, шо делать з Майданівськими справами? Варіантів є два: перший варіант – це суто справи, які торкаються Майдану, залишити в відділі Генеральної прокуратури.

Курись: это надо изменить в части закон какой-нибудь, прописать…

Труба: перехідні, напевне, положення. Або якщо передавати їх сюди вирішити питання з переходом слідчих.

Курись: Надо еще смотреть, кто там следователь. Кто там расследует эти дела. Если вам передадут сейчас Горбатюка, что вы будете с ним делать?

Труба: Никогда.

Курись: Но, если у нас есть закон об амнистии одной стороны, по идее, для того, чтоб уровнять у нас все, надо принять закон об амнистии с другой стороны. Либо отменить тот закон и тогда привлекать к ответственности всех, кто расстреливал милиционеров. Правильно? По другому я не знаю, каким образом. То есть, мы расследуем одну часть, а другую часть… Сколько у нас погибло милиционеров? Под сорок человек

Труба: да, гдето так. Тридцать с чем-то.

Курись: И плюс мы знаем, кто стоял за этим всем… Тоже, мне кажеться, это будет какая-то политическая воля, как у нас много в последнее время решается.

Курись : если реально по каким-то конкретным делам. Дела , которые интересуют, я думаю, вы знаете. Если вдруг какие-то вопросы - я..

Труба: з приводу безпеки...никто так не знает моих заместителей, как знаю я. Там всьо очень жостко. Вас бы сегодня здесь увидели - ну вы понимаете..

Курись: ну я внештатно.

Збіги з заявами Портнова

Цікаво, що у записі  йдеться про передачу справ розстрілів учасників революції Гідності з  ГПУ до Держбюро розслідування і згадується про Сергія Горбатюка.

Нагадаємо, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба 5 листопада 2019 року на брифінгу підтвердив журналістам, що ДБР відкрило кримінальне провадження стосовно слідчих управління спеціальних розслідувань ГПУ, які “допустили втрату” матеріалів у розслідуванні "справ Майдану".

На уточнююче запитання, чиє звернення стало передумовою відкриття провадження, Труба відповів: "Якщо я не помиляюся, Андрія Портнова".

Перед цією подією екс-заступник глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов у своєму Telegram-каналі заявив, що колишній начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк "вкрав два томи оригіналів кримінального провадження", що стосуються розстрілів співробітників міліції під час Революції Гідності. Йдеться про два зниклі томи зі справи, яка була у віданні прокурора, який пішов з “майданівського” підрозділу після низки звинувачень колег у позапроцесуальних контактах зі стороною обвинувачених та підозрюваних.

Нібито Курись на записах пропонує внести "якісь законодавчі зміни" зокрема стосовно амністії. 20 серпня 2019 року на телеграм-каналі Андрія Портнова з'явився пост з "наполегливою" пропозицією відмінити закон про люстрацію. Портнов у цій же публікації пропонував відмінити закон про амністію від лютого 2014 року.

 
 

Йдеться про  Закон "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України". Він містить близько 20 статей Кримінального кодексу, за якими мітингарів не можна притягати до відповідальності. А також визначає, що всіх учасників протестів, яких уже засудили, потрібно звільнити від покарання. Усі розслідування, які встигли розпочати, необхідно закрити. Окремим пунктом закон забороняє збирати, зберігати, обробляти та використовувати персональні дані протестувальників.

Вже у публікації від 19 лютого 2020 року Андрій Портнов знову "рекомендує" розглянути якийсь законопроект про відміну закону щодо амністії для учасників Євромайдану.

 

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

19.02.2020, 19:12
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

    • 31 березня 2020

    Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

    За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

     
    • 31 березня 2020

    Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

     
    • 30 березня 2020

    Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

     
    • 30 березня 2020

    Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

    Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

     
Система Orphus