Замах на Мазура: заяви поліції про вихід на замовника не підтвердились у суді

8 листопада 201814:32

Підозрюваним у замаху на життя активіста С14 Сергія Мазура, в суботу, 3 листопада, обрали запобіжні заходи. Троє підозрюваних: Олег Акімов, Андрій Павленко та Андрій Вірченко перебуватимуть під вартою 2 місяці.

Ще двоє затриманих є фігурантами іншої справи – незаконне зберігання зброї та боєприпасів. Одному з них – Рустаму Бадьянову, суддя обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та передбачив суму застави – 147 тисяч гривень. Іншому фігуранту цієї ж справи – Дмитру Ісаєнку суддя запобіжний захід обрав не з першої спроби. Зрештою, його відпустили під особисте зобов’язання.

Засідання Бориспільського суду у справі нападу на Мазура

Брифінг поліції

До початку судових засідань з обрання запобіжних заходів у поліції Київської області провели брифінг.

Дані, які були озвучені на брифінгу поліції вранці 3 листопада у дечому суперечили даним, озвученим пізніше на суді.

Групу з двох чоловік (пізніше з’ясувалось, що це Бадьянов та Ісаєнко) у поліції назвали пособниками замаху на вбивство. Проти при розгляді запобіжного заходу у суді, втім, прокурор повідомив, що їм інкримінували лише зберігання зброї та боєприпасів. У переліку статтей, інкримінованих Бадьянову та Ісаєнку не було пособництва у замаху на вбивство.

Начальник обласної поліції Дмитро Ценов під час брифінгу повідомляв суперечливу інформацію.

Зокрема, спочатку заявив про чотирьох затриманих. Пізніше уточнив, що їх – 5.

Також, за словами начальника поліції, правоохоронці "затримали всіх учасників злочинної групи". Пізніше він додав: "Ми зараз займаємось встановленням ще співучасників".

Дмитро Ценов також наголосив, що організатор злочину, якого він пізніше також назвав замовником, разом з двома поплічниками особисто виконував замах.

"Затримані організатор, тобто замовник і виконавці… В організатора нами було вилучено два пістолета, один з яких для розстрілу гумових куль, гранати, обріз, дві залізні труби".

Затримання фігурантів. Фото зі сторінки першого заступника голови Нацполіції України В'ячеслава Аброськіна

Також правоохоронці знайшли арсенал зброї в одного з виконавців злочину. В ньому виявили гранати, набої та ручні кулемети.

За словами поліцейських, вартість замовлення склала 3 тисячі доларів.

Прокурор

Те, що серед виконавців був замовник чи організатор замаху, прокурор Бориспільської прокуратури Володимир Баклан у коментарі Insider не підтвердив.

"У замаху на умисне вбивство підозрюються троє. Вони підозрюється саме у виконанні. Організатори і замовники ще не піймані".

Інкримінований їм злочин – вчинення замаху на умисне вбивство при обтяжуючих обставинах і зберігання вогнепальної зброї.

"Зброя зберігалась у всіх", - каже прокурор.

За його словами, справа про зберігання боєприпасів Ісаєнком та Бадьяновим не об’єднана зі справою замаху на Мазура. Чи є зв'язок між фігурантами цих двох проваджень, прокурор Володимир Баклан не коментує.

"Не можу цього сказати, поки ведеться слідство".

Походження гранат, які виявили у підозрюваних, наразі невідоме. Та і встановити його, каже прокурор, буде складно. 

"Вони виготовлені у 60-х роках. Далі пішли по всьому Радянському Союзу, і звідки вони до них прийшли – це важко встановити".

Хто вони – підозрювані у замаху на активіста, та чим відзначились у судовому процесі?

Олег Акімов

Олег Акімов. Його підозрюють у виконанні замаху на Мазура

Один із трьох підозрюваних у виконанні замаху. На думку слідства, саме він кидав гранату у вікно будинку Сергія Мазура.

Акімов – 1995 року народження і фігурує на російських сайтах, як боєць батальйону "Азов".

Фото із сайту окупантів

За інформацією Insider, саме йому належить автомобіль, в якому виявили зброю, гранату, та залізні труби. До того ж, ймовірно саме в нього вдома виявили арсенал зброї. Прокурор цього поки не підтверджує.

Авто затриманих. Фото зі сторінки першого заступника голови Нацполіції України В'ячеслава Аброськіна

На думку Мазура, саме Акімова намагались призначити організатором злочину правоохоронці. Про організаторську роль Акімова пізніше обмовиться один з його ймовірних поплічників. Однак, сам Мазур вважає його лише однією з так званих "прокладок", через яких організовувався злочин.

На думку джерел видання Insider у правоохоронних органах, Акімов  є типовим керівником групи виконавців.

Засідання щодо обрання запобіжного заходу провели у камерній обстановці. Вільні слухачі потрапили до зали лише на оголошення рішення. Суддя Олександр Журавський призначив Акімову тримання під вартою строком на 2 місяці. Закінчується термін запобіжного заходу 31 грудня.

У суді Акімов був стриманим і нічого не говорив, на відміну від інших фігурантів.

Андрій Павленко

Андрій Павленко

Другий обвинувачений у виконанні замаху на вбивство.

Відразу після початку засідання з обрання запобіжного заходу разом з адвокатом центру безополатної правової допомоги Русланом Яремчуком заявив клопотання про закрите засідання.

За словами Павленка, він боїться за своє життя і не хоче, аби його персональні дані озвучувались у присутності представників С14 та журналістів, які були у залі засідань.

Суддя клопотання задовольнив і засідання також провели без сторонніх.

Як повідомляли працівники поліції під час брифінгу, наймолодшому підозрюваному – 21 рік. Очевидно, мова йшла саме про Павленка, адже вік інших підсудних відомий, і вони старші за нього.

Як повідомив у коментарі Insider адвокат Яремчук, свою вину Павленко не визнає, але зазначає, що "його використали".

"Павленко в ході судового засідання сказав, що його використали. Деталі розповісти не можу", - зазначив адвокат.

У перерві, поки суддя знаходився в нарадчій кімнаті, Павленко був стриманим, ховав обличчя від камер, але відреагував деякі питання присутніх в залі.

Павленко у суді

Зокрема, на питання, хто платив гроші за замовлення замаху, Павленко відповів: "в Акімова спитайте". А потім додав: "у тих, хто це організував".

На особистих фотографіях в соціальній мережі Павленко також позував у військовій формі.

Фото з Інстаграму Павленка

Суддя призначив Павленку такий же запобіжний захід, як і Акімову – 2 місяці тримання під вартою.

Андрій Вірченко

Андрій Вірченко

Третій підозрюваний у замаху на вбивство. Затриманий був у Черкасах.

Як і його попередники, попросив про закрите засідання. Суддя задовольнив клопотання частково. В закритому режимі оголосили лише особисті дані підсудного.

Свідчити в суді він відмовився. Не відреагував і на зауваження судді:

"Ви ж розумієте, що це тяжкий злочин. Що тут і довічне ув’язнення передбачене?".

На прохання прокурора до суду обрати Вірченку тримання під вартою відповів:

"Не згоден з триманням під вартою, бо не вважаю себе винним".

Адвокат Яремчук у свою чергу зазначив, що основна версія щодо мотиву злочину – громадська діяльність Мазура, направлена на виявлення сепаратистів. А Вірченко, на думку адвоката, до сепаратистів відношення не має.

При цьому, як зізнався він сам у перерві засідання, раніше вже притягувався до кримінальної відповідальності за крадіжку.

На пропозицію довести присутнім те, що він не вчиняв злочину, Вірченко відповів:

"Вам все одно нічого не доведеш. Ви самі спробуйте скласти всі пазли".

Також запропонував зв’язатися з представниками С14 пізніше та поговорити.

Вірченко не заперечив, що мав зв’язок з Павленком та Акімовим і часто їздив з ними "у справах". А на питання, чи знав, чим займається Акімов, зокрема про зберігання ним зброї, Вірченко присутнім у суді відповів: "Знав частково".

Суддя прийняв рішення, аналогічне до попередніх – два місяці тримання під вартою.

Рустам Бадьянов

Рустам Бадьянов. Фото Сергія Мазура

Один з тих, кого підозрюють у зберіганні зброї. Під час обшуку в нього знайшли корпус гранати та запал.

Він 1982 року народження. Проживає в Києві. У 2012 році був засуджений до 8 років, і вийшов на свободу за законом Савченко. Напередодні його затримання в нього закінчився термін домашнього арешту, на якому він перебував через крадіжку.

Бадьянов заявив, що запал і гранату під час обшуку йому підкинули правоохоронці. Зброї з собою не мав. А підозрюваних у замаху Акімова та його товаришів знав, бо "продавав їм машину".

"Я їх кілька разів бачив", - сказав Бадьянов.

Він попросив суд переглянути відео обшуку, наголошуючи, що поліцейський, який проводив цей обшук, поклав гранату в шафу з дитячим одягом.

"Мені подзвонила дружина, сказала, що прийшла поліція. Я прийшов додому. Мені поклали в куртку якийсь предмет, а потім поклали гранату в шухляду. Я чув, як вона стукнула”, - розповів Бадьянов.

Після перегляду відео, адвокат Яремчук  сказав, що неможливо зрозуміти, чи ці предмети дійсно знаходились у підсудного, адже камера відхилялась.

Прокурор, натомість, зазначив, що немає підстав не довіряти слідчому.

Суд також допитав дружину Бадьянова Юлію. Вона спочатку зазначила, що бачила, як поліцейський підкладав гранату, однак на уточнююче запитання прокурора спростувала це, сказавши що моменту, коли поліцейський виймав з кишені корпус гранати і клав його у шухляду, не бачила, а чула лише її стук.

Сам Бадьянов поводився зухвало – лаявся та обіцяв "поговорити" з присутніми в залі активістами С14.

Бадьянов у суді сперечався з присутніми та лаявся

 

Адвокат попросив суддю призначити його підзахисному невеликий розмір застави у разі взяття його під варту.

Суддя Олександр Журавський прийняв рішення про тримання Бадьянова під вартою терміном 2 місяці із заставою 147 тисяч грн.

Дмитро Ісаєнко

Дмитро Ісаєнко

Другий у справі зберігання зброї. На думку слідства, він також мав боєприпаси, серед яких і гранати.

Ісаєнко 1992 року народження. Каже, що працює неофіційно в магазині канцелярських товарів та водієм таксі.

На відміну від Бадьянова, Ісаєнка прийшли захищати двоє приватних адвокатів – Дмитро Чащевий та Андрій Кузьменко. Останній, за інформацією ЗМІ, захищав відстороненого голову ДФС Романа Насірова.

Адвокати Ісаєнка

Адвокати попросили суддю про закрите засідання, однак той клопотання відхилив, адже на цей момент вже було оголошено особисті дані підсудного.

Наступним кроком адвоката Кузьменка стало клопотання про те, аби прокурор підтвердив свої повноваження. Посвідчення прокурора його не задовольнило.

Кузьменко попросив надати суду розпорядження керівника Бориспільської прокуратури про те, що саме прокурор Баклан може представляти сторону обвинувачення суді. Суддя задовольнив клопотання.

Ісаєнка затримали 2 листопада о 17-29. Відповідно, термін його тримання під вартою без запобіжного заходу закінчувався у понеділок, 5 листопада, в цей же час.

Суддя оголосив перерву в засіданні до 12 години 5 листопада.

У понеділок адвокати продовжили надавати суду клопотання. Перерву оголошували кілька разів. Спочатку прокурор приніс не той документ на підтвердження своїх повноважень, який вимагали адвокати.

Потім захист попросив про перегляд відео обшуку.

Як стало відомо, правоохоронці виявили в нього, крім предмету, схожого на гранату, також і невідомі речовини, які були прикріплені до його тіла. За підозрою слідчих - це наркотики. Однак, сам Ісаєнко під час обшуку це спростував.

Він також говорив, що зброї з собою не має, а знайдений у нього предмет йому підкинули.

Зрештою, суддя призначив Ісаєнку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Він не має права виїжджати за кордон та зобов’язаний з’являтись за першою вимогою слідчого.

Сергій Мазур про напад на себе

У момент, коли було скоєно напад, самого Сергія вдома не було і від вибуху гранати постраждав його батько. Нині Сергій – свідок у справі, але невдовзі в поліції його повинні визнати потерпілим. Адже, за версією слідства, причиною нападу стала саме громадська діяльність координатора С14.

Батько Сергія отримав поранення та кілька десятків уламків гранати. Фото Сергія Мазура

Сергій не сумнівається, що всі підозрювані причетні до замаху на нього. Однак, вважає, що організатори злочину і люди, які дійсно фінансували замах, ще не затримані.

"Ще немає організатора і замовника. Там було кілька прокладок. У суді я побачив тільки виконавців, того, хто давав гроші, і того, хто продавав гранату. На мою думку, і за матеріалами слідства, гроші давав Ісаєнко", - розповів Сергій.

Він також вважає, що Олег Акімов може бути одним із основних виконавців.

"Наскільки я знаю, організатор не він".

За словами Мазура, у ході слідства можуть бути знайдені факти причетності підозрюваних до інших нападів, та навіть, терактів. Однак, деталі він не розголошує.  

Сергій Мазур також додав, що до нападу знав тільки одну особу.

"Про це буде відомо далі. Один раз зустрічався з цією людиною".

Нині батько Сергія, який постраждав від вибуху гранати в себе вдома, вже виписаний з госпіталя. Майже всі уламки гранати з нього дістали і почувається він добре.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

13.11.2018, 15:16
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus