Під Кабміном відбувся мітинг тяжкохворих пацієнтів через затримку поставки життєво важливих ліків

9 жовтня 201913:38

У Києві 9-го жовтня пацієнти, які мають рідкісні захворювання, прийшли з акцією протесту до стін Кабінету міністрів, щоб звернути увагу на проблему закупівлі ліків.

Причиною для проведення акції, як повідомив її організатор, голова БО "100% життя" Дмитро Шерембей, стало блокування поставки ліків Міністерством охорони здоров'я.

"Вперше пацієнтські організації вийшли до Кабінету міністрів не по причині, що держава не купила ліки, не з приводу дефіциту ресурсів, а по причині того, що держава замовилаа ліки, купила і вони застрягли. Ліки не доїхали до пацієнтів. У серпні треба було підписати документи, щоб медикаменти вже давно були у лікарнях. Але трохи більше ніж півтора місяця документи не підписувались. Це призводить до того, що уся логістика ламається, медикаменти вчасно не надходять до лікарень і пацієнти не продовжують курс лікування", - розповів Дмитро Шерембей.

Через затримку поставок ліків хворі вимушені купувати препарати за свої кошти, мінімальна вартість яких становить 44 тисячі гривень.

На акції також був присутній заступник міністра охорони здоров'я Дмитро Раімов. Він повідомив, що затримки були через прихід нової команди, яка вивчала документи по закупівлі.

"Документи всі вивчались, юридично досліджувались, тому що змінилась команда. Також були питання у Служби безпеки України. Документи по закупівлі ліків, наскільки мені відомо, були підписані ще у п'ятницю чи понеділок. На сторінці МОЗ у Фейсбуці ми все докладно розписали. У найближчий тиждень-два ліки будуть направлені до лікарень", - пояснив ситуацію Раімов.

Проте, коли йде мова про життя людей, які потребують постійного, безперервного лікування, вивчення документів не може бути причиною місячних затримок - в цьому Раімов вбачає помилки попередньої команди.

"Це питання передачі влади. Коли змінювалась команда, міністр питала "чи є нагальні питання?". Чому, наприклад, попередня команда не підготувала на певний перехідний період забезпечення ліками. Є такі моменти. І таке враження, не хочеться говорити, що спеціально робилося, але якось не продумано", - зазначив він.

Незрозумілим залишається той факт, що на момент передачи влади ліки вже були закуплені. Вони знаходились або на складах, або на митниці чи в дорозі. Нова міністерка Зоряна Скалецька мала лише підписати документи про їх розподіл.

Також поки незрозуміло, яким чином і чи взагалі будуть повертатися кошти тим людям, які самостійно купували дорогі ліки. Ще одне питання - як керівництво МОЗ буде компенсувати здоров'я та кошти тим людям, які взагалі не змогли купити ліки.

Заступник міністра Раімов поки не дає відповіді на це питання, мовляв, цю ситуацію ще будуть обговорювати.

Фото: Герман Крігер
Фото: Герман Крігер
Фото: Герман Крігер
Фото: Герман Крігер
Фото: Герман Крігер
Фото: Герман Крігер

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

9.10.2019, 13:55
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 28 вересня 2019

  "Хто наступна Гандзюк?": активісти прийшли до Офісу президента

  У п'ятницю, 27 вересня, під Адміністрацією президента відбулася друга “Ніч на Банковій”. Активісти лишили напис на асфальті із запитанням: "Хто наступна Гандзюк?"

   
  • 26 вересня 2019

  “Пожаліли його, живий лишився, а він тепер в суді свідчить”, - в суді з розстрілу групи спецпризначення оприлюднили “прослушку” фігуранта

  Запорізький апеляційний суд на фінішній прямій розгляду справи розстріляних спецпризначенців

   
  • 21 вересня 2019

  Члени "Демократичної сокири" звернулись до міграційної служби щодо потрійного громадянства Коломойського

  Про це стало відомо під час акції "Імпічмент Коломойському", яка відбулась біля Офісу президента у Києві, 20 вересня

   
  • 18 вересня 2019

  У Києві відбулась церемонія подяки ексдиректору Українського інституту національної пам'яті В'ятровичу

   
Система Orphus