"Оцінку приміщення підганяли під конкретну суму". У судових дебатах щодо Труханова виступає прокурор

25 червня 201915:18

В Малинівському суді Одеси вже близько 5-ти годин слухають дебатну промову прокурора у справі щодо міського голови Геннадія Труханова та інших посадовців Одеської міськради.

Одеського мера та чиновників обвинувачують у тому, що вони придбали нежитлові приміщення для майбутнього офісу міськради за вдвічі завищеною ціною.

Згідно з дебатною промовою сторони обвинувачення, ціну приміщення чиновники збільшили за допомогою фіктивної оцінки приміщення.

"Проведена оцінка підганялась під конкретну ціну - 185 млн грн. Під цю ціну необхідно було підвести вихідні дані, застосувати ті чи інші підходи, щоб у підсумку отримати 185 млн грн, які бажали бачити у звіті та в своїх кишенях співучасники та залучені до злочину працівники Одеської міськради", - зазначив у дебатах прокурор.

Однією з "місій" Труханова у цій схемі було схилити депутатів Одеської міськради до того, аби вони проголосували за придбання приміщення. За словами прокурора, обманів було кілька.

Зокрема, міський голова маніпулював тим, що Одеса – одне з пяти міст України, яке бере участь у програмі "Відкритий офіс", що передбачає співфінансування нового офісу міськради за рахунок коштів Європейського та Світового банків. А тому, стверджував Труханов, рішення про купівлю приміщення під новий офіс потрібно було ухвалювати невідкладно.

Це, на думку прокурора, позбавило депутатів міськради можливості критично оцінити ситуацію та проаналізувати доцільність купівлі приміщення.

До того ж Труханов, згідно з дебатною промовою прокурора, ввів в оману депутатів міськради про технічний стан приміщення.

Обманював міський голова, нібито, і про суть рішення, яке мали ухвалити депутати.

"Труханов говорив, що вирішується питання про надання згоди на купівлю приміщення, а не саму купівлю. Кожен з присутніх нехай поставить собі питання: якщо в проекті рішення вказано про надання доручення департаменту комунальної власності укласти договір купівлі-продаж за 185 млн грн, то це буде рішення про купівлю, чи про надання згоди?", - наголосив прокурор.

Зрештою, депутати міськради повірили Труханову та іншим чиновникам, і дали згоду на купівлю нежитлового приміщення за 185 млн грн. Тоді як за оцінками експертів, вартість цього приміщення – близько 90 млн грн.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

25.06.2019, 16:03
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 21 листопада 2019

  Адвокат у справах Майдану Закревська оголосила голодування через зупинку слідства

  Вона вимагає негайного голосування у ВР поправки, яка дозволить слідчим продовжити роботу

   
  • 21 листопада 2019

  Віче "Ні - капітуляції": про що говорили на Майдані

  "Рух опору капітуляції" провів віче на Майдані Незалежності. Ввечері 21 листопада там зібрались кілька тисяч людей

   
  • 21 листопада 2019

  Free Hong Kong: у Києві активісти вийшли на акцію підтримки

   
  • 21 листопада 2019

  Викрадення Луценка та Вербицького: адвокати переконували Волкова не йти на угоду зі слідством і не давати правдиві свідчення

   
Система Orphus