Огляд рішень уряду: ембарго російського автопрому, держзамовлення у ВНЗ, губернатори

А ще - тарифи на тепло і пенсії
26 червня 201919:03

Кабінет міністрів сьогодні опублікував рішення про заборону імпорту в Україну російського автопрому. 

У закритій частині сьогоднішнього засідання урядовці затвердили вісьмох губернаторів.

Крім того, Кабмін скоротив загальний обсяг держзамовлення у вищих навчальних закладах на 2019-2020 навчальний рік і встановив зарплати для офісу президента.

INSIDER підготував огляд сьогоднішніх рішень уряду.

Ембарго на російський автопром

Кабмін оприлюднив рішення про заборону імпорту в Україну автомобілів російського виробництва. Заборона почне діяти з 1 липня цього року. Крім того, ембарго поширюватиметься на сировину для виготовлення цементу, мінеральні добрива, корми для тварин, сірники, фанерну продукцію, шпалери, продукцію легкої промисловості (трикотажні вироби, взуття), дроти, труби, трубки, сітки металеві, кріпильні вироби, сталевий посуд, обладнання для виробництва хлібобулочних виробів. З 1 березня 2020 уряд ввів заборону на ввезення вживаних залізничних і трамвайних вагонів.

Нові губернатори

Кабінет міністрів України затвердив вісьмох нових очільників обласних державних адміністрацій. Головою Донецької ОДА призначено Павла Кириленка, Закарпатської ОДА - Ігоря Бондаренка, Київської ОДА - Михайла Бно-Айріяна, Луганської ОДА - Віталія Комарницького, Львівської ОДА - Маркіяна Мальського, Одеської ОДА - Андрія Андрейчикова, Херсонської ОДА - Юрія Гусєва, Черкаської ОДА - Ігоря Шевченка. 

Звільнення замміністра охорони здоров’я

Кабмін схвалив заяву про звільнення заступника міністра охорони здоров'я Романа Ілика, яку той подав у зв'язку участю у парламентських виборах. Ілик зареєструвався кандидатом у депутати у 121 виборчому окрузі як самовисуванець. Він працював замміністром з 2016 року, у міністерстві відповідав за трансформацію ринку медпрепаратів, програму "Доступні ліки", курував питання Національного переліку основних лікарських засобів.

Держзамовлення у навчальних закладах

Кабмін скоротив обсяги державного замовлення на підготовку фахівців у навчальних закладах у 2019 році. Загальний обсяг держзамовлення цьогоріч складе 182 567 осіб (на 1,3% менше, ніж торік), за денною формою навчання - 161 794 особи (на 2,3% менше, ніж торік). Держамовлення за кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" цьогоріч складе 36 732 осіб (на 2,5% більше, ніж у 2018 році), "бакалавр" - 79 854 осіб (на 2,9% більше, ніж у 2018), "магістр" - 55 379 осіб (на 10,4% менше, ніж у 2018).

Зарплати для Офісу президента

Кабмін визначив заробітні плати для працівників Офісу президента, указ про створення якого видав Володимир Зеленський в рамках реорганізації Адміністрації президента. Посадові оклади відповідатимуть тим, які були встановлені для працівників АП: зарплата керівника Офісу становитиме 18 тисяч гривень, першого заступника керівника - 16 тисяч, заступників керівників - 15 тисяч. Для керівника апарату Офісу президента встановлено стимулювальну виплату в розмірі 40,5 тисяч гривень. Також уряд постановив, що чисельність співробітників із питань реформ у директоратах Офісу президента не може перевищувати 250 осіб.

Реєстр дитячих санаторіїв

Кабмін ухвалив порядок ведення Державного реєстру майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей. Це має унеможливити їх ліквідацію чи перепрофілювання. До реєстру вноситимуться відомості щодо нерухомого майна, яке належить дитячому закладу оздоровлення та відпочинку, його місцезнаходження, присвоєння закладу відповідної категорії, вартості ліжко-дня, графіки змін тощо. Дані, внесені до зазначеного реєстру будуть відкритими та доступними для всіх користувачів.

Гранична ціна на тепло

Кабмін встановив граничну ціну на послуги з опалення на рівні 1400 гривень за 1 гігакалорію. Вартість одного кубічного метра гарячої води складатиме від 75,74 до 83,66 гривень в залежності від наявності рушникосушильників. Ініціатива стосується лише обласних центрів та міста Київ. Для решти населених пунктів рішення уряду має рекомендативний характер. Відповідний тариф почне діяти з початку нового опалювального сезону.

Перерахунок пенсій

Кабмін закріпив механізм підвищення пенсій для людей, які мають великий стаж, але протягом всього робочого періоду отримували невеликі зарплати. Очікується, що з 1 липня жінки, які мають стаж понад 30 років, і чоловіки зі стажем понад 35 років отримають підвищення пенсій. За підрахунками уряду пенсія складатиме не менше 2 тисяч гривень. Перерахунок пенсій має торкнутися 2,5 мільйонів громадян.

_____

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

26.06.2019, 19:10
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus