Огляд рішень Уряду: звіт Гройсмана, саботували трансформацію національних лікарень та виділили гроші постраждалим в АТО

У Кабміні заслухали звіт Гройсмана, проте не трансформували найбільші лікарні 
21 серпня 201920:59

Кабінет міністрів на своєму засіданні у середу, 21 серпня, заслухав прем’єрміністра Володимира Гройсмана, провалив трансформацію найбільших національних лікарень, запустив Державну податкову службу та виділив гроші шістьом постраждалим в АТО і двом родинам загиблих учасників бойових дій. 

INSIDER підготував огляд сьогоднішніх рішень уряду.

Допомога постраждалим в АТО їх родинам загиблих

Кабінет Міністрів України ухвалив виділити одноразову грошову допомогу для сімей двох загиблих, та шести учасникам АТО, які отримали інвалідність.

Зазначені кошти виділять з резервного фонду держбюджету України.

На сайті Уряду зазначено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується рівними частинами членам сім’ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов’язаного та резервіста.

Так, ця допомога передбачена у разі загибелі під час виконання військовослужбовцем обов’язків військової служби – у розмірі 750-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб. 

Запуск державної податкової служби 

Уряд вирішив покласти на Державну податкову службу реалізацію податкової політики. Таким чином уряд повноцінно запускає нове податкове відомство. 

Воно буде реалізовувати державну податкову політику, держполітику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування, держполітику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати ЄСВ.

Прем’єрміністр Володимир Гройсман

Найбільші лікарні не змогли трансформувати

Уряд не спромігся трансформувати чотири найбільші національні лікарні.

Йдеться про науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії, спеціалізовану лікарню "Охматдит" МОЗ України, Національний інститут раку та Інституту серця. 

Ще раніше Уляна Супрун зазначала, що автономізація цих клінік має дозволити їм у 2020 році укласти договір із Національною службою здоров'я України (НСЗУ) і приєднатися до трансформації системи охорони здоров'я, ставши частиною єдиного медичного простору, доступного кожному пацієнтові. 

На сайті Міністерства охорони здоров'я написали, що дане питання вдруге не внесли у порядок денний.

Навчання дітей з особливими освітніми потребами 

Уряд визначив, як діти з особливими освітніми потребами навчатимуться в позашкіллі - тепер правила організації інклюзивних груп є для всіх рівнів освіти.

Щоб дитину з особливими освітніми потребами зарахували до позашкільного закладу, її батькам або законним представникам треба подати заяву. До неї необхідно додати документи, які підтверджують наявність ООП (висновок інклюзивно-ресурсного центру, індивідуальна програма реабілітації особи з інвалідністю).

Керівник закладу відтак зобов’язаний створити інклюзивну групу. Він також має сформувати команду психолого-педагогічного супроводу, до якої входять педагогічні працівники, адміністрація закладу та, за потреби, -  інші спеціалісти.

Порядок перевірки суден 

Уряд ухвалив постанову "Про затвердження Порядку перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу". 

Прийняття цього акту визначає механізм перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу. Він також встановлює вимоги до процедури їх проведення. Акт регламентує дії адміністрації морських портів та державних інспекторів з охорони навколишнього  середовища при встановлені факту забруднення.

Подолання наслідків негоди 

Уряд вирішив виділити 120 млн грн на подолання наслідків підтоплення у Закарпатській та Івано-Франківській областях.

Кошти з резервного фонду Держбюджету спрямують на відновлювальні роботи сільгоспугідь, житлових будинків, низки ділянок автомобільних доріг державного, обласного та місцевого значення.

Завершення каденції Уряду

Чинний Уряд на першому засіданні Верховної Ради IX скликання складе повноваження. Уряд Гройсмана був сформований у 2016 році. 

У звітній промові Гройсман повідомив, що Уряд залишає наступникам майже 130 млрд гривень у державній казні.

Підписуйтесь на наш телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

21.08.2019, 21:03
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus