Огляд рішень уряду: відставка губернаторів і ембарго на російські товари

11 квітня 201908:57

Кабінет міністрів на своєму засіданні звільнив двох губернаторів, розширив санкційний список російських товарів та схвалив указ президента про роботу органів влади на курс інтеграції до Європейського Союзу та НАТО.

INSIDER підготував огляд сьогоднішніх рішень уряду.

Ембарго на російські товари

Кабмін розширив перелік російських товарів, що заборонені до ввезення в Україну. До санкційного списку потрапили: формалін, пружини для візків вантажних вагонів, електрична апаратура для комутації або захисту електричних кіл на залізниці, провідники електричні для напруги понад 1000В, банки для консервування та пляшки для харчових продуктів.

Інтеграція в ЄС та НАТО

Уряд схвалив проект указу президента щодо роботи органів влади відповідно до курсу на інтеграцію до Європейського Союзу та НАТО. Документ передбачає затвердження плану заходів із реалізації курсу та звітування про його виконання.

Відставка губернаторів Одещини та Херсонщини

Кабінет міністрів схвалив проект указу президента про звільнення Максима Степанова з посади голови Одеської обласної державної адміністрації та Андрія Гордєєва з посади голови Херсонської обласної державної адміністрації. Виконання обов’язків голови Одеської ОДА покладено на обов’язки голови обладміністрації першого заступника керівника облдержадміністрації Сергія Паращенка.

Співробітництво з ОЕСР

Уряд ухвалив план дій з поглиблення співпраці з Організацією економічного співробітництва та розвитку на 2019-2020 роки. Серед завдань, які передбачені у напрямку економічної політики, експерти ОЕСР визначили розвиток конкуренції, реформу державних підприємств, підтримку інвестицій і конкурентоспроможності, розвиток малого і середнього підприємництва та інновацій, підтримку та просування експорту, підвищення галузевої продуктивності економіки, підвищення якості статистики.

Компенсації за працевлаштування осіб з інвалідністю

Кабмін змінив механізм фінансування заходів сприяння зайнятості осіб з інвалідністю. Відтепер визначено, що суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю можуть використовуватись для фінансування компенсацій роботодавцям витрат: 1) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних громадян з інвалідністю, у тому числі тих, які є недостатньо конкурентоспроможними на ринку праці; 2) на оплату праці за працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю; 3) на перепідготовку та підвищення кваліфікації працевлаштованих безробітних внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Оплата праці під час воєнного стану

Уряд встановив гарантії оплати праці осіб, які залучатимуться до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану. Працівникам підприємств під час воєнного стану за виконання суспільно корисних робіт забезпечуватиметься оплата відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією (посадою), на яку їх зараховано, і розмір такої оплати не може бути нижчим від розміру середньої заробітної плати за основним місцем роботи. Іншим працездатним особам забезпечуватиметься оплата не нижче від розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на дату нарахування оплати.

Огляд рішень Кабінету міністрів за попередній тиждень читайте у нашій публікації.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

11.04.2019, 09:04
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 23 квітня 2019

  Адвокати Мангера намагаються через суд скасувати для нього підозру у замовленні вбивства Гандзюк

  Мова йде саме про скасування підозри, а не про її зміну

   
  • 23 квітня 2019

  Водій, який возив Садовника і «беркутівців», змінив покази щодо розстрілів 20 лютого

   
  • 22 квітня 2019

  Адвокати Мангера хотіли через суд добитись допиту батька Гандзюк та двох підозрюваних

  Суддя відхилив обидва клопотання адвокатів

   
  • 22 квітня 2019

  Вибір, якого не варто боятися

  Вибори продемонстрували, що за 5 років в країні виросло 25% громадян, які готові захищати чітко артикульовані цінності напротивагу кільком сотням студентів станом на листопад 2013-го

   
Система Orphus