Офіс Уповноваженого з прав людини прозвітував про знайдені порушення на спецдільницях

21 липня 201918:01

Станом на 15:00 у третині спецдільниць, які потрапили у моніторинг офісу Уповноваженої Верховної Ради з прав людини, виявлено порушення.

Втім, частина з них поодинокі та незначні.

Про це на брифінгу у неділю, 21 липня, заявив представник Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи та процесуальних прав Вячеслав Петльований.

Всього під моніторинг до 15:00 підпало 57 спецдільниць.

У Київській обласній клінічній лікарні, за словами Петльованого, спецдільницю відкрили з великим запізненням.

"Виборці тут були змушені чекати понад 20 хвилин. На дільниці - лише одна кабінка замість двох і у ній відсутнє належне освітлення", - повідомив він.

Зі списку виборців біля 80% визначені до голосування в палатах, але жодної заяви про це не було виявлено. Голова комісії пояснила це тим, що адміністрація закладу не передала жодних документів. Пандус завалений будівельним сміттям.

У Національній спеціалізованій дитячій лікарні "Охматдит" також були зафіксовані порушення. Так, кабінка для голосувань не пристосована для людей з інвалідністю. Відсутні пандуси, хоча є сходи. Відсутній інформаційний стенд.

Відділ забезпечення досудового слідства СБУ (так зване "СІЗО СБУ", - ред).

Тут виявили відсутність кабінок для голосування та невідповідність приміщення вимогам закону (дуже мала площа).

Лук’янівське СІЗО. Цього разу тут створено три спецдільниці, раніше була тільки одна. Виявлено недостатню кількість бюлетенів. Тут також зафіксували видачу бюлетенів для голосування по мажоритарному округу особам, які не мали права на ньому голосувати.

Обласний наркологічний диспансер, Івано-Франківськ. "Черговий лікар та працівник диспансеру не володіли інформацією хто з паціентів включений до списку, а також самі пацієнти цього не знали", - повідомив Петльований. Саме приміщення не пристоване для голосування, не відповідає вимогам закону.

Темнівська виправна колонія №100. 30 хвилин працівники та представники адміністрації колонії не допускали до моніторингового візиту представників Уповноваженого ВР з прав людини.

Протокол про початок роботи комісії заповнювався на очах представників Уповноваженого близько 9 ранку, через годину після початку голосування.

"В приміщенні разом з засудженими перебували працівники установи, які не повинні були там знаходитись. Також засуджені, які не мали голосувати, теж перебували у приміщенні для голосування, наприклад стояли біля кабінок, біля урн, біля столів, де засідає комісія і спостерігали за ходом голосування. Самі засуджені за столами видавали картки-довідки для того, щоб засуджені проголосували.

Бюлетені знаходились просто на столі, голова комісії навмання, не рахуючи, роздавав їх членам комісії. Самі члени комісії були без ідентифікації, не завжди можна було зрозуміти - це член комісії чи засуджений.", - повідомив Петльований.
Спробу недопуску у колонію Петльований пояснює тим, що адміністрація не хотіла, аби представники Уповноваженого побачили ці порушення. У результаті інциденту викликали поліцію, проводяться слідчі дії.

Нагадаємо, станом на 15:00 у 70% загальних виборчих дільниць, які підпали під моніторинг офісу Уповноваженого з прав людини, виявили порушення. Переважно вони стосуються безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення, а також кількості кабінок для голосування та виборчих скриньок.

21 липня в Україні відбуваються позачергові вибори до Верховної Ради.
 
Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua
 
 
 
 
Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

21.07.2019, 18:02
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 5 грудня 2019

  В ході пожежі у будинку профспілок в часи Майдану 41 людина отримала ушкодження, двоє загинули, - прокурор

  В суді у справі штурму Майдану назвали кількість загиблих і постраждалих внаслідок пожежі у будинку профспілок

   
  • 3 грудня 2019

  Адвокат просив про виклик Онищенка в суд через консульство Барселони. Прокурори впевнені, що в Іспанії він не живе

  Прокурори САП вважають такі клопотання адвоката затягуванням

   
  • 29 листопада 2019

  П’ЯТНАДЦЯТЕРО. Хто оголосив голодування за справи Майдану та як ще підтримують акцію

  У кількох містах – акції підтримки і “донорський флешмоб”

   
  • 26 листопада 2019

  "У найкращому випадку розслідування справ Майдану поновиться у січні наступного року", - Закревська

   
Система Orphus