Очільнику Херсонської облради Мангеру продовжують обирати запобіжний захід. Онлайн

Його підозрюють в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк
13 лютого 201912:30

Голові Херсонської облради Владиславу Мангеру, якого підозрюють в організації вбивства активістки і радниці мера Херсона Катерини Гандзюк, продовжують обирати запобіжний захід у Шевченківському районному суді Києва. Вчора, 12 лютого, сторона захисту просила суд перенести засіданя на 13 лютого на 12:30. Адвокати наполягали на тому, що не встигли ознайомитися з матеріалами справи. Також вони попросили прокуратуру надати диск з допитом підозрюваних в організації вбивства Катерини Гандзюк. Суд клопотання задовольнив. Insider веде текстову онлайн-трансляцію з зали суду.

00-07. Адвокати, сміючись, залишили залу суду.

00-03. Суддя задовольнив клопотання. Засідання перенесли на 10-30 14 лютого.

00-02. Захисники попросили оголосити перерву, бо дуже втомлені і "не можуть надавати професійну допомогу".

23-59. Адвокати пояснили, чому вони так наполягають на тому, що на Катерину Гандзюк скоювали напад з метою нанесення тілесних ушкоджень, а не вбивства.

"Якби Мангера підозрювали у замовленні нанесення тілесних ушкоджень, то питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою не ставилось би", - сказали адвокати.

23-44. Адвокати продовжують аналізувати протокол допиту Вишневського, який є підозрюваним у виконанні вбивства Катерини Гандзюк.

23-26. Суддя не задовольнив клопотання захисту про відвід прокурорів. Засідання продовжується.

22-55 "Слова адвокатів не відповідають дійсності. Не було ствердження, що особа винна в злочині, який їй інкримінується, адже це компетенція виключно суду", - прокурорка. Суддя пішов у нарадчу кімнату.
 
22-43 "Прокурори вирішили добитися притягнення до відповідальності мого підзахисного будь-якою ціною з порушенням складення клопотання. Почекаємо, поки Юрій Віталійович замінить цих прокурорів на тих, хто буде об'єктивно розглядати справу", - сказав Ільченко.

За словами адвоката, прокурор нібито стверджує у скоєнні Мангером злочину у підозрі.
 
Фото: Insider
 
22-36 У суду не виникає сумнівів у достовірності документів. Адвокат Ільченко заявив відвід обом прокурорам. Підстава: є сумніви в неупередженості.
 
22-31 Тепер адвокати говорять, що в матеріалах неправильно на їх думку проставлена печатка. "Цифра "1" відрізняється в копії клопотання і оригіналі. Нижня риска цифри в копії стоїть трішки нижче", - каже Ільченко. Журналісти в залі нервово сміються.
 
22-22 "Клопотання подано в підшитому прономерованому вигляді з печатками і підписами", - сказала прокурор.
 
22-20 Захист Мангера заявляє про "ознаки фальсифікацій" у справі. За їх словами, на це вказує оригінал підозри їх клієнта, який потрапив з Херсона до Києва за три години.
 
22-15  Адвокати вимагають, щоб суд зобов'язав прокурора засвідчити підписом кожен аркуш клопотання. Вони вважають, що прокурори можуть додати туди якісь аркуші після закінчення засідання, фальсифікуючи клопотання.

Суддя відмовив адвокатам у задоволенні цього клопотання.
 
21-58  У клопотанні відмовили, суддя вказав, що зараз розглядається клопотання щодо Владислава Мангера, а не щодо Вишневського.

Ознайомлення з протоколами затримання, за словами прокурора, потрібне для встановлення тих, хто може бути причетним до злочину.

Адвокати знову говорять, що не погоджуються з формулюванням "навмисне вбивство". Мовляв, у підозрах затриманим прокуратура зазначала про "тілесні ушкодження. 
 
21-38  У суді розглядають протокол затримання В'ячеслава Вишневського - одного з підозрюваних у нападі на Гандзюк. Адвокати кажуть, що виявили порушення в затриманні Вишневського.
 
Прокурор зазначила, що у Вишневського є свій захисник, який повинен реагувати на такі речі, якщо вони мали місце.

Адвокати просять винести ухвалу, що встановлено факт незаконного затримання людини. Суддя говорить, що законом не передбачено винесення такої ухвали.
 
21-29 Суд розглядає матеріали, долучені до клопотання про обрання запобіжного заходу. Зокрема, протоколи затримання підозрюваних у справі Гандзюк.
 
21-28 Суддя ухвалив відмовити адвокатам у клопотанні, засідання продовжується.
 
21-27 Прокурори вважають, що трансляція в ЗМІ відбувається, тому можна продовжувати засідання.
 
21-24 Захист продовжує добиватись відеотрансляції на сайті судової влали. Мовляв, їх підзахисного публічно звинуватили в злочині, зокрема Генпрокурор про це заявляв ЗМІ, а тому адвокати вимагають забезпечити пряму трансляцію засідання.
 
21-20 Кілька представників ЗМІ заявили, що ведуть пряму трансляцію. Зокрема, представники УНН зазначили, що транслюють у Фейсбук.
Адвокати вважають, що це не є трансляцією, бо стосується лише користувачів соцмережі.
 
21-17 У адвокатів клопотання:

"Зараз жодне ЗМІ не веде трансляцію, тому просимо включити трансляцію на сайті Судової влади України".
 
21-00 Адвокат Шадрін просить витребувати з ГПУ всю інформацію про кримінальне провадження.
 
20-57 Адвокати заявляють, що СБУ вийшла за межі своєї підслідності, забравши справу  вбивства Катерини Гандзюк.
 
20-52 Після перерви засідання почалось із зауваження адвокатів. Вони заявили, що підозрюваного в організації вбивства Гандзюк Торбіна перевели в СІЗО міста Херсон.

Це, на думку адвокатів, навмисне перешкоджання допиту його в судовому засіданні щодо Мангера.

Раніше адвокати клопотали про допит Торбіна в суді, однак суддя клопотання відхилив.
 
20-42 З'явились Владислав Мангер та адвокати.
Фото: Артур Пріхно, Інсайдер
 
20-33 Перерва була оголошена до 20:30. Проте станом на 20:33 засідання не відновилось.
 
19-17. Адвокати просять відкласти на завтра розгляд клопотання, бо "за Конституцією кожна людина має право на відпочинок". Про це заявив адвокат Глоба, вказавши, що попереду ще виступ підозрюваного та перегляд 4 годин відео. Прокурори пропонують продовжити слухання клопотання. Суд відмовив у перенесенні засідання на завтра і оголосив технічну перерву на годину.

18-55. Адвокати Мангера ставлять під сумніви той факт, що Катерина Гандзюк померла від нападу на неї.

"Кілька місяців Катерина Гандзюк була жива, тому постає питання, яка причина смерті Катерини. Тому була призначена експертиза, яка повинна була відповісти на питання, чи було надано правильне лікування Катерини", - сказав один із адвокатів.

18-50. Адвокат Ільченко стверджує, що генерал СБУ Данило Доценко "курував угрупування, які займались вирубкою лісу".

"Доценко зустрічався із моїм підзахисним, щоб той припинив боротьбу з вирубкою лісу", - зазначив адвокат Мангера.
 
18-21. У Службі безпеки України відповіли на заяву Мангера про нібито роботу Катерини Гандзюк у підпорядкуванні генерала СБУ Данила Доценка.

"Заява Мангера, обґрунтовано підозрюваного в організації вбивства активістки Гандзюк, зроблена під час судового засідання з обрання йому міри запобіжного заходу викликає навіть не здивування, а обурення. Вона є абсурдною, безпідставною та наклепницькою", - заявила речниця СБУ Олена Гітлянська.

17-23. В суді виступає перший із п'яти адвокатів Мангера. Він просить суд відмовити у задоволенні клопотання про арешт Мангера та обрати йому запобіжний захід не пов'язаний з триманням під вартою.

17-03. Адвокат Глоба вважає, що в слідства немає доказів передачі Мангером 10 тисяч грн ймовірному організатору вбивства Катерини Гандзюк, Олексію Левіну.

Також Глоба вважає, що ризику втечі його підзахисного нема. Він, нібито, виїжджав закордон через лікування доньки і жив на зйомній квартирі. Нерухомості закордоном у Мангера, за словами його адвоката, немає.

16-40. Активіст і юрист Сергій Стерненко, присутній на засіданні, вважає дивним, що Мангер, володіючи такою інформацією щодо Доценка, не звертався із заявою до поліції. "Це виглядає, як зміщення акцентів. Поки що це голослівна заява і я не можу давати оцінку, тому що Мангер не надав доказів своїх слів", - сказав Стерненко.
Він вважає, що підстав, аби обрати Мангеру тримання під вартою, достатньо.

16-09. Мангер заявив, що, за його даними, Катерина Гандзюк "працювала у підпорядкуванні генерала СБУ Данила Доценка".

"Я, вважаю, що саме він замовив напад на Катерину Гандзюк", - сказав Мангер, додавши, що в його адвокатів є докази цього.

"Я переживаю за своє життя, живим я слідству не потрібен. Моє фізичне знищення дозволить знайти винного у справі. Офіційно заявляю, що я не маю наміру покінчувати життя самогубством і якщо зі мною щось станеться, прошу вважати це вбивством", - зазначив підозрюваний. 

15-57. Прокурор зачитує клопотання про обрання запобіжного заходу. За словами Вікторії Калити, Мангер неодноразово зустрічався із підозрюваними у вбивстві Катерини Гандзюк. Вона додає, що зібрано й інші докази злочину.

"Докази доводять наявність достатніх підстав вважати, що підозрюваний може переховуватись, перешкоджати кримінальному провадженню. Матеріальний стан підозрюваного дозволяє йому переховуватись за межами країни", - сказала прокурор.

Також, за словами прокурора, Мангер може спотворити докази у вчиненні злочину та чинити тиск на свідків.

Прокурор просить обрати для Владислава Мангера запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 3 березня без можливості внесення застави.

15-48. Прокурор говорить, що порядок розгляду клопотання про запобіжний захід не передбачає збору доказів у кримінальній справі. Суддя відмовив у задоволенні клопотання щодо проходження поліграфу.

15-34. Адвокати просять залучити поліграф та поставити Мангеру питання: "чи замовляли ви вбивство Катерини Гандзюк?" Сам Мангер виявив таке бажання і його захисники подали відповідне клопотання.

15-25. Адвокатське об'єднання Баррістерс готове заплатити 1 млн застави за Владислава Мангера. Про це заявили його захисники.

15-10. "Всі документи мають бути перекладені на мову судочинства", - кажуть адвокати Мангера і просять вилучити документи, які є в матеріалах справи і складені російською мовою. Йдеться про скріншоти із медіа та соціальних мереж.

Також адвокати Мангера просять вилучити деякі свідчення, надані російською мовою.

"Норми не передбачають таких дій, як вилучення долучених прокурором матеріалів", - зазначила прокурор Вікторія Калита.

14-49. Адвокати попросили долучити до матеріалів справи рішення Херсонської облради про мораторій на вирубку лісів в області. Це, за словами захисників Мангера, спростовує слова обвинувачення про причетність Мангера до вирубки лісів.

Як відомо, Катерина Гандзюк займалась розслідуваннями щодо незаконної вирубки лісу. Це і є однією з версій убивства Катерини.

14-30. Адвокати Мангера просять доставити до суду підозрюваного у причетності до вбивства Катерини Гандзюк Сергія Торбіна. Саме Торбін, за словами прокурора, давав свідчення проти Мангера.

"Протягом тижня адвокату Торбіна не дають доступу до свого підзахисного", - заявили адвокати.

Вони хочуть "переконатись, чи живий Торбін", і чи законно його допитували.

14-13. Адвокати Мангера просять долучити відео допиту підозрюваних в організації вбивства Гандзюк до матеріалів справи. Сторона обвинувачення надає суду диски, але говорить, що долучення їх до матеріалів справи неможливе. Так само як і оголошення перерви на ознайомлення.

14-09. Адвокати просять оголосити перерву на півгодини, щоб ознайомитись із записами.

14-07. Суддя залишив відкритим засідання, до клопотання прокурора суд перейде лише, коли буде досліджуватись диск з відео.

13-51. Прокурор просить дослідити відео допиту підозрюваних в організації вбивства Гандзюк, які вчора просила сторона захисту, в закритому засіданні.

"З метою забезпечення нерозголошення таємниці слідства, просимо розглянути відео в закритому засіданні", - зазначив прокурор.

Натомість адвокати заперечили і вважають, що відео потрібно досліджувати у відкритому засіданні.

13-46. Владислав Мангер зазначив, що не розуміє, чому він потрапив до цієї справи. "Останній тиждень я живу в якомусь вакуумі. До чого тут я до цього страшного злочину?", - сказав Мангер.

13-45. З'явився суддя, засідання почалося.

13-30. Журналістів та активістів впустили до зали суду. Владислав Мангер прибув на засідання разом з чотирма адвокатами. Однак, засідання ще не почалося. 

 

13-00. До зали суду все ще нікого не впускають. Наразі точно невідомо, чи прибув до суду підозрюваний.

12-35. Журналісти і активісти чекають біля зали суду. Присутні нацгвардійці. Кілька їх автобусів під приміщенням.

 

11 лютого голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру оголосили підозру в організації вбивства активістки Катерини Гандзюк. Пізніше Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Мангер є замовником вбивства активістки.

За версією слідства, Мангер скоїв злочин, "керуючись особистою неприязню, що виникла у зв’язку з активною громадською діяльністю виконувача обов’язків керуючого справами виконавчого комітету Херсонської міської ради Гандзюк Катерини", яка протидіяла незаконним вирубкам лісів під прикриттям штучних підпалів та іншим незаконним діям, спрямованим на отримання "злочинних прибутків". Сам Мангер відкидає всі звинувачення Генеральної прокуратури.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

14.02.2019, 00:13
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 21 травня 2019

  Судді Окружного суду вдруге не прийшли на іспит: реакція правоохоронних органів

  Правоохоронці вважають це не своїм профілем або ж чекають на заявника

   
  • 21 травня 2019

  Жадан, класики та книги ветеранів: що робити на Книжковому Арсеналі

   
  • 21 травня 2019

  Боєць «Соколу» дав свідчення про “беркутівців” з чорної роти та снайперів МВС 20 лютого

   
  • 21 травня 2019

  Президент Зеленський: неформальність і жорсткість

  Хороший виступ в новій ролі

   
Система Orphus