Нова цивільно-військова адміністрація: для чого вона потрібна і чому саме зараз

29 січня 201909:00

Президент України Петро Порошенко в середині січня підписав указ про створення нової військово-цивільної адміністрації в Луганській області.

Всього в регіоні діє 10 військово-цивільних адміністрацій, які були створені ще в 2014-2015 та частково  - в 2016 році. На сайті адміністрації Президента опублікували лише сам Указ, не давши роз’яснень про причини створення ЦВА у місті Щастя.

Де-не-де це породило чутки про можливу активізацію дій бойовиків у цьому районі Луганської області. В місцевій обласній ЦВА ці чутки спростовують і кажуть, що необхідність створення ЦВА виникла ледь не відразу після початку війни, але сам процес створення затягнувся на кілька років.

Чим важливе Щастя

Місто Щастя Новоайдарського району розташоване приблизно у 25 км від окупованого бойовиками Луганська. Свого часу це була одна з основних гарячих точок прифронтової зони в Луганській області разом зі Станицею Луганською.

Наразі, розповідають опитані Insider місцеві жителі, ситуація стабільна, наскільки це можливо. Обстріли лише чути періодично. І це дрібниці, кажуть люди, порівняно з 2014-16 роками.

Стратегічним місто Щастя у війні з російськими силами стало завдяки найбільшій в області тепловій електростанції. Саме тому у 2014-2015 роках за місто велись активні бої.

З 2014 року після звільнення з-під окупації, місто Щастя - підконтрольне Україні.

"Місто має особливе значення на рівні області. Там розташована дуже потужна електростанція, яка постачає електроенергію для всієї області", - розповів у коментарі Insider прес-секретар Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Андрій Зайцев.

Андрій Зайцев, прес-секретар Луганської обласної військово-цивільної адміністрації
Місто має особливе значення на рівні області. Там розташована дуже потужна електростанція, яка постачає електроенергію для всієї області

Чому створили ЦВА

Бездіяльність та часткова відсутність місцевої влади спричинила створення ВЦА в Щасті. На цьому наголошують в Луганській обласній ВЦА.

З 2015 року у місті не приймають важливі для мешканців рішення, а частина депутатів та чиновників навіть виїхали деінде. Саме це, як пояснили в Луганській обласній адміністрації, і стало причиною створення ЦВА.

"Це опосередковано пов’язано з агресією, бо якщо б не було агресії, органи місцевого самоврядування й надалі виконували б свої функції. Для мешканців особливо нічого не змінилось. Підвищення рівня агресії немає", - наголосив Зайцев.

За його словами, обласна адміністрація вже кілька років звертається до вищих державних органів з проханням створити ЦВА в Щасті. Чому так довго ігнорували звернення на урядовому рівні, обласним чиновникам пояснити складно.

"Краще пізно, ніж ніколи", - резюмують там.

У законі про військово-цивільні адміністрації вказано, що ВЦА створюються, якщо "виконавчі органи не здійснюють покладені на них Конституцією та законами України повноваження, у тому числі внаслідок фактичного саморозпуску або самоусунення від виконання своїх повноважень, або їх фактичного невиконання".

Однак, у який термін після фактичного припинення виконання обов’язків чи розпуску місцевих органів влади потрібно створювати ЦВА, закон не регламентує.

Які обов’язки ЦВА і що зміниться

Поки що керує військово-цивільною адміністрацією в Щасті керівництво Луганської обласної ЦВА. Однак, скоро, кажуть там, буде призначено безпосереднього керівника. В які терміни це відбудеться - поки невідомо.

ЦВА, згідно з законом, мають 48 пунктів повноважень. Серед них – підготовка і затвердження соціально-економічних та культурних програм, затвердження бюджету та, навіть податкових ставок.

Тобто ЦВА виконуватиме ті ж функції, що і міськрада.

За словами Андрія Зайцева, у всіх населених пунктах, розташованих на лінії розмежування, у так званій сірій зоні, діють військово-цивільні адміністрації. Частина з них була створена через агресію і бойові дії, інша частина – через відсутність місцевої влади.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

29.01.2019, 09:04
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 13 грудня 2019

  Затриманим у справі Шеремета обирають запобіжний захід (Оновлено)

  У Печерському суді обрали запобіжні заходи трьом затриманим

   
  • 11 грудня 2019

  Вбивство волонтера в Бахмуті: однопартійці загиблого влаштували пікет під МВС

  Подібні пікети, за словами керівника партії ВО "Свобода" Олега Тягнибока, одночасно проходили по всім обласним центрам країни

   
  • 10 грудня 2019

  Адвокатка сімей Героїв Небесної сотні: "У нас є час відновити слідство до 1 січня"

   
  • 10 грудня 2019

  Напад на Чорновол: суд залишив вирок Корнілову без змін

   
Система Orphus