На суд щодо незаконних кримінальних переслідувань майданівців не прийшли обвинувачені силовики

Ще раз – і будуть приводити примусово, каже прокурор.
23 липня 201922:11

У вівторок, 23 липня, Броварський суд на чергову спробу провести підготовче засідання у справі про незаконне затримання та кримінальне переслідування випадкового перехожого, прийнятого силовиками за майданівця, не прийшли четверо з п’яти обвинувачених.

Якщо підозрювані наступного разу не з’являться знов без поважної причини – обвинувачення буде просити привести їх примусово.

Про це повідомив у телефонному коментарі Insider прокурор Олександр Янушевич.

За його словами, один з обвинувачених написав відповідну заяву з вказанням поважних причин, проте решта про свою неявку суд не попередили.

Прокурор відзначив, що минулого засідання були присутні всі обвинувачені, проте засідання відклали через велику кількість клопотань процесуального характеру.

"Це клопотання, які оскаржували процесуальні дії під час слідства, їх там було 5 чи 6", - уточнив Янушевич.

За його словами, етап підготовчого розгляду у цій справі тягнеться вже близько трьох років. Зокрема, через багатоповерхові відводи суддів – суддям першої інстанції заявляли відводи, а на апеляційній стадії від розгляду їх відводів повним складом самовідвівся обласний суд, в якому працював батько одного з обвинувачених. Також на певному етапі обвинувальний акт повертали слідству.

Наступні спроби засідання у цій справі відбудуться 1-2 серпня.
У цій справі фігурують колишні слідчі Дніпровського відділку міліції, прокурор прокуратури Києва, колишній слідчий Деснянського відділку міліції, прокурор Деснянської районної прокуратури та суддя.

Їх підозрюють в незаконному затриманні, висуненні підозри та утриманні під вартою випадкового перехожого, якого силовики прийняли за майданівця.

Цього перехожого було незаконно затримано оперативниками міліції під час силового нападу і побиття студентів Інституту ім. Карпенко-Карого, які повертались пішки з Майдану до гуртожитка вночі. Міліціонери деякий час слідкували за ними, а потім напали, побили і незаконно затримали, як і випадкового перехожого.

Пізніше слідчі за погодженням прокурорів оголосили незаконно затриманим підозри в масових заворушеннях (до 15 років позбавлення волі). У суд були подані клопотання про їх арешт на час слідства, судді переважно такі клопотання вирішували на користь силовиків.

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

23.07.2019, 22:12
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 17 серпня 2019

  Face-to-face. Бійці ММА помірялись поглядами перед боями

  Зусиллями ринг-анонсера процедура "Face-to-face" перетворилась на гумористичне шоу

   
  • 16 серпня 2019

  Московський суд залишив під вартою шістьох українських моряків

  Суддя відмовилася виконувати рішення Міжнародного трибуналу

   
  • 16 серпня 2019

  НАБУ через суд зобов'язали відкрити провадження щодо Грицака

  Розпочато досудове розслідування за фактом можливого, на думку заявника, штучного створення доказів обвинувачення та інших фальсифікацій керівництвом СБУ

   
  • 16 серпня 2019

  Обвинувачені у незаконному арешті активіста Пасічника 7 місяців не могли ознайомитися із матеріалами. Один з них - помер

  В суді по справі екс-заступниці прокурора Ілони Клюге та слідчого Віталія Матюши щодо незаконного арешту активіста задовольнили черговий відвід судді

   
Система Orphus