На сьогодні 21 особа має діагноз дифтерія, - МОЗ

1 листопада 201915:11

У п'ятницю, 1 листопада, у Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що в державі є достатня кількість вакцин для вакцинації від дифтерії. 

Про це на пресконференції, присвяченій епідемічній ситуації в країні, розповіла Зоряна Скалецька - міністерка охорони здоров'я України.

"Вся діяльність міністерства зосереджена на збільшенні рівня вакцинації. У державі на сьогодні є достатня кількість вакцин для щеплень", - запевнила вона.

За її словами, нині рівень охоплення щепленнями досить низький. Серед дорослого населення вакциновані лише 51%. Найнижче охоплення вакцинацією у Харківській та Івано-Франківській областях.

"МОЗ виконує функцію закупити необхідну кількість. На все населення закуплено достатньо. Мова про те, що в якомусь закладі забракне і більше не з'явиться - немає. 450 доз сироватки буде через місяць в Україні", - зазначила Скалецька.

Володимир Курпіта - генеральний директор Центру громадського здоров'я МОЗ України заявив, що в 2018 році Україна перейшли на трирічне планування закупівлі вакцин.

Тому наразі вже все розписано. Є програма, яка називається програмою для закупівлі медикаментів для хвороб з високою летальністю", - розповів він.

Зазначимо, цього року серед хворих на дифтерію є одна дитина. 18 випадків сталися у жовтні 2019 року.

Дифтерія — гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Джерелом інфекції є хвора людина або носій Corynebacterium diphtheriae, яка виділяє токсин. Інкубаційний період хвороби триває 3-10 днів.

Трапляються випадки, коли людина може бути носієм збудника протягом певного періоду часу, але не хворіти. В цьому полягає одна із небезпек дифтерії — людина тривалий час може бути заразною, але про це ніхто не буде знати.

Симптоми дифтерії: біль у горлі, підвищена температура, набряки слизової ротоглотки, наліт на мигдалинах сірого кольору, сиплий голос, набряк шиї та збільшення лімфатичних вузлів. Також у горлі людей, що захворіли, з’являються плівки, які можуть ускладнювати дихання та ковтання.

Хто і коли має отримувати щеплення від хвороби:

Щеплення від дифтерії мають отримувати усі — і діти, і дорослі протягом усього життя, кожні 10 років. Отримавши щеплення, організм виробляє антитіла, які нейтралізують токсин. Адже саме токсин є головним фактором, що ушкоджує клітини організму людини.

За календарем профілактичних щеплень дітям роблять щеплення вакциною АКДП у 2, 4 та 6 місяців. У 18 місяців проводиться ревакцинація, згодом ревакцинацію проводять у 6 років вакциною АДП, наступну у 16 років — АДП-М.

Далі необхідно вакцинуватися повторно кожні 10 років. Тобто якщо останнє щеплення проти дифтерії отримано в 16 років, наступне потрібно зробити у 26. І так далі кожні десять років.

Дорослим вводять вакцину в плече (дельтоподібний м’яз). Дітям — у стегно. Це важливо, адже якщо вакцина потрапить у жировий прошарок, імунітет може не сформуватися. Саме тому щеплення навіть дітям не роблять у сідницю.

Які існують протипоказання до вакцинації:

За світовими стандартами до протипоказань не відносяться легкі застуди з температурою до 38,5°С. Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, та при станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується. Серед них:
 • Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.
 • Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).
 • Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

Які можуть бути поствакцинальні реакції на вакцини (реакції після щеплень):

До них відносяться підвищення температури, виникнення набряку, ущільнення, почервоніння чи біль у місці ін’єкції. В переважній більшості випадків вони не несуть загрози здоров’ю дитини.

Серйозні реакції на вакцини зустрічаються дуже рідко. Ризик серйозних ускладнень від захворювання, яке можна попередити вакцинацією, є набагато вищим, ніж ризик виникнення серйозної реакції після щеплення.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

1.11.2019, 15:11
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 31 березня 2020

  Land Rover, Lexus та елітні годинники: що задекларував новий глава МОЗ

  За минулий рік Степанов заробив 87 807 грн як очільник Одеської ОДА і отримав проценти в Ощадбанку на суму 2,83 млн грн

   
  • 31 березня 2020

  Авто за мільйон гривень та готівка: що задекларував новий заступник Венедіктової

   
  • 30 березня 2020

  Рада підтримала “антиколомойський” законопроект

   
  • 30 березня 2020

  Рада з другої спроби обрала очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

  Верховна Рада України у понеділок, 30 березня, з другої спроби проголосувала за призначення очільників МОЗ та Мінстерства фінансів

   
Система Orphus