МЗС Росії направило Україні ноту протесту щодо припинення дії Договору про дружбу

12 березня 201913:46

Міністерство закордонних справ Росії направило Україні ноту протесту щодо припинення дії Договору про дружбу, підписаного в 1997 році. Це документ припиняє діяти 1 квітня.

У Росії зазначили, що договір міг застаріти з огляду на те, що його підписували понад 20 років тому, утім Москва "завжди виступала за його модернізацію".

У своєму звернені представники російського МЗС наводять кілька "важливих моментів з договору", які, на їхню думку, Україна порушує. Йдеться, зокрема, про ратифікацію меморандуму з НАТО, "наступ на російську мову та російськомовне населення" та"заборону народу Криму вільно розпоряджатися своєю долею".

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що нота протесту МЗС РФ - відповідь на заяву про намір не продовжувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ, яку Україна направила ще 21 вересня 2018 року.

"Як бачите, з відповіддю вони не забарились: через майже 6 місяців і на 12 сторінок. І всі 12 сторінок про те, що це начебто лише сама Україна систематично порушувала Договір. Наприклад, Угода про Асоціацію з ЄС – це, на їхнє переконання, теж грубе порушення. Як і все, що ми робимо, аби бути більш демократичними, європейськими і, врешті-решт, по-справжньому незалежними... Значить, все робимо правильно", – заявив голова МЗС України.

Нагадаємо, 17 вересня президент України Петро Порошенко ввів в дію рішення РНБО, підписавши указ, що передбачає припинення дії договору про дружбу між Україною і Росією.

Підписуйтесь на наш новий телеграм-канал: https://t.me/theinsider_ua

Розділи :
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

КОМЕНТАРІ

12.03.2019, 13:59
Додати

ГОЛОВНА ШПАЛЬТА

  • 21 травня 2019

  Судді Окружного суду вдруге не прийшли на іспит: реакція правоохоронних органів

  Правоохоронці вважають це не своїм профілем або ж чекають на заявника

   
  • 21 травня 2019

  Жадан, класики та книги ветеранів: що робити на Книжковому Арсеналі

   
  • 21 травня 2019

  Боєць «Соколу» дав свідчення про “беркутівців” з чорної роти та снайперів МВС 20 лютого

   
  • 21 травня 2019

  Президент Зеленський: неформальність і жорсткість

  Хороший виступ в новій ролі

   
Система Orphus